Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041>
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 12:39
Ha.... Rajski.... i ja sam svoj jedini cvijetak sliknula jučer... danas je već poluklonut... a da li je Božićni (prije mislim da je Uskršnji)... Znalci će prepoznati...






Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 07:27
moon, smile78
Ninetta, smile78

Istina je draga NinettA da je ova biljka malo "problematična" za raspoznavanje. Isčitavši ove stranice prihvatila sam "teoriju" da božićni na vršnim, lisnim člancima ima "rogove", a uskršnji nema, on je ravnog i zaobljenog ruba. E sad, da li je to stvarno tako, ne znam. Ovaj na posljednjoj fotografiji ima rogove, a isto tako imam jednog koji nema, ali nikada mi nije cvjetao pa tako ni ne znam kakav cvijet ima da bih uočila eventualne razlike.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 21:45


Rajski i kod mene je isto tako... Glađi do sada nije cvjetao.... i znam da je božićni i to crveni jer sam mu mamu vidjela  pred Božić kada je bila u punom cvatu.. a ovaj uslikani isto ima šiljatie listiće...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 07:25

17. 3. 2015,  božićni ili  uskrsni ?  ili nešto između ? LOL

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 08:44
Dobro si Pinus utvrdio da tu postoji i netko treći - "thanksgiving" kaktus LOL





- slike su preuzete sa neta
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 08:11
@rajski vrtovi, lijepo si to prezentirala. Approve Na osnovu tih slika pretpostavljam da je moj Božićni kaktus. No situaciju na trgu malo zakomplicira i 1001 vrsta kaktusa koji su nastali hibridizacijom  osnovnih vrsta. LOL

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2015 u 21:02

18. 10. 2015, . . . u novoj tegli 

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2015 u 21:45
smile227
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 07:24
Gledam ova tri kaktusa i sad si razmišljam da viđala sam ih ali nisam nikad znala da ih ima više vrsta uvijek sam mislila da su svi isti :(
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2015 u 09:38

24. 10. 2015,   "Magla svuda, magla oko nas"

Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2015 u 20:29
Pinus gdje nabaviš sve te predivne biljke?!?!?!

i još bolje pitanje kuda sa njima preko zime??????
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2015 u 22:41
Originalno poslano od člana Ivona Ivona napisao:

Pinus gdje nabaviš sve te predivne biljke?!?!?! 
 Božićne kaktuse sam kupio u Hoferu, pogledaj OVDJE
Originalno poslano od člana Ivona Ivona napisao:

i još bolje pitanje kuda sa njima preko zime??????
pretpostavljam da i ovdje misliš na Božićne kaktuse. Božićni kaktus ne treba direktnog sunca. Svaki relativno svijetli prostor/soba i temperatura preko 10 C je u redu. Zbilja su nezahtjevni u uzgoju.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2015 u 15:28
25. 10. 2015
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2015 u 16:17
Zigići bez greške smile39, a pozadine smile190.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 10:31
30. 10. 2015
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 13:20


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 21:58
mogu li svoje božicne kaktuse premjestiti u drugu prostoriju, jel ce mi procvasti bijeli i rozni, hoce li to biti sok za njih
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 07:21
Divni su!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2016 u 12:29

26. 1. 2015, - jedna slika za dvije teme LOL 
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2016 u 08:43
Pinus, jedno pitanje Big smile !

Kad se vratim nekoliko stranica unatrag ono što mi upada u oči je evidentan godišnji porast tvojih zigića ... u svim smjerovima ... i u visinu i u širinu pogotovo. Isto sam primjetila da im mijenjaš cvijetnjake (ne mogu ocjeniti da li samo radi estetike ili ipak zbog veličine Smile)
Moji zigići su treću godinu kod mene i ne rastu godišnje nešto posebno. Možda bi ih trebala presaditi u nešto veći cvijetnjak ?! Da li su oni od onih koji više vole komotniji prostor ?

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.