Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalendar špricanja ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalendar špricanja ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:46
Već sam čitala o bolestima ruža ali moje su svejedno bolesne,pa bih molila sve članove za pomoć.Pred dvije godine sam uselila u kuću sa već postojećim vrtom ruža.Cvale su prekrasno,ali su lani dvije dobile pepelnicu i uši..Što god su mi savjetovali da polijem nije pomoglo.Te sam ruže ipak ostavila jer su unatoć svemu cvale.Sad ja sam polila antarcta za uši i antracol BT ZA PEPELNICU AL KAŽU PREKASNO.Ove godine je bio snijeg i ja sam još dodala 5 novih ruža,rečeno mi da još mogu polit crveno ulje al svugdje čitam da je kasno ako su pupovi već 1cm.Stare sam ruže dohranila stajskim odstajalim gnjojivom i da jedna mi ima i nekog pauka.Dal polit sve i nove i stare uljem crvenim pa poslije u cvatnji ćime..i da li sad moram i mineralnim nekim gnjojivom dohranit il tek za vrijeme cvatnje.Imam PROTIFERT neko organsko,rečeno mi da time poprskam list kad bude u cvatu imam i neko željezo tekuće a lani mi dali DACONIL 720SC za polit u cvatu.Molim vas pomozite il me bar uputite ako ste to već pisali,jer stvarno volim ruže al očito kao gradska cura nemam pojma što radim.I piše da ako bude trebalo polijevat za pepelnicu treba dodat nekog ovlaživaća npr.SANDOVIT,PINOVIT..Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 18:07
Pozdrav Sandra. Ja isto jako volim ruže i uglavnom mi uspijevaju bez nekih većih bolesti. Kako to misliš da ti ruže već imaju pupove? Cvijetne pupove? Ili samo pupove novih grana? Pa tek se bude iz zimskog sna. Ruže se orezuju negdje sredinom 3. mjeseca i to na 20-30 cm (kada procvjetaju forzicije otprilike). Nemoj štedjeti i žaliti te pupove koji su protjerali. Pripazi da ti posljednji spavajući pup ispod bude s vanjske strane kosog reza. Ja sam svoje ovaj vikend orezala.I pognojila sa NPK. Inaće ih u ovo doba špricam obavezno sa crvenim uljem. Ove godine je MM kupio bordošku juhu za voćke, pa sam zamijenila i pošpricala s njom. Vidjet ćemo hoće li bordoška juha biti jednako efikasna kao i crveno ulje koje mi se pokazalo najboljim. Ako se pojave uši pošpricam ih insekticidom i to je to. Kada sadiš ruže pripazi da nisu pre blizu jedna drugoj da se ne prenose bolesti i da imaju dosta zraka da se osuše. Također je najbolje da budu posađene na sunčanom mjestu, iako moje bujaju i na sjenovitom položaju. Dodatno ruže gnojim još jednom ili dva puta folijarno. Zadnja gnojidba umjetnim gnojivom ne smije biti poslije 6. mjeseca. Na jesen im dodam samo kompost. Ah da...jako je važno da ruže nikada ne zalijevaš po listu, uvijek samo ispod korijena. kada ih polijevaš neka to bude blizu desetak litara vode. Nemoj ih nikada zalijevati sa malo vode, radije im daj vodu jednom u tjedan, dva nego da im često daš samo litru, dvije. Ja svoje zalijevam samo nekoliko puta u sezoni jer imam malu cisternu i nemam vode za rasipanje u vikendici. One to sve hrabro prežive. Protiv pepelnice se nama na voćkama najbolje pokazalo sredstvo "Zato", ne znam kako stoje stvari sa ružama jer nikada još nisam imala na njima pepelnicu. Pitaj u ljekarni da li ga možeš koristiti za ruže. Nadam se da sam ti malo pomogla i da ćeš ove godine imati više uspjeha.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 20:21
Puno hvala,skoro sve jasno osim kakvo je to folijarno gnjoivo.Ja sam stvarno glupa što se tiće ruža.Evo danas mi susjeda gledala nove koje sam posadila i rekla da se ne prekriva navrtak ruže a ja mislila da se mora prekrit,da izboji na njima to su novokupljene ruže su valjda nove grane znači da crveno ulje još može a jel smijem i te nove ruže prskat il su one možda već zaštičene za ovu godinu.
Hvala na pomoći...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 20:55

Kod sadnje ruža mjesti cjepljenja mora obavezno biti barem 5 cm ispod razine zemlje,tu je najosjetljivija,da se ne smrze.Folijarno gnojivo je gnojivo koje biljka dobiva preko lista,znači prskanjem.

Sanja je lijepo opisala uzgoj ruža.Mislim da negdje ima na forumu sve napisano o zaštiti ruža,ako želiš imati lijepe i zdrave ruže,one se moraju preventivno prskati protiv bolesti,a ne kad ih nešto već napadne.ruže se tretiraju protiv pepelnice,pjegavosti i rđe i to svakih 10-14 dana.Jedino protih ušiju se prskaju tek ako ih one napadnu.Gnoje se dvaput na godinu,sad kad kreće vegetacija i drugi put poslije prve cvatnje i to je sve.Pazi kod mladih ruža da ti umjetno gnojivo ne dođe u kontakt s korijenom,da ga ne spali.Želim ti uspjeh u uzgoju i cvatnji.

premjesteno,hvala
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 21:09
Evo i mene opet. Kao što kaže mali kaktus: folijarno gnojivo je ono što se šprica preko lista. Pretpostavljam da je Protifert koji imaš folijarno gnojivo. Ono ti obično bude u prskalici. Što se tiče gnojenja svježe posađenih ruža NPK gnojivom, koliko sam ja do sada vidjela savjete stručnjaka, oni preporučaju da se prve godine ne gnoje. Ja sam se uvijek toga držala. Susjeda ti je krivo rekla, cijep obavezno mora biti ispod zemlje, slažem se sa Kaktusom. Ukoliko je izvan zemlje može se smrznuti.
Što se tiče preventivnog prskanja novih ruža...vjerujem da su ih u vrtlariji zaštitili, ali ih ipak pošpricaj. Neće im ništa naškoditi, a ti ćeš biti sigurna da si učinila sve što treba.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 21:30
hvala sad znam sve pa neće li i od mene jednom biti nešto kad je cvijeće u pitanju.Veliki pozdrav.Javim prve uspjehe.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 21:13
moje ruze je vec uhvatila pjegavost,pod hitno moram po neko sredstvo da ih pospricam ...malo rano je krenilo i to posteno zahvatilo dosta ruzi i dosta listova 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 14:53
Originalno poslano od člana rosa2 rosa2 napisao:

Ja do 7 mj.špricam sa Quadris ili Stroby to su ti kontaktna sredstva a pokrivaju pepelncu ,rđu i pjegavost ,a od 7 mj koristim tek Baycor posto je on sistemacko sredstvo al takoder pokriva sve tri bolesti .Neopitroid ili calipso  koristim za usi ako se pojave mada ja ih svakako bile one ili ne pospricam calipsom bar jednom do dvaput.i naravno špricaj ih svakih 14 dana ako zelis zdrave ruze

kupila sam danas quadris ,al to je fungicid ,bar tako pise na njemu..ma sto je da je meni daje da pospricam ruze al na zalost vrijeme je lose nemogu jos spricat...cure moje vi cije su ruze jos zdrave spricajte jer ova god je lose krenila za ruze ,mislim da cemo imat borbe da ih sacuvamo zdravima i lijepima
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 17:41
izgleda su samo moje ruze bolesne,evo slika...svae su ovakve ,osim prekrivacice tla.jos ih nisam tretirala ,nemogu kad pada kiša

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 18:03
Kamenjar,ne brini se previše,kad ti kiša prestane i ruže se posuše lijepo ih poštricaj,pazi da barem nekoliko sati bude suho vrijeme,pa ponovi špricanje za dva tjedna.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 19:54
mali kaktus ,budem,čim kiša stane..nego ja bi molila pomoć..nemogu nać broj od poljoapoteke ,pitala sam tu vec ,raspravljala sam sa antom ,i svejedno ću pitat i ovdje ..kupila sam quadris ,nema uputstva za upotrebu nego samo piše 0,1 % na 1000 l ..e sad pakovanje je od 100 ml ..kolko da stavim na 10 l vode
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 13:56
Danas sam tretirala ruže, a i neke grmoce crvenim uljem, zimsko tretiranje crvenim uljem meni se pokazalo kao najbolje rješenje, pa sad dalje ako špricam ako ne. Ovo mi je kao osnovna i najefikasnija prevencija.
                  
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 15:09
Ja još uvijek nisam pošpricala ruže niti ih orezala.A,nije da neću,nego jednostavno ne uhvatim vremena.Sada još najavljuju zahlađenje pa ću morati sačekati neke ljepše dane.Nešto razmišljam da ove godine preskočim špricanje ruža crvenim uljem.Svake godine to uredno odradim i skoro svake godine,pojave se bar uši na njima a nekada i neka bolest.Prošle godine u pola sezone sam išla u poljoprivrednu apoteku  sa listom punim raznih buba.Dali su mi kesicu actare i rekli da je jako dobra za sve vrste napasnika na biljkama,općenito.Pošpricala sam to u sred ljeta u ranim jutarnjim satima.Već do podne sve uši i ostale živinke na ružama kao i na pajasminu i ostalim biljkama bile su mrtve.Više nije bilo potrebe za šricanjem,nisu s e niti vraćale.Oduševljena sam  tim preparatom,njegovom učinkovitošću,pa kontamam da ove godine preskočim crveno ulje a upotrijebim actaru  kada bude potrebno...Actara mi se pokazal super i za saksijsko bilje,sve potamani..Kod nas se ima kupiti u malim kesicama jedna kesica ide na 40l vode ali ja  razmutim samo za 10 l i imam cjelu sezonu.I jako je jeftin preparat...
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 16:34
Crvenim uljem preventivno tretiramo biljku, a ako se nešto i pojavi onda se ide, kao što si ti uporabila Actaru. Crveno ulje nije samo preventivna zaštitaod insekata, već i od nekih "gorih" stvarčica. To i je razlog zašto tretiram ruže i grmove crvenim uljem. Kod mene je vegetacija već započela, trebala sam i ranije provesti prskanje, no vremenski uvjeti nisu dozvoljavali - kiša.
Ove godine sam manje orezivala u kasnu jesen tako da sam sad još jednom orezivala onoliko koliko treba. U mojim klimatskim uvjetima to je nepotrebno - dupli posao i ovu jesen ću odmah orezati onoliko koliko bi se trebalo orezati u konačnici. Tako sam radila prve godine i pokazalo se bolje. Kod mene zime nisu s velikim minusima i nema oštećenja na orezanim granama, tako da mi je to samo dupli posao, a i vegetacija kreće puno ranije pa onda mi je jako žao rezati mlade pupove.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 17:33
Ja sam pošpricala ruže s crvenim uljem prije jedno desetak dana,danas sam ih orezala.Na jesen sam ostavila dva grma neorezana da vidim kako će preživjeti zimu kod mene.Pola grana je bilo strgano od vjetra i snijega,pa se mislim kad bi tako ostavila cijeli moj ružičnjak preko zime,izgledao bi grozno.Dakle,htjela ja ili ne,moram ih dvaput orezazi,na jesen i na proljeće.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 17:48
mali kaktus...kad si ti na najhladnijem dijelu pa jedostavno moraš i da se ne slome i poslije da orežeš ono što je eventualno oštećeno. Probala sam oba načina i vidjela da meni odgovara ovaj da sve orežem u jesen i nema više u proljeće rezanjea, samo tretiranja.
Bilo bi mi još bolje da sam pošpricala nešto ranije, ovo je već dosta kasno za zimsko špricanje kod mene pa sam morala napraviti blaži rastvor jer ponegdeje već su i listovi formirani, eh....zeznule me neke druge obveza u vrijeme kad mi je bilo povoljno za tretiranje pa onda kiša i evo danas super vrijeme za posliće u vrtu.Još nas očekuju bure, ali dobro, važno da sam napravila što sam mislila.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 20:56
curke....ja nikada, ali bas nikada ne orezujem u jesen....eventualno grmolike visoke skratim onako ofrlje da ih snijeg ne lomi.....mene su ucili moji da se ruza tako cuva od eventualnog smrzavanja, sto je i logicno....ona smrzava (ako smrzava, odnosno ako je jaka zima) odozgo prema cijepu....znaci, ako je skratimo na cca 3 pupa....veca je vjerovatnost da ce mrznuti....

oduvijek sam zivjela uz ruze, a sama ih sadim zadnjih 17 godina....i uvijek ovako....tek sam prije par godina pocela s crvenim uljem i moram priznati da nema razlike....s uljem ili bez njega....

jedine napasti su mi usi, a njih najcesce tretiram neopitroidom iako je onako bijel jako ruzan....drzim ga dva suha dana i potom isperem listove....

toliko od mene.....ruze su u principu vrlo jednostavne za odrzavanje, pognoji, zalij i uzivaj

sada pokusavam uzgojiti neke u hladu, ali cistom hladu.....vidjet cu ove godine rezultate, ne nadam se previse....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 09:49
I ja isto moram orezati dva puta.Jednom u jesen,jer su nam zime hladne i sniježne,pa ako ostavim velike ruže sve se slome pod težinom snijega,u proljeće orežem samo ono što je propalo tokom zime..
Što se crvenog ulja tiče(a i bijelog,jer ja koristim oba u svom vrtlarenju),slažem se Mona sa tobom.I ja uzgajam ruže punooo godina,imam preko 40 vrsta ruža u svojoj bašti,crveno ulje sam počela koristiti tek prije4-5 godina i zaključujem kao ti,nema neke razlike sa ili bez njega..Samo dodatna hemija u zemlji i zraku,ništa više.Inače izbjegavam hemiju koliko god je moguće,pa sam se zbog toga i bila odlučila na crveno ulje jer je 3in1,kao eto sve u jednom i ne moram dodatne hemije dodavati.Znam ja da je crveno ulje dobro za svašta nešto,čak je jedino sredstvo koje ubija i jaja crvenog pauka,što drugima ide teže ili nikako,ipak mislim da nema potrebe njime trtirati ruže i voćke svake sezone.Kada ga nisam koristila,isti rezultat sam imala.Ove godine ću preskočiti ipak..Samo ću orezati ruže,kada mi vremenski uslovi dozvole..


p.s. Mona sretno sa uzgojem tih ruža.I ja imam jednu gredicu ruža u hladovini cjelodnevnoj.Kada uzgajam ruže iz reznica ja ih uzgajama upravo u tom djelu "hladnog" vrta :D  Dobro se drže,čak duđe drže cvijet nego one na suncu..Ja sam kupila tri nove Topalovicke i cekam da kiša prestane da ih posadim.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 10:41
Pratim razvoj kod mojih ruža, one su još uvijek mlade, tek im ide treća godina, tako da prvu godinu ih uopće nisam niti morala nećim tretirati, vjerojatno su kao tek kupljene male dosta svega u sebi i na sebi što h je štitilo. Prošlu godinu ulje im je bilo sasvim dovoljno, a sad ćemo vidjeti da li su nešto pokupile što bi moglo izaći na vidjelo ove godine.
Uglavnom, svatko se treba prilagoditi klimi na kojoj uzgaja biljke. tako da kontinentalna klima zahtijeva i drugačiji pristup uzgoju biljaka, a kod mene na Kvarneru pak opet drugačiji. Bilo bi mi stvarno bedasto da si zadajem nepotrebne poslove tamo gdje ih nema.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 10:49
Kod mene slično kao kod moon, možda još toplije. Mojim ružama primjetila sam najviše smeta puno vlage, ali isto sam ih orezala ove godine u jesen i već su pune nogog zdravog lišća. Tretirane su crvenim uljem prije vegetacije, a dali će trebati još nešto vidjet ćemo. Obavezno koristim samo folijarno gnojivo i to megagreen, pokazalo se odlično za sve moje biljke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.