Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Decoupage - molim savjete iskusnih
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Decoupage - molim savjete iskusnih

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mozdoll View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mozdoll Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Decoupage - molim savjete iskusnih
    Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 02:52
Pozdrav!
Evo ja sam nova ovdje i molila bih iskusnije u ovome da mi pomognu kojim savjetom Approve
Naime,imam želju primjenjivati ovu tehniku na drvenoj podlozi ( radit ću naušnice ) e pa sad pošto sam ja u tome totalni početnik molim vas da mi odgovorite na par pitanja i objasnite osnove.
Ovdje sam priložila link na slikicu naušnica od jedne djevojke da vidite što bih ja
približno htjela.
Za početak što mi sve treba od materijala?Na što kao početnik moram pazit?
Inaće se bavim slikanjem i koristim akrilne boje prizvođača daler-rowney.Da li te iste mogu koristiti i za decoupage?
Kakvo ljepilo je najbolje?Vidim da dosta vas koristi obični drvofix.
I nije mi baš jasno, naletila sam na nekoliko takvih tutorijala u kojima se znači prije lijepljenja salvete površina premazuje i lakom i ljepilom.
Zašto se premazuje i lakom?Zar nije lak samo za završni dio? I molila bih da mi malo više kažete o tehnici printa transferom,
tražila sam na netu ali sve je to slabo... 
 Oprostite na dugačkom postu,
nadam se da će se naći neka dobra duša koja će mi malo pojasniti sve ovo!
Hvala Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 08:07
Dobro nam došla Mozdoll!
Pokušat ću ti barem malo pomoći i pritom biti kratka! Smile Za početak, boje koje koristiš možeš koristiti za decoupage. Prolaze sve akrilne boje, djelomično tempere, boje za zidove i što sve ne. Ljepilo za decoupage je lak i ljepilo u jednom - zato si krivo shvatila da se podloga premazuje i lakom i ljepilom. Ljepila imaš razna i što ćeš koristiti ovisi o tvojim potrebama - postoje ljepila koja su mat, koja su sjajna ili satenskog sjaja. Nema neke velike razlike između ljepila i ljepila - sve je to tu negdje. Ja sam nedavno kupila ModPodge u NBu i jako sam zadovoljna jer je ljepilo malo gušće što mi odgovara.

Za transfer pogledaj na mom blogu http://izzycreations.blogspot.com/2010/03/diy-shall-we-transfer.html ili na blogu cure koja je radila transfer baš za nakit http://nakitic.blogspot.com/2010/05/are-you-ready-for-transfer.html

Za još neka objašnjenja o transferu na PC potraži u galerijama naših majstorica polimerne gline, Primavere http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3396 i Monne http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3928.

Sretno! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 16:35
Pozdrav,
Izbjegavaj drvofix.... ljepilo za salvete nije preskupo i ne trebaš štedjeti na tome. Neke vrste drvofixa posvijetle salvetu ili papir s kojim radiš
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 14:02
Pattex express drvofix je ok,ali kod osjetljivih i tankih salveta je bolje koristiti lak ljepilo.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 13:50
Molim 2 savjeta.Prvo:Radila sam na mediapanu pa se ogulilo.Moram ponoviti,ali što učiniti za pripremu da se salveta opet ne oguli?
  I drugo:nemogu nigdje naći drvene tacne.Samo neke koje imaju na sebi naljepnicu s uzorkom.Dali je skinuti ili mackati preko nje?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.