Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 41>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 00:39
frida, sta su toliko skupi?? ili si ti sprasila placu prije vremena? LOL kazem ja, i moja placa je puno manja odkad sam se ovog foruma uhvatila...nemam pojma koji joj je vrag LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 00:42
 Ma nisu baš skupi, ali ja sam u komi...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 10:24
Kako je od jutros nas ljubimac?
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 13:22
sa dva pupoljcica manje smile183
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 16:23
Aurora, tu ne mozes nista. Uslovi savremenog stanovanja mu ne pogoduju.

Nase bake s bozicnjakom nisu imale problema.

Poz.
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 17:13
meni je nekako u sjećanju bakin kaktus, ali kad sam jučer vidjela onaj u cvjećarni djelovao mi je nekako mekan,, nježniji i čini mi se svjetlijeg "lišća" nego onaj kojeg se sjećam iz djetinjstva..mislim da je bakin čak i vani živio, a ne u kući ( osimzimi kad je svo cvijeće bilo u hodniku)
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 19:57
Frida, potpuno se slazem s tobom. Nisam htela da duljim, ali sad si me podstakla da vam ispricam kako se moja baka ophodila sa svojim bozicnjakom.

U prolece i leto je vani, ne bas na direktnom suncu, ali ga bome sunce ponekad i oprlji, i macke ga sruse, svasta s njim bude. Izgubi i clanaka koliko hoces! Redje se zaliva, nikada ne prihranjuje (to su izumeli trgovci, racunajuci na nas zaljubljenike ).
Pred zimu, baka ga unese u sobu i stavi visoko, na orman. To je ona poslednja soba u koju se skoro i ne ulazi, u kojoj se ne zivi, i koja je nama deci bila najinteresantnija, jer u njoj svaceg ima. Baka na njega zaboravi, ne dira ga, ne zaliva, i on propupi i cveta, cveta…
Jos uvek ga ima. Jako je star i odrveneo. Poslednjih godina ga drzi u ‘verandi’. Nema vise dece medju unucima.
Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 20:34
 Upravo tako...ja sam čak i zapamtila kako ga je pelcala...otkinula bi dva članka i zapiknula u zemlju..naravno da joj se primio svaki...bez ikakvih problema....sutra idem na otok ( meljemo masline) i mislim da sam na jednom zidu vidjela taj kaktus...prošetat ću, ako me sjećanje ne vara, i uzeti pelcer...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 21:00
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

sa dva pupoljcica manje smile183




Da te utješim i moj gubi pupoljke. Vjerojatno mu je pretoplo pa sam ga odnesla u hladnije krajeve.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 07:02
Znate u cemu je problem...sve to sto cvjeta, ukljucujuci i nase bozicne kaktuse, trebalo bi stajati vani na hodniku...tamo je svijetlo, a dosta hladnije nego u stanu....e ali onda ih mi ne vidimo i hocemo da su nam u stanu gdje se grije i gdje njima ne pase....a onda oni gube cvjetice i pupice, a mi se ljutimo i tugujemo....smile183
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 00:52
je li ovo božićnjak?



u moje mame cvjeta pred Božić

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 12:43
Arwen, rekla bih da je ovo decembar ili bozicnjak. Ali nisam sigurna. Najlakse ih je prepoznati po cvetu, iako im se i clanci razlikuju.
     
Bozicnjak ima krace i sire clanke, a njegov cvet neznije i povijenije (zatvorenije) latice. Prolecni ili uskrsnji ima duze, uze i zaobljenije clanke, a cvet mu je cvrsci i otvoreniji, kao da je od plastelina.

Bozicni: Shlumbergera truncata (sinonimi: Rhipsalidopsis truncatus, Cactus truncatus, Epiphyllum truncatum, Zygocactus truncatus…)

Uskrsnji: Schlumbergera gaertneri (ili Schlumbergera bridgesii, Rhipsalidopsis gaertneri …)

Evo i slika

bozicnjak



clanak bozicnjaka



cvet bozicnjaka



uskrsnji



i njegov cvet








Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 14:40
Morala sam da se vratim, da proverim nesto. Neceg sam se setila.

Tvoj je bozicnjak, Arwen, ali zato Dina, cini mi se, ima uskrsnji. Onaj sa Dinine prve fotografije izgleda kao uskrsnji. Drugog (velikog) ne vidim dobro, a mozda je i on uskrsnji.

Poz.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 16:06
aglaja prekrasni su


ovaj moj prvi cvjeta u martu barem je tad cvjetao prosle god
a ovaj drugi u decembru predprosle god
imala sam slikice negdje odoh malo potraziti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 16:13



ovo je slikica prvog dok je jos bio beba
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 17:31
dina, ako je suditi po ovoj tvojoj slici i po onome sta je aglaja pokazala, ovaj tvoj je izgleda uskrsnji...i sta sad?...moram i njega trazit? smile203
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 18:27
Dina ima uskrsnji! Jako je lep, Dina.
Moracemo o njemu zasebnu temu otvoriti.

Aurora, preporucila bih ti da nabavis reznicu uskrsnjeg. I da ga probas sama uzgojiti. Da se odomaci kod tebe, pa da ga u doba cvetanja nista ne omete.

Ja mislim da, ako Frida pronadje na otoku bozicnog, i ako uzme reznicu, da cemo mi sledece godine gledati njenog kako cvate, a da cemo po svoje opet morati ici u trgovine.
Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 18:30


jos samo kad bi opet procvjetao
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 19:32
Dina,krasan jesmile91
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 09:02

Mesec dana se je požuril!
Pozdrav
Vule
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.