Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 41>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 00:05
e pa sta...samo neka cvjetaju pa u koje god doba im pase....onda ces se moci hvaliti kako tvoji cvjetaju, a nasi vise ne smile187
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 09:03
Dina imam i ja takav i već drugu godinu ni pupoljka na njemu
Ali nema veze, i ovakav je krasan, pa kad odluči procvjetati, super
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 12:58
hmm...onaj moj veliki, svijetli, odbacuje pupoljke....da li imate ideju zasto?
stoji na mjestu na koje sam ga stavila kad je kupljen, znaci nije bilo setanja po stanu
... onaj mali se super ponasa
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:31
Aurora, da mu nije pretoplo?
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:43
pa ja bi rekla da obadva imaju iste uvjete, barem sto se temperature tice, samo sto mi onaj mali stoji na prozoru, a ovaj veliki u primacoj sobi na mjestu gdje svjetlost dobija odozgor ...sad ces ti pitati kako odozgor....smile39
... ako mislis da bi mu bilo pretoplo, sta je veci rizik, ostaviti ga tu gdje je ili ga ipak malo prosetati na neko zgodnije mjesto?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:43
Ili hladno?

A mozda ga previse diras. U narodu ga zovu jos i Nedirak.
Puno se on slikao ovih dana, da nije bilo doterivanja?

Ili ga precesto zalivas.

Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:44
E, bas sam htela das te pitam da ti mozda ovaj mali ne stoji na prozoru!

Stvarno ne znam sta da radimo.
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:45
hladno mu sigurno nije, a ne znam hoces li mi vjerovati ali nisam ga ni takla osim sto sam ga dva puta zalila...jednom kad sam ga donijela i jednom danas ujutro 
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:46
mali je na prozoru i on je za sada odlican, cvjetovi mu se lijepo otvaraju i bas dobro izgleda...brine me ovaj svijetli....nadam se da je u pitanju samo period prilagodjavanja i da ce proci prije nego mu popadaju svi pupoljci
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 13:48
pitanje: da li im je potrebna prihrana? i koliko cesto?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:08
Nisam sigurna za prihranu sada kada cveta. Ali znam iz jednog uputstva da posle cvatnje ulazi u fazu mirovanja i da ga tada ne treba ni zalivati, ni prihranjivati.

Jesi li ti proverila da li na toj saksiji u kojoj si ga donela iz trgovine ima rupa za odvod vode?

Da se nije zemlja previse isusila, izmedju ta dva zalivanja?

Kakav mu je polozaj u odnosu na provetravanje?

Ima li mozda jako puno pupoljaka, i tada znaju odbacivati.

Svakako bi mu bilo bolje na hladnijem (kazu da je idealno 15*C) a i duze bi cvetao.

Ali sada, stvarno ne znam sta da radimo. Trebala si ga odmah staviti na prozor, zajedno sa malisanom.
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:17
Auroro, kad si ga kupila imao je pupove i tada si ga donijela doma. Ne misliš li da mu je ovo seljakanje od dućana do tvog stana bila jako velika promijena pa zbog toga da odbacuje pupoljke?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:32
Kika je u pravu. Kada sam svog dobila na poklon, isto je bio pun pupova koje je ubrzo odbacio. Eto, toga se uopste nisam setila.

Zato bozicnjak ne treba kupovati u doba cvatnje. Tada su, istina, najlepsi, i mozemo da izaberemo boju, i zagarantovano je da cemo ga barem jednom videti u cvatu...

Ali, oni znaju ponovo poterati. Ne zaboravi da im je vreme cvatnje sve do februara.
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 16:13
hvala aglaja i kika...da probam analizirati po nekom redu...
...da budem iskrena i meni je to bilo logicno da mu je to u najmanju ruku drugo seljakanje u kratkom vremenu...najprije od tamo gdje je bio do trgovine, pa od trgovine (tamo je doduse bio samo jedan dan LOL) do mene, dakle da mu je to seljakanje vec znacilo promjenu mjesta ...ali i mali je prosao isto to pa ne reagira tako.
...temperaturu od 15 stupnjeva tesko da moze imati tu u stanu, a i sto se svjetla tice mjesto je idealno pa mislim da cu ga ostaviti tu gdje je i pustiti ga da radi svoje....onaj mali je na prozoru ali mozes se kladiti da ovaj veliki ima vise svjetla nego mali (tesko za shvatiti znam ali mi povise primace sobe nemamo plafon nego staklenu kupolu...dakle svjetla koliko hoces)
...pitarcic je u redu, rupu ima, zemlja (hmm..sad kad kazem to) moguce da se je i malo previse isusila izmedju zalivanja
...a i to da ima puno pupova...stvarno ima, prepun je, mozda i to igra ulogu

...uglavnom, ako mu stvarno svi pupovi otpadnu (sto se nadam da nece) pusticu ga da miruje i da krene kad mu bude ponovo pasalo...ja mislim da je on vec shvatio da ga ja volim  LOL
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 16:19
Svi smo ga zavoleli.

Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 16:25
Vlažan zrak i redovito prskanje pogoduju božičnom kaktusu...smile46
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:16
 Donata, jesi negdje vidjela kod nas Božićni kaktus za kupiti?
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:51
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Donata, jesi negdje vidjela kod nas Božićni kaktus za kupiti?


Bilo je u plodinama....koliko ja znam....
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:54
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Vlažan zrak i redovito prskanje pogoduju božičnom kaktusu...smile46

odma dobije .... Smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 23:53
 joooj, večeras sam ga ugledala u cvjećarni u Kauflandu...bio je jedan ciklama boje ( najveći) i nekoliko crvenih...A ja si ne smijem više dozvoliti izdataka, jooojjjjj, a kako sam samo oblijetala oko njega, već me prodavačica iz trafike preko puta sumnjičavo počela promatrati...a jedva sam se othrvala tješeći se da ću pogledati još u Plodinama i u Pevecu..možda nađem povoljnije...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.