Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 41>
Korisnik
Poruka
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 14:17
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Bez brige, ovo nije znak proljeća. LOL


Prije znak zime, jelda. U stvari kasni cijeli mjesac ili radije dva.
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 17:51
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

. . . . . U stvari kasni cijeli mjesac ili radije dva.

Ne, ne, ne kasni.  Uranio je ! LOL Uranio je bar 10 mjeseci.smile96 

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 23:21
Ovdje su ga jos uvijek puni ducani ! Kosta izmedju 2,00 i 3,00 Eura bez obzira koja boja ,
jedino su duplicni nesto skuplji .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 14:22

schlumbergera truncata hybrid, 6. 2. 2014

Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ovdje su ga jos uvijek puni ducani ! Kosta izmedju 2,00 i 3,00 Eura bez obzira koja boja jedino su duplicni nesto skuplji .
@gute Fee, niti kod mene nisu božićni kaktusi skuplji. Ovaj bijeli + još dva sam kupio prošle godine negdje u ovo doba,  Hofer  2 €/kom.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:47
10, 2. 2014
Obično cvjeta u prosincu zato je i dobio ime Božićni kaktus. No kada pogledam unatrag vidim da cvjetaju i po nekoliko puta tokom godine. Ništa nemam protiv,  samo mi  je malo neobično čitati razne članke o mehanizmu cvatnje  kod  schlumbergere. . . . Ili su ovi novi hibridi schlumbergere toliko drugačiji ?

Ps. mbm  Lučko ovih dana rasprodaje božićne kaktuse  po 2 kune.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 08:47

schlumbergera truncata hybrid - 10. 3. 2014
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 19:01
Nije li to nekoliko uranjeno???? Ili možda kasni toliko????

Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 20:01

23. 4. 2014 Smile 
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 19:31
Znam da ovo nije njegovo doba al kod mene mu je lijepo pa ce uskoro procvjetati

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 21:00
@bugic i moja bijela schlumbergera je puna pupova ovih dana. Bio bi iznenađen da nije. Confused I prošle godine je cvjetala u ovo doba.

 

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 11:41
Onda je to za nju normalno...vec 3 tjedna se priprema procvjetati...to mi je super jer cu joj se duze diviti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 21:39
1. 10. 2014
Evo otvaram  jesensko zimsku sezonu cvjetanja   2014/15  kod Božićnog kaktusa Smile :
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 21:56
Ja ga ovdje za sada jos nisam vidjela , uvjerena sam da ce ga za koji dan Holandjani na kamione
razvazati ! Izmisljaju uvijek nove vrste ali ovaj puta necu moci nositi kad opet idemo avionom.

Vasi svi su prekrasni , bez obzira crveni ili bijeli .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2014 u 11:22

5. 10. 14 -   svaki dan je sve cvijetniji

otvara se i žuti

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 23:02

Više je narančast nego žut. Big smile Čitam da su žuti dosta rijetki.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 20:17

Možda ovih dana postaje pretoplo za schlumbergeru ? temperature idu do toplih 25 sa puno sunca. Smile



Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 05:43
Pinus, usuđujem se reći da su doista savršeni. Nisam do sada imala priliku vidjeti ovakvu boju, ali stvarno su bez ijedne "primjedbe". Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 09:44

 na suncu mu i lišće pocrveni, 10 .10. 14

Dugo sam imao averziju prema Božićnom kaktusu smatrajući da to i nije bog zna kakav kaktus. No, sve se mijenja pa i ukusi,  zar ne ?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 10:09
 Smile Laički gledano, po vanjskom izgledu, nikada ne bih rekla da uopće pripada kaktusima. Prije nekoliko dana (čitajući cif) "otkrila sam" da imam i božićni i uskrsni. Kad sam se bolje zagledala u njih razlike u listu jesu evidentne, ali ja sam stalno mislila da jednostavno jedni bolje napreduju od drugih. Wacko Uskrsni mi je sitniji, užeg lista, svjetlije zelene boje  i drugačijeg oblika, a božićni je kao i ovaj tvoj na slici širokog lista, crvenkaste boje na vrhovima i trenutno mu se bude pupovi. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2014 u 10:47

@rajski vrtovi, uskrsni kaktus (Rhipsalidopsis) nemam, izgleda da ga neznam prepoznati ako ne cvate. Čitam da neki rade razliku i između Thanksgiving cactus i Christmas cactus. Šteta da sami uzgajivači ne napišu o kojoj vrsti/hibridu se radi tako da bi znali što kupujemo. Za ove sa slike znam samo  da su Schlumbergere. A točno o kojoj vrsti/hibridu se radi neznam. Pretpostavljam da su to novi danski hibridi Samba Brazil, siguran nisam. Cvjetaju po nekoliko puta tokom godine a i cvijet im relativno dugo traje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.