Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sjemenje vrtnog cvjeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sjemenje vrtnog cvjeca

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 15:10
minimode,nema na čemu...Što se tiče vodenika,ja ih sijem i na sunčanija mjesta.Zapravo u dijelu bašte gdje je sunce ono prvo jutarnje pa do nekih 12 h.Imam ih i na sunčanom dijelu bašte,ali tu ih moram zalijevati stalno ili izgledaju jadno.Negdje u mojoj temi u vrtu u slikama imaju slike,mislim da imaju i vodenike.One sa običnim i punim cvijetom.Cijeli jedan red su zauzele,koji je dug 6m ,širok 20cm..Čak mi niknu same svakog proljeća.Valjda od sjemena koje padne na tlo u toku ljeta..To su balzamine,kao što rekoh, new gvineja me neće iz sjemena..Po pravilu vodenike bi trebale da se siju samo u sjenovita mjesta,jer ne podnose sunce...Jako su zahvalne ako su u polusjeni,jer im tad manje vode treba i izgledaju lijepo.Posebno su lijepe ako ih ima više na jednom mjestu...Kad su pojedinačno nisu tako upečatljive kao u skupu..I po mom iskustvu ne traže ni neku specijalno dobru zemlju,kod mene je zemlja loša,da lošija ne može biti.Navučena glinica na šutu..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 17:14
Ja sam sve što sam mislija posijati već posijao!!
 
Crnjiku, različak (već je počeo nicati), nekoliko vrsta makova, plamenac (jednogodišnji), salpiglossis, lobelije, crne maćuhice i mekonopsis.
 
 
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 17:20
zasvrbjeli i mene prstići, pa sam već sredinom veljaće posijala dalije.smile127
evo koliko su narasle do danas




Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 20:49
o matilda, bravo,bravo, za sad lijepo napreduju,želim da ti i lijepo procvjetaju! Clap
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 21:23
Krasne su,još malo i rasadiš ih i imat ćeš rano prave grmove.Moje su još u vrećiciWacko
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 00:41
Hay priključujem se i ja smile161
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:49
Ovo sam za sad posijala
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:54
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:57
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 16:58
uskoro poćinjem sijati i ostalo cvijeće,popis je veoma duuuugačak.LOL  
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 15:29
pitanje...
pobrao sam sjeme preslica(onih plavih), pa da'l da ih sijem sad u jesen il u proljece?
hvala:D
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 16:30
Originalno poslano od člana lukaccc lukaccc napisao:

pitanje...
pobrao sam sjeme preslica(onih plavih), pa da'l da ih sijem sad u jesen il u proljece?
hvala:D



ako se ne varam, čitala sam da se mogu sijati i u jesen i na proljeće. cvatu u 4/5mj.
Na vrh
Krasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Krasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 13:41
Pozdrav!
Nova sam na forumu, a i u sadnji cvijeća pa imam tisuću pitanja. Danas sam kupila sjeme maćuhica, niskog ukrasnog suncokreta i šlajera pa me zanima nekoliko stvari. Da li mogu sijati direktno u vrt ili moram prvo u nekakve kontejnere. Ako mi crtež govori da je razmak između cvjetova npr. 20cm da li to znači da mi razmak između svakog sjemena mora biti toliki? Ako sad posijem te maćuhice da li će mi procvjetati još ove godine jer piše da cvjetaju u listopadu i studenom ili ću se još načekati?
Znam da su vam ova pitanja možda banalna, ali ja sam stvarno totalni početnik u tome i čitajući po netu o cvijeću već sam se prilično izgubila
Jel sijem površinski ili duboko?
Unaprijed hvala na odgovorima!
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 20:50
evo kako sam ti ja to napravila ali jos krajem travnja sa  sjemenom sto mi je zalutalo na policama... sijala sam ravno u zemlju i kad je izniknulo i poraslo tamo di je gusto niklo rascupala sam i podjelila prijateljicama i po susjedstvu a i sebi sam rasadila...ma sada se sije na otvoreno nije opasnost od hladnoca (ti posij tako samo malo odmakni a stavi po 3, 4 sjemena u grupici.
ne znam dali ce cvijetati ili ne ....??? to neka napise netko drugi da ja ne bi lupila neku glupost ali u svakom slucaju drzim palceve da procvijeta Thumbs%20Up
a sto se tice dubine sijanja sjemena ja se drzim onoga sto je u svojoj knjizi napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić (ona bude u abecedi vrtlarstva u poljoprivrednoj emisiji)... kaze da sjeme treba posijati tako da ga zatrpamo sa toliko zemlje koliko je sjeme veliko. znaci ako je sjeme suncokreta pola cm. sa toliko zemlje ga pokrijes...ili neko koje je sasvim maleno samo malo zemlje kao prosijes po njemu onako lijepe mravicaste...
uf sad sam ja tu nadrobila malo ali opsirno hehe Big%20smile

Sretno Thumbs%20Up
Na vrh
Krasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Krasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 21:27
Monny, puno ti hvala na odgovoru!
Posijat ću pa što bude :D
Na vrh
branka202 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje branka202 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 15:20
Pozdrav (nakon puno vremena sto me nije bilo na forumu Confused), ne znam je li ovdje prikladno ovakvo pitanje, no vidim da spominjete sjeme maćuhica, zanima me gdje se moze kupiti? Naime osobito me zanima sjeme mini-maćuhica, a po trgovinama i centrima (u Zagrebu) gdje god sam pitala kazu mi da drze samo sjeme "velikih" maćuhica....

Kcer i ja bismo zeljele na balkonu posijati mini-maćuhice, to bi trebalo sad negdje, zar ne?

Ako mi netko zna reci gdje bi se moglo naci zahvaljujem unaprijed!

(ili, ako netko s foruma ima na prodaju nek mi javi, hvala!!) Big%20smile
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 15:28
a da malo oživimo ovu temu danas sam kupila sjeme šlajera jednogodišnjeg bijelog 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 23:16
EN, znači li to da ima jednogodišnji šlajer i trajnica? Ima li razlike u cvijetu?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 07:38
anabistrica koliko znam, jednogodišnji se sije, a trajnica ima gomolj koji se sadi

mislim da trajnica bude veća rastom i ima veće cvijetove
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 08:56
anabistrica natalija ti je već odgovorila mpm je imala cijeli grm trajnicu u vrtu godinama ostao mi je u posebnom sjećanju jer je uvijek cvjetao kad i ljiljani pa stavim u vazu tri ljiljana crvena i tri grane šlajera kombinacija za deset
neznam šta se desilo da je nestao i od onda ga nemam ali planiram nabaviti a ovaj jednogodišnji nisam nikad imala ali naletila na sjeme pa ću probati
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.