Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 96>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 13:58
Krasan kamen!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 09:42


evo još jedan
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 12:03
Zbilja imaš predivnu kamenjaru!!!
 
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 14:22
Mihaella prekrasan kamen jeste ga donijeli ili je bio tu?Renee sempići prekrasni!
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 13:34
Arim, hvaal!
 
Tražim web stranicu ili email adresu gospodina Franje Lovrekovića iz Pitomače, koji uzguja Sempervivume i ima oko 1.000 biljki!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 15:36
Hvala Armin,
Nijebio tu oba smo donjeli
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 20:46
Napokon i meni jedna čuvarkuća procvjetala, već sam mislila da ću otići na more i propustiti ovaj cvijet:




Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 00:15
Ajme Mihaella trebalo je te gromade donijet,kako ste to uspijeli?
Mačak prekrasan cvijet.
Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 19:53
ogromni su , donjeli smo ih kamionom i istovarili s dizalicom
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 08:01
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 09:42
Renee moji napreduju, nemam vremena ljeto je, ali hvala ti od srca, preslatki su.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 23:05
I moji napreduju već se vidi podmladak.
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 20:27
Reneeee, samo da ti javin, jedna od tvojih/mojih cuvarkuca je pustila mlade, i ja san tako sretna!! Ostale isto lipo napreduju! Hvala ti opet!
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 08:05
Triša, Arim i Tweety - mislim, da je mojim čuvarkućama bolje kod vas nego bi im bilo kod mene ....
Oni su otišli na "letovanje". Ovog ljeta u Ljubljani  baš namamo puno sunca!
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 12:42
Sempervivum cv. Passionata
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 13:13
Hej Rene vidin da si aktivno po forumu opet! Famozna ti je Passionata!
Oprosti sta te tlacin, ali ako mi mozes dat samo jedan savjet. Cuvarkuce su mi sve pozelenile, one koje su bile crvene. Ali lipo napreduju, i sad ne znam jel stvar u suncu, ili sta? Cili dan su na suncu! Pa ako imas kakvu ideju, molim te reci! Hvala ti unaprijed:)
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 07:37
Boja sempervivuma zavisi od:
 
- (prije svega) vrste / kultivara
- ljetnog doba (crvena boja pojavlja se većinom zimi, kada temperature padnu ispod nule!)
- količine padavina / vode
- substrata
- kolićine sunca
 
Rjetki su sempervivumi, koji imajo stalno istu boju (većinom zelenu). Velika većina sempića mjenja boju sa tamne (zimi) u svetliju (ljeti) ... Što su više na suncu to svetliji postaju.
 
TO JE NORMALNO!!! Drži ih na suncu i dalje i saćekaj zuimu - dobit će stare boje ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 15:54
Renee, hvala ti puno na brzon i temeljitom odgovoru! Super, znaci sve je ok! Hvala jos jednom:)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 18:54
Originalno poslano od člana MIHAELLA MIHAELLA napisao:



evo još jedan
-----Ma ovo je za ne povijerovati koliko je predivnoClapClap
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 18:55
Originalno poslano od člana renee renee napisao:

Sempervivum cv. Passionata
-----E ova je fenomenalna da mi je tu nabaviti onda bi sve podmirila što sm željelaWink
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.