Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zaštita surfinija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zaštita surfinija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mariola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mariola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zaštita surfinija
    Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 20:14
Pozdrav svim ljubiteljima surfinija.Na ovom forumu sam nova al surfinije sadim već nekoliko godina i do sada sam imala velikog uspjeha. ako uspijem stavit ću neku sliku. Al me zanima problem oko ušiju nasurfiniji, zadnje dvije godine vodim borbu s tim pa da li mi netko može pomoći ( uzmite u obzir da imam zasađeno 58 tegli sa surfinijama ) i što znači prskati sa sredstvom al ne kad cvatu jer sad su stare 3 tjedna i već imaju cvijet
smile106
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 20:28
draga mariola ja sam ih sadila nekoliko puta ali mi ne uspijevaju,ostanu jadne .male ama nikakve u čemu je tvoja tajna pa da ih uspiješ odgojiti,a za te uši sad je kasno ali probaj sa prirodnim .tj,potopit žaru-koprivu i duhan pa sa tim prskati mislim da neče naškoditi a može pomoči 
Na vrh
Mariola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mariola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 20:57
Možeš pogledati sliku uspjela sam staviti tamo gdje su slike, nema tajne , sadim u zemlju za surfinije, zalijevam tri puta tjedno uglavnom kupim onaj zeleni  prah  a ne tekuće i zalijevam svaki dan kad su vrućine a kad je ovako oblačno već ih nisam tri dana zalijevala Tongue
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 22:15
kakve usi napadaju??? bijela uš ili???
Na vrh
Mariola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mariola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 15:18
Da bijele uši, i ne znam da li da ih pošpricam sada dok još nemaju uši ili ne,jer  poslije narastu velike i lijepe i malo mi je teško pošpricati a da ne špricam po cvijetovima ,ako možeš pogledaj sliku. To je bilo prije dvije ili tri god. ali tada nije bilo ni traga ušima a zadnje dvije godine uši ih dotuku.Da li bi koristili oni štapići što se stavljaju u zemlju protiv nametnika. A koja je razlka između bijelih ušiju  i onih nekakvih crnih koje su malo veće.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:09
Tretirat surfiniju možete u fazi vegetacije ili dok cvijeta, kvalitetna sredstva nemaju utjecaja na nju!! Preporučan Calypso sc 480  ili actaru 25 wg!

@sarajka:  Ajmo od početka, kvalitetan supstrat i zdrava sadnica, zatim dobra pozicija za biljku ( ne odmah na cjelodnevno sunce ali ni u sjenu), onda umjereno zaljevat dok se biljka ne okorijeni i ne prihranjivat prva tri-četiri tjedna!!!!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:10
I da, nametnici se ne špricaju preventivno nego kad dođu na biljku!!
Na vrh
Mariola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mariola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 08:55
ok, hvala na pomoći
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 11:05
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

I da, nametnici se ne špricaju preventivno nego kad dođu na biljku!!
 
daklem, ja sam sad malkoc zbunjena..al tek počinjem s cijelom tom pričom o cvijeću, pa valjd tak i treba biti Smile meni teta od koje sam kupila surfiniju također preporučila calypso (confidor kao alternativu) al mi je i preporučila da ju zalijem što prije-preventivno-jer kad jednom te bijele beštije navale teško ih se riješiti..isto je rekla i za fuksije ...
 
a ni ovo "zalijem" mi nije baš čisto-mislila je valjd pošpricam?
Na vrh
Lili 68 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili 68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 11:20
Jako se mucim sa bijelim musicama na hibiskusima,fuksijama... spricam sa raznim insekticidima ali bez nekog uspjeha. Ove godine imam confidor,napravila sam nekoliko puta jacu koncetraciju od one preporucene i zalila vec dva puta biljke. Sve licinke su za nekoliko dana uginule,inace kada se prska uginu samo adulti a licinke imaju vostanu ovojnicu i prezive.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 08:22
Jelence,  kad ti je teta rekla da biljku zaliješ mislila je na vodu jer ti je calypso sistemični insekticid i biljka ga mora "povuč" u sebe a mušice, uši i sl. ugibaju hranjenjem! Naravno kad je biljka dehidrirana i sam proces je sporiji i neučinkovitiji! 
A što se tiče prevencije, mislim da je teta malo u krivu.....

Inače sa Calypsom se mogu biljke zaljevat ali su nam puno bolji rezultati špricanjem
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 08:33
Ako i radite jaču koncentraciju NE smije bit jača od 2X !!! Propisane količine nisu napravljne zato jer se netko tako sjetio!!!

Ima jedan zanimjliv primjer sa alkoholom,  svi znate da je 70% ali zašto nije jači? Zato jer jači postotci ne uništavaju bakterije kao 70% Smile
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 21:09
ok, hvala na savjetimaSmile..pričekat ću još s otrovima..mene je teta zaplašila pa ja pripremila čitavi arsenal..nek se samo usude prizujat, prigmizat ili što već radesmile51
Na vrh
teuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 14:03
MOŽEŠ  PRSKATI SA VODOM GDJE SU BILI OPUŠCI CIGARETA,TO JE DJELOTVORNO , ILI KOPRIVOM RAZBLAŽITO VODOM NP- 1/2 L VODE GDJE SE NAMAKALA KOPRIVA I 1/2 L ČISTE VODE,PRSKAJ
.
PONOVI TAKO 2-3 DANA ,ALI SAMO NAVEČER KAD NEMA SUNCA, VIDJET ČEŠ REZULTAT. I DUHAN I KOPRIVA SU LJUTI
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:58
bila sam u poljoapoteci od mbm-a i teta veli da ju poprskam s actara 25wg,e sad me jos zanima kada ju moram poprskati?sto da pazim prilikom prskanja i koliko uopce treba prskati??imam ih 18 kom i sve su u bujnom cvatu...je li ujutro ili navecer prskam???uf te uši gadne Nuke
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.