Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 38394041>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2016 u 20:06
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

 ono što mi upada u oči je evidentan godišnji porast tvojih zigića ... 
kako će rasti ovisi o tome kako ih gnojimo. Gnojim često blagom koncentracijom kompleksnog gnojiva kojemu sam dodao mikroelemente. Rastu u supstratu koji je kombinacija  kokosovih vlakna,  perlita i glistenjaka ( 3:1:1). Pazi oni su epifiti i ne podnose Kalcij.
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

 Isto sam primjetila da im mijenjaš cvijetnjake 
 
Tegle mijenjam najviše zbog stabilnosti a i estetike. Nije mi lijepo vidjeti veliki kaktus u maloj tegli.
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Moji zigići su treću godinu kod mene i ne rastu godišnje nešto posebno.
@
rajski vrtovi,  stavi preko ljeta zigiće  ispod krošnje  nekog drveta,(svijetla sijena) održavaj supstrat konstantno vlažnim ( nikako ne mokrim) i prihranjuj prilikom svakog zalijevanja. Rasti će ti kao gljive poslije kiše. LOL

 

 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 06:53
Pinus, veeeliko hvala. Toliko si mi toga rekao u samo nekoliko rečenica. smile67
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 08:47

 Dolazi njihovo vrijeme. Smile Kod mene počinju cvasti sredinom jeseni:
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2016 u 12:36
Gledam slike od prošle godine ... već bi trebali imati pupove, a kod mene niti traga. Ove godine bi uistinu mogli biti božićni Big smile.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2016 u 07:58
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2016 u 14:36
Imam dva. Jedan je napupao na par mjesta. Taj je mlađi od ovoga koji nije napupao.

Međutim tog mladog (koji je kupljen prošlu jesen i do božića je dva puta cvjetao prošlu godinu), sam seljakala pa zaboravljala zaliti i objesio bi se.
Sjećam se nekad davno sam imala veliki kaktus, bio mi je u hodniku na hladnom i ne baš presvjetlom mjestu. On bi bio pun pupova u neko doba godine.

Meni se čini da ih treba izložiti mučenju i dijetama pa će se razbacati.

Čime ih potaknuti na cvatnju i prihraniti kad počnu davati pupove?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2016 u 15:44
Na cvatnju ga isključivo može potaknuti duljina mraka. Da bi počeo zametati pupove potrebna je temperatura 13-21 C i 13 sati mraka. Ako je temperatura viša od 21 C onda treba 14 i više sati mraka. 
Ovaj koji ti još nije napupao vjerojatno si nije "još sve posložio u glavi" Smile. Sigurna sam da hoće, ima još vremena. Moji su nekad znali cvjetati i u veljači. Tko bi ih znao !

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2016 u 12:32
Hvala na savjetima. Ovaj lijenština je bio u potkrovlju na hladnom i mračnom 2 dana. Smilovala sam se pa ga vratila u sobu. Možda procvjeta ako nije doživio šok.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2016 u 21:07
Moj je divno cvjetao nekad sredinom novembra

Od tada ima dosta pupova, koji se samo posuše :/...da mu nije pretoplo, mozda ga ne zalijevam dovoljno? HELP :/
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2016 u 13:31
Moguće da mu je pretoplo (kolika je otprilike temperatura ?). Pupove će odbacivati i kad mu fali svjetla i kad su velike razlike između dnevne i noćne temperature. Seljakanje u vrijeme cvatnje isto ne voli. Smile
Ja sam svoje prve dvije zime držala u grijanoj prostoriji i od mnoštva pupova procvjetala bi možda 3-4, sve ostalo je otpalo. Sada ih držim u negrijanoj prostoriji (otprilike 12-15 C), pored prozora i lijepo cvjetaju. 
Budi oprezna s vodom ... isti su ti simptomi i kada je previše zaliven i kada je malo zaliven (smežurani listovi). Samo kad je previše zaliven propada u roku par dana (dva sam već izgubila, a vjerovala sam da malo zalijevam). Sad ih zalijevam jednom  mjesečno i stvarno malo (možda tri žlice).
Znači, ako ti listovi dobro izgledaju, onda nije zalijevanje. Ako je temperatura veća od 20 C onda mu je vjerojatno malčice vruće. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2016 u 10:52
Biće da mu je pretoplo :D...hvala na odgovoru, nadam se novim pupovima uskoro Heart
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 12:25
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Hvala na savjetima. Ovaj lijenština je bio u potkrovlju na hladnom i mračnom 2 dana. Smilovala sam se pa ga vratila u sobu. Možda procvjeta ako nije doživio šok.


Od ljenštine ništa. kad sam ga vratila iz potkrovlja samo je bacio pokoji list, tj otpali su.
Ovaj što je cvjetao pred Božić izgleda opet pupa.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 15:02
moj kaktus je stalno vani(sad je zamotan),a par puta sam ga zalila tekućim gnojivom za kaktuseGeek
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 18:37
Da ga nisi malo previše izvozala Big smile ? Pogubio se jadničak u vremenu i prostoru. Jel i onog drugog vozaš ili je stalno na istom mjestu? 
A stvarno može biti da je od onih što kasnije cvjetaju ... moraš biti strpljiva s njim, vidjet ćeš da će te iznenaditi. Al negdje ga parkiraj i ne miči ! Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 18:40
miska ... bez obzira što je trenutno zabundan, koliki je minus preživio ovih dana ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2017 u 20:50
Ma i kod mene je dok sam bila u Ri znao biti na hladnom u hodniku. Najviše su cvjetali kad su bili u nikakvim uvjetima.

Pa ovaj što nikako ne cvjeta je bio cijelu godinu na jednom mjestu u konstantnim uvjetima.
Samo je jednom za kaznu išao u potkrovlje i ništa.

A ovaj što sam ga vozala, pa čak je bio i iznad radijatora pa se skoro od topline osušio. Nije presađivan nikad, štrajkač jeste prije godinu dana. Pa ga vamo pa tamo, a sad je pored ovog štrajkača. I evo drugi put cvjeta u mjesec dana.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2017 u 00:57
Ovaj aktivni kaktus mi je procvjetao drugi put. Ima li cvijet intenzivan miris?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2017 u 16:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

.. kaktus mi je procvjetao drugi put. Ima li cvijet intenzivan miris?
i mene muči ista stvar . . . kako bi se to doznalo ?


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2017 u 18:08
Ja sam obradovala sebe ovom biljkom prije 7 dana, naletjeh na nju u tržnom centru za smiješne pare. E sad me zanima da li je ikome cvjetao metar, dva od prozora? Stavila bih ga na neki stočić pored televizora, baš bi fino legao tu :-)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2017 u 21:17
Meni je cvjetao metar daleko od prozora. A bio je mali, majušni... visok svega desetak cm, na jednom članku (ne znam kako se to pravilno zove) iz kojega su se granala još dva.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 38394041>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.