Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sjemenje vrtnog cvjeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sjemenje vrtnog cvjeca

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 09:43
nemogu docekat poboljsanje da sijem ,ovo je samo jedan dio sjemena kojeg imam


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 10:29
ti se dobro opskrbila Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 18:41
Kamenjar, vidim da imas dosta vrecica sa sjemenje "Franchi". Neznam gdje ih ti kupujes, ali ja sam primjetila u jednom nasem velikom trgov.lancu da su na njima jako vjesto prepravljeni datumi roka vazenja. Naime jedan dan sam trazila odredeno sjeme i rok vazenja je bio jako blizu. Dva tjedna nakon toga, ponovno gledam isto sjemenje i vidim drugi datum. Kad sam malo pazljivije pogledala, primjetila sam da je preljepljena preko stare druga etiketa. Onda se cudimo slaboj klijavosti.
O tome je bilo govora i na TV, bas za razno sjemenje.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 19:00
svašta..prvi put tako nešto čujem...da se meni to dogodi bez ustručavanja bi dućan gdje sam to vidla pozvala na red ...nisam znala za to ,od sad cu biti opreznija ..ove moje sam kupila kod mene u konzumu i sutra idem bas pogledat vrecicu dali ima neke kamuflaže
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 21:00
Ja sam to puno puta opazila na vrećicama sjemena da su zalijepili trakicu s novim datumom. Treba otvoriti " četvore oči" ( tako smo rekli kad treba nešto dobro gledati i provjeriti).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 01:01
Malo smo se ponovili smile84



Ima i povrća ali samo cvijeteke smo poslikali.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 09:18
Ksan,bit će posla!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 17:26
Bit će smile70 jedva čekam proljeće. Karanfilčeke sam posijala a ovo drugo mislim malo čekati, barem treći mjesec 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 17:28
I ja jedva čekam proljeće,imam dosta toga u planu za sijati!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 12:58
kamenjar vidim da imas  neko sjeme koje sam i ja posijala ove godine a to je ono suvo cvijece,znas li nesto o njemu meni su rekli da je veoma lijepo i da nije puno zahvalnoThumbs%20UpTongueClap
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 17:05
slamnato cvijece mislis bonsai..evo ti tema o njemu ..meni je lijepo niklo
http://www.mojcvijet.com/forum/forum_posts.asp?TID=2486
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 13:23
definitivno znam da mi je ovo prva i zadnja godina da sijem cvijece..onoliko truda ,drzanja u kuci klijanca da bi na kraju bacila i lobelije i ageratume ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 15:07
prvi mačići se bacaju u vodu Wink, ili prvi klijanci

zašto odustati, sigurna sam da ima i uspjeha tj. očekivanih rezultata


Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 15:11
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

definitivno znam da mi je ovo prva i zadnja godina da sijem cvijece..onoliko truda ,drzanja u kuci klijanca da bi na kraju bacila i lobelije i ageratume ..



Ma ne vjerujem u to smile105
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 18:36
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

definitivno znam da mi je ovo prva i zadnja godina da sijem cvijece..onoliko truda ,drzanja u kuci klijanca da bi na kraju bacila i lobelije i ageratume ..

  Slažem se sa tobom.Ja već dugo ne sijem ljetnice baš zbog toga.Puno truda a malo davanja.Sijem samo trajnice koje nemam za kupiti kao gotove biljke ili neke egzote..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 19:20
Originalno poslano od člana Ksan Ksan napisao:

Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

definitivno znam da mi je ovo prva i zadnja godina da sijem cvijece..onoliko truda ,drzanja u kuci klijanca da bi na kraju bacila i lobelije i ageratume ..



Ma ne vjerujem u to smile105


A zašto si tako požurila sa sijanjem, pa držala klijance u kući? Trebala si pričekati toplije vrijeme pa se onda teglice mogu držati i vani, brže sjeme isklija i biljčice su ljepše i zdravije. I taman dovoljno narastu kad je pravo vrijeme za sadnju u vrt.
Osim toga neke biljke je lakše uzgojiti iz sjemena, a neke teže. Mislim da su najjednostavnije kadifice, one uvijek uspiju. Kad je toplo vrijeme već za par dana izniknu i od paketića sjemena za 5 kuna imaš sadnica koliko voliš. Astre i cinije isto lako niču, pa alisumi, kosmosi....ma ima puno ljetnica koje je lako uzgojiti.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 19:49
da,to je u redu otk ,sve sto sam posijala u vrt u redu je,kadifice sam samo bacila po vrtu i vec nicu ...al ono sto sam sijala i unosila u kucu ,jedino mi u redu ricinus i ukrasni sljez...iz njuskala kupovala sjeme ,njega sam sijala i vani stavila u teglice ,od 30 sjemenki 2 nikle ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 06:58
I ja sam ove godine po prvi put sijala.. i sve mi je niklo. nešto bolje, nešto lošije. ono što mi je loše niklo, sam si nekako objasnila da je definitivno staro sjeme jer kad sam malo bolje pogledala vrećice i odgulila prelijepljene etikete shvatila sam da je rok trajanja lijepo preštampavan. KOnzum!!!! tko bi drugi.
Ubuduće ću sigurno malo bolje gledati.
belica,zagreb
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 21:48
ja niti ne pokusavam vise sa domacim sjemenjem... cak i kad sam u vrtnom centru naletila da tek raspakiravaju nove paketice sjemena od npr ljubljanske semenarne opet je klijavost bila losija... neke stvari se znaju dogodit da su iskrizane, tikvice npr, al to nije ukrasno...
lijepo sa e-baya nabavim za euro ili funtu, sjeme je stvarno savrseno, moze se nabaviti i u vecim kolicinama,a s obzirom da nisu veliki paketici postarina je uvijek mizerna.
velika gorica
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 22:35
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

prvi mačići se bacaju u vodu Wink, ili prvi klijanci

zašto odustati, sigurna sam da ima i uspjeha tj. očekivanih rezultata



LOLimas pravo,vjerovatno cu i na godinu sijat al nikad vise sitno sjeme..ima rezultata dobrih,lijepi decki su ok,nicandra je ok,iberis je vise nego dobar ,ljetni cempres ok...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.