Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 41>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 23:31
osjetljiv je na premještanje,
čim se počnu oblikovati pupovi, treba mu naći stalno mjesto i ne micati ga dok cvjeta

ps. ono kod mene što je počelo rasti su novi listovi, a ne pupi Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 07:32
Moj je pun i to već velikih pupova. Istina je, ne smije se premještati kad počne pupati, jer pupovi otpadnu.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:56
predivan je vule :)
slažem se za premještanje, to sam zaboravila spomenuti, a vrlo je važno :(
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 10:32
Buduci da imam problema s bozicnjakom (nece da cveta, leti odbaci nove clanke…), malo sam istrazivala, pa da podelim sa vama. Evo sta sam saznala: da bi bozicnjak cvetao, mora se voditi racuna o smeni faza mirovanja i rasta. A to je dva puta u toku godine (dve faze mirovanja, dve faze rasta). Bozicnjak je upravo trebao da izadje iz faze mirovanja. Pocela je u 8 mesecu, a zvarsila se sredinom 10 meseca, kada su se formirali cvetni pupoljci. U ovoj fazi mirovanja, trebalo je prestati sa zalivanjem, odnosno svesti ga na najmanju mogucu meru, tek da se biljka ne osusi. Cim se pojave pupovi (kraj 10 meseca) ne sme se pomerati sa mesta na mesto i treba poceti sa redovnim zalivanjem. Preporucuje se zalivanje mekom vodom ili kisnicom. U toku cvetanja trazi stalno i svetlo mesto, udaljeno od izvora toplote, najbolje na prozoru. Zbog promena temperature i promaje, pupovi ce otpasti i cvetanje propasti. Faza cvetanja traje od 11 do 2 meseca. Posle cvetanja nastupa opet faza mirovanja, kada se biljka odmara. Zalivanje opet treba svesti na najmanju mogucu meru. Pocetkom proleca dolazi faza rasta koja traje sve do 8 meseca. Treba poceti s redovnim zalivanjem i prihranom. Kada otopli najbolje je izneti ga van.
Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:25
Sad neznam jel sam zeznul stvar sa slikanjem tad sam ga premestil i vratil nazad
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:35
Prekrasno!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 19:40

Vule, neće mu ništa biti, pa i ja ga pomjerim kad brišem prašinu

bitno je da promjene nisu drastičnije i dugotrajnije
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 19:41
btw
prekrasan je ovaj tvoj. koje su mu boje trubice?
 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 20:53
roza-crveno,fala mam mi je lakše  Big%20smilegledim ga ove dane,al se nikaj ne dešava !bo preživel
Pozdrav
Vule


Ažurirao vule - 25 Listopad 2007 u 20:56
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 19:06
Vule prelijep je
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 07:54
Moj božićni kaktus, malo se zabunio što se tiče datuma pa već cvate, ali što će kad nezna da još ima do božićasmile96o


Ažurirao lana2 - 30 Listopad 2007 u 08:01
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 07:56
Ovaj bijeli je još u kolovozu cvao dok je bio na lođi, istina imao je samo dva cvijeta, ali vrijedan je i opet je krenuo s cvatnjom.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 08:49
predivno
moj je pun popova i 2 od njih samo što nisu procvjetali
jedva čekam
 
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 11:08
Lana, jako su lepi. Mesnati, zeleni, sjajni i cvetni. Do sada nikada nisam videla beli cvet bozicnjaka.
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 14:04
lana prekrasni su obadva. Da li mozes napisati nesto o njima...da li im treba sve isto kao i ostalim kaktusima ili ima nesto posebno sta im pase ili ne pase?
Ako si vec negdje pisala (ti ili netko drugi), samo mi kazi gdje je to, da ne pises ponovo. Naime, nabavila bih si jednog takvog ali da najprije vidim sta mu treba da ne bi ispalo kao sa ciklamom da joj treba sjeverni prozor, a ja ga nemam. smile208
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 14:21
Ništa posebno aurora. Uopće nije težak za uzgoj. Od proljeća do kasne jeseni bude vani na lođi, voli polusjenu. Ne voli previše vode jer onda počne trunuti. Sad kad je zahladilo su mi na južnom prozoru i kao što vidiš cvjetaju. Najvažnije je kad istjeraju pupove da ga onda ne mičeš na neko drugo mjesto, jer tada odbaci pupove i cvijet. To ne znači da ga trenutno ne smiješ pomaknuti nego samo na duže vrijeme. Samo ga nabavi bez straha da ti neće uspjetiWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 05:53


prelijep je

lana2 mozda opet procvjeta i za bozic
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 07:18
Mislim da ga ima jedna mamina prijateljica u Münchenu...hmmm.....je l mu mozda znate latinski naziv, da vidim malo da li bi se mogao ovdje negdje nabaviti. 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 07:37
aurora - zygocactus
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 07:53
Originalno poslano od člana dina dina napisao:



prelijep je

lana2 mozda opet procvjeta i za bozic
 
moguće, za svaki slučaj stavit ću kalendar kraj njega pa da zna.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.