Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sjemenje vrtnog cvjeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sjemenje vrtnog cvjeca

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 00:17
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

da,to je u redu otk ,sve sto sam posijala u vrt u redu je,kadifice sam samo bacila po vrtu i vec nicu ...al ono sto sam sijala i unosila u kucu ,jedino mi u redu ricinus i ukrasni sljez...iz njuskala kupovala sjeme ,njega sam sijala i vani stavila u teglice ,od 30 sjemenki 2 nikle ..

nekad nešta uspije, a nešta ne...meni nije lani uspjela niti jedna kadifica koju sam sijala direktno u vrt.. preklani sam imala čitavu šumu cosmosa, a prošle godine 2-3..sada sam sijala lobelije i šlajer i u vrt i u posude, sve oko polovice ovog mjeseca, izgledi su povoljni.. pa ne možeš sve imati...uz iskustvo trebaju i drugi uvjeti, i malo sreće, naravnoBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 13:51
i tako,rekoh ja necu puno sijaati,al nisam mogla odoliti ovom cosmosu,njemu me privukla cijena jer ako neznas sta je dobro onda znas sta je skupo :)))
a i pise ad je novo pa da probam,mozda me odusevi


crnoooka suzan



pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 15:12
cosmos je prekrasan na slici, nadam se da ćeš imati puno sreće sa sijanjem Thumbs%20Up
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 13:03
 Ja sam ga imala prošle godine i bila sam više nego zadovoljna
 
 

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 15:05
tikvic predivan je,na slici mi djeluje prilicno visok..cosmos se ne rasijava sam ili?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 19:25
Kamenjar, jako mi se svida ovaj narandasti kosmos koji si kupila, a ni ostale druge dvije nisu lose. Ovaj kosmos je nesto nizi od onih roza. Voli se sam rasijavati.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 19:33
carol,ako se sam rasije niko sretniji od mene..pise da je 45 cm visok
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 20:48
Ja već 2 godine imam obični kosmos, nema duple latice, bio je u raznim bojama , sam se rasijao prošle godine. Malo ga je vjetar otpirio pa je nikao metar dalje od mjesta gdje je prije rastao.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 22:45
Moj je bio mnogo veći od 45 cm,jako je bujan, bujniji od roznog.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 17:50
Kamenjar, cosmos se dobro osjemenjuje pa će valjda biti koncem ljeta materijala za razmjenu Wink. A Cobaea se dobro primi i brzo raste, vjerujem da će dugo živjeti u tvom vrtu zbog blage zime i razveseliti te svojim velikim cvjetovima.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
IriIri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IriIri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 00:19
Da li moze savet za početnika? Kupila sam seme dalije, kadife, petunije i dragoljuba i planiram da posijem. Već neko vreme čitam po forumima kako, šta, kad itd i potpuno sam se pogubila. Ovo mi je prvo sađenje pa ništa ne znam. Da li je u redu sačekati toplije dane i ovo cveće tada posejati direktno u baštu? Ili saditi prvo u klijalištima pa onda prebaciti u baštu. Vidim da je na prethodnim stranicama ove teme neko okačio mlade izdanke dalije u klijalištu, ali ne znam kako ih onda prebaciti na konačno mesto(pinciranjem? googlala sam da shvatim sta je to ali mi nije bas najjasnije)? Ovo sejem samo za kućnu upotrebu, za malu bašticu. Hvala vam unapred
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 00:30
Savjetovala bi ti da prvo siješ u klijalište pa poslije preneseš u vrt.Ako ti je to komplicirano možeš i direktno u vrt ali onda moraš sačekat puno toplije vrijeme pa će ti biljke puno kasnije stasat i cvjetat.Dobro došla među cvjetoljubce
Na vrh
IriIri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IriIri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 00:48
Hvala :) Pa videcu da li imam uslova gde da drzim saksiju sa semenom pa ako se snadjem ici ce tako. Za pocetak sam posejala petuniju i daliju u casice od jogurta pa cu videti kako ce da bude. A kazi mi koliko klijaliste treba da bude duboko, jel dovoljno 3, 4 cm (imam neke plasticne kutijice pa mozda njih da iskoristim). Nasla sam detaljno uputstvo za sejanje i gajenje petunije iz semena tako da mi je to pomoglo.
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:45
  ovo do sadnijesam sadila pa da probam svidja mi sesmile79
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:47
i ovo   smile73
Na vrh
AmKa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2013
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AmKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 18:19
Pozz svima, posto sam novi (????) na forumu, htio bih postaviti par pitanja! Oduvijek sam se bavio vrtovima i cvijecem okolo, iako mi je fah potpuno drugi! Postavio bih pitanje, iako sam imao biologiu u skoli, ne znam gdje se nalaze sjemenke petunije, i kada se one ubiraju, a ovako dosta skupo dodje kupovati cvjetove na proljece. Ove godine sam kupio, ali za narednu namjeravam posijati u jesen i zimu te u kuci uzgojiti biljke, te na proljece aBd posaditi! Petunije su po meni jedno od naljepsih vrtnih i balkonskih cvjetova, pored ledenjaka i kadifica! Zanima me jos kako se rasadjuje ziva ograda, cuo sam ako sada zelim to da radim da sam zakasnio, cuo sam da u jesen trebam osjeci grancice "u komsije" koji ima ogradu, "poturat" u zemlju te da ce ono se na proljece omladiti, te da ih mogu slobodno posaditi itd. Molim za odgovore :D
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 18:46
Prije svega Dobrodošao Amka!    Evo nadam se da ću ti moći bar malo pomoći što se tiče petunija...Petunije kad ocvatu, tamo gdje je bio cvijet i kad cvijet otpadne , stvori se sjemeni tobolčić, no ispočetka je jedva primjetan, tek nešto kasnije je dosta primjetan....Kad požuti i poprimi boju suhog sijena i lako puca pod prstima tada je sjeme zrelo, no budi obziran tobolčić jako brzo sazrije i ako ne paziš sjeme se rasprši na sve strane...Sjeme je užasno sitno, gotovo sitnije od maka..Za jesensku i zimsku sjetvu, tu ti odmah mogu reći, za takav uzgoj ako nemaš osigurane uvjete, dovoljno svjetla i topline, šanse su ti ravne nuli, jer petunije su sezonsko cvijeće i kao takve se i siju..najbolja sjetva je u proljeće kad se i sve ostalo sije, bar je kod mene tako..Puno sam biljaka sijala i moram reći najviše uspjeha imam isključivo u proljeće ili npr. za neke biljke vanjske trajnice njih se može sijati i u ranu jesen..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 18:47
Moram još nadodati da kod mene ništa ne uspjeva u kućnim uvjetima, to je valjda nešto najgore za male biljke...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 20:25
AmKa,ako ne skupiš sjeme sa svojih petunija,imaš kupiti sjeme koje je skroz jeftino ,nekih 0,50pfeninga za kesicu a dobiješ puno novih biljaka :)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
AmKa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2013
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AmKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 22:53
Hvala svima na odgovorima i pomoci!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.