Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalendar špricanja ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalendar špricanja ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 00:13
I ja imam problem s ružom, drago mi je da sam pročitala kako riješitit problem. Odlične informacije.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 10:43
Pošto su moje ruže tek prolistale, zanima me kada bi trebalo biti prvo cijepljenje i sa čime. Čisto radi prevencije? 
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 17:13
zna li netko kako da spasim ovu ružu....sva je u ovakvom stanju,istina je da kad zaljevam travu prskalica baca i na nju vodu,al nikad mi nije bila u ovakvom stanju a i prije ju je voda poljevala po listu
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 22:02
Crysve su mi ruže zarazena,mislim da je to crna pjegvaost,ogolila sam ih,sad su polućelave sve,nikad nisam imala ovoliku navalu bolesti...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 09:43
Lako moguće da je uzrok prskanje vode po lišću,pogotovu ako se voda duže vrijeme zadržava  na lišću.Trebalo bi izbjegavati prskanje po danu.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 15:26
evo uzela sam baycor wp 25,čekam veče da pošpricam
trava, ne, nemoguće je da je od špricanja vode po listu jer na ostale (njih 20) ne špricam po listu a isto su zaražene...gledam danas po gradu dosta ruži su zahvaćene tim flekicama kao i moje
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 21:48
Tu definitivno nije u pitanju voda koja prska po ruzama ,vec je u pitanju bolest najvjerojatnije hrđa koja se javlja zbog naglih promjena temperature i velike vlage u zraku (također je i uzrok drugim bolestima npr.pjegavosti ,lisnim usima,crvenom pauku itd)zbog toga bi ruze prvi puta trebalo pospricati vec kad listovi mjenjaju boju iz crvene u zelenu-svibanj.U pocetku bi trebalo koristiti kontaktna sredstva a kasnije 7,8 mj. sistematicnakoja pokriva sve tri bolesti tj.pepelnicu,pjegavost i rđu,trebalo bi prskatisvakih 10 do 14 dana mada kod visoke temperature i vlage ni to nije dovoljno,ukoliko se u međuvremenu pojave i usi mozemo u koktel pomjesati i insekticidWink
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 12:16
nikad više mi se ovo neće desit ,bar se nadam ,od sad ih špricam na vrijeme..sad me zanima trebam li za 14 dana ponovit postupak tj trebam li cilo ljeto špricat sa fungicidom koji sam jučer pošpricala (baycor) ili trebam promijenit fungicid i mogu li i dalje nastavit ih prašit sa neopitroidom protiv insekata
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 13:39
Ja do 7 mj.špricam sa Quadris ili Stroby to su ti kontaktna sredstva a pokrivaju pepelncu ,rđu i pjegavost ,a od 7 mj koristim tek Baycor posto je on sistemacko sredstvo al takoder pokriva sve tri bolesti .Neopitroid ili calipso  koristim za usi ako se pojave mada ja ih svakako bile one ili ne pospricam calipsom bar jednom do dvaput.i naravno špricaj ih svakih 14 dana ako zelis zdrave ruze
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 15:23

sad mi je kasno za kontaktna sredstva jer su već bolesne ,al na godinu znam šta mi je činit već od travnja..sve do sad mi je bio dostatan neopitroid ,uvjek sam se baš ponosila kakve zdrave ruže imam bez kemikalija..ja uvjek sve biljke zaljevam sa stajaćom vodom i pazim na njih kao na samu sebe,al eto mi ga sad ,jadne su i ćelave ,pola listova sam pokidala,nadam se da će do ljeta biti opet bujne i zdrave

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 21:39
planiram sljedeci tjedan pospricat ruze sa crvenim uljem,jer racunam da ce nocna tem,, biti tu negdje oko 5 stupnjeva..nadam se da smijem u isti dan orezat ruze ,pognojit i pospricat crvenim uljem ..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:12
Danas sam kupila crveno ulje i također, kao i ti kamenjar, spremam se pošpricati ruže. To mi je, općenito, prvo špricanje. Nadam se da neću nešto zeznuti.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:16
ne mozes zeznut sa crvenim uljem samo procitaj upute i pospricaj dva put,prvi put krajem zime kad nocne temperature ne budu nize od 5 + i drugi put oko 2 tjedna kasnije ..bolje je sprijeciti nego lijeciti a ono je za sprecavanje bolesti 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:18
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Danas sam kupila crveno ulje i također, kao i ti kamenjar, spremam se pošpricati ruže. To mi je, općenito, prvo špricanje. Nadam se da neću nešto zeznuti.
Nećeš vjerovati,ali i ja sam danas kupila crveno ulje.
Kamenjar,možeš prvo porezati ruže i onda pošpricati,doslovno ukupati ih!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:31
kamenjar....znači dva puta se šprica, oki-doki
mali kaktus.....a ti nećeš vjerovati da sam te se sjetila dok sam ga kupovala. Ako se sjećaš da sam baš tebe jesenas gnjavila u vezi crvenoga ulja .....
Moje su ruže već porezane, naime, to sam obavila još jesenas - tako je radila i MM dok je imala ruže, a i stvarno ne vidim razlog zašto raditi dva puta isti posao. E sad, na penjačicama (njih naravno nisam orezivala) imam lišća - da li ga trebam ukloniti pa onda špricati ili sve pošpricati kako je?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:37
Moje ruže su porezane,ali ih ja na proljeće još jednom orezujem.Lišće na penjačicama počisti i onda pošpricaj.I na mojim penjačicama je još uvijek lišće,valjda je to takva vrsta kojoj lišće teško opada,ja ću da ukloniti za otprilike mjesec dana,kod mene je još uvijek sve prerano.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 22:44
Mali kaktus.....hvala ti
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:06
i kod mene gledam susjeda u jesen poreze ruze ,ja navikla u veljaci...u kasnu jesen sam poskidala sve listove ,prikratila ih da ih bura ne polomi i ostvaila

sad cu ih obrezat ,vecinom ostavim samo 3-4 grane ,pognojim ih N-P-K gnojivom i pospricam crvenim uljom dva put..i to je sve do kraja svibnja (poslje prve cvatnje),tad ih ponove pognojim i eventualno u toku godine ih špricam sa folijarnom prehranom
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:19
Woow, krasno izgleda tvoj ružičnjak. Ja imam par stablašica, tri penjačice i par pokrivača tla, tako da sam samo stablašice orezala i sad ću vidjeti da li se što oštetilo pa da i to sklonim, a sa penjačica ću skinuti lišće kako je mali kaktus rekla. E sad moram još vidjeti da li treba kasnije tretirati ruže po onoj tabeli ili ne - da li je dovoljno samo s tim crvenim uljem - to još ne znam - pa tko zna- molila bih da me podući
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:37
ja nisam neki strucnjak ,al mislim da samo crveno ulje nije dovoljno,istina ono sprecava bolesti,al morat ces ih ipak tretirat sa kemikalijama..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.