Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 96>
Korisnik
Poruka
babaos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babaos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 23:37
Samo sam čitao.Sad sam i započeo sa prvim iskustvima.Početnik dakle.Imam i poneko pitanje za iskusne ali za sada samo pozdrav svima i pohvale temi.Uskoro stavljam i fotke svojih prvih primjeraka....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
babaos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babaos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 11:40
Evo obećanih fotki.Nisu neke ali ovo su moji prvi skromni počeci...



 

    
Na vrh
babaos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babaos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 11:54
U međuvremenu formirao sam ovaj veliki.Ovo je jedna akvizicija koja me je dobro uhvatila i ugrijala.Kapitalac na samom početku.Tu se javljaju nedoumice ali sam uhvaćen i ugrijan dobrano.Još sa fotkama imam problema(glupi server) ali riješit ću i to...








Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 12:27
smile227Dobro to tebi ide,samo hrabro jer doista imaš što pokazati.Možda koja fotka iz blizine i DOBRO DOŠAO U OVU VESELU DRUŽINU !!!smile57
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 15:41
Bravo, bravo Babaos. Samo naprijed, i ne moraš se držati samo čuvarkuća. Ima tema ovdje za svaku travku i stablo. Ja sam ti starija gđa i time sklona davanju savjeta. Hodi na teme "Dnevnik radova". Učinilo mi se da i ti imaš neke radove po dvorištu. Tamo ima jaaako dobrih ideja (ne i mojih, ja samo dijelim savjete)Wink
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 17:50
predivne su vam čuvarkuće ja imam samo 2 vrste i njih sadim gdje stignem jer ih jako volim
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 20:33
Iz kamena


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:12


slika od člana babaos

Babaos, dobro došao na forum. Ova tvoja kombinacija zaslužuje čistu 5 icu. Svaka čast kako si to skombinirao. Djeluje tako nadrealistički, super ! Tegla sa čuvarkućama je čista fantazija.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:31
evo vera4 ove ja ima i imam isti ovakav al je crven ,njega nisam slikala
IMG]http://i53.tinypic.com/2h2il3p.jpg[/IMG]
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:32
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:34
Vidim ja da će biti slanja ali tek za desetak dana, jer sad imam nešto drugo. A kako sam ja dobro ovapnjena, podsjeti me negdje poslije 20.05. i nemoj se sramiti.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:38
dobro,budem ja sutra poslikala male što sam kupila u plodinama ,mislim da je i to jedna vrsta čuvarkuće
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:50


Danas smo svi dobre volje pa evo i jedna moja slika. Prije mjesec dana sam posadio čuvarkuće i sedume u tegle. Kako su mi to prve čuvarkuće malo sam pretjerao sa brojem čuvarkuća u tegli.
Da danas sadim posadio bi bar dvije do tri manje u svaku teglu.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:53
super su pinus ,a šta je ovo u srednjoj tegli visoko ?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:00
babaos i kamenjar, sempići su vam zakon i samo ih slikajte i pokazujte Thumbs%20Up
pinus...ti si mislio posaditi pa da imaš malo mira Wink ma rastu ko šašavi i baš im hvala na tome..super su ti kombinacije Thumbs%20Up jesi brojao koliko si skupio tegli na terasi? baš me zanima broj (svih biljkica) Smile ja se sve kao suzdržavam ove godine LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:22
Ovo visoko bez cvijeta tamno plave boje je Sedum. Ako misliš na biljku sa cvijetom to je Saksifraga – kamenika.

Zbilja čuvarkuće brzo rastu. Iskustva nisam ima i malo sam pretjerao.
Kontesa, nisam brojao tako da ne trebam ženi muljat. Ovako kažem kada pita: pa nemamo ih baš previše i savjest mi je mirna!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:47
Ne sekraj se Pinus. Vole oni malo gužve. Nekako rađe, nego da imaju previše mjesta. Kad pretjeraju, opet malo ženi zamuti vodu, kupi nove vaze i presadi.
Jako ti lijepo ovako izgledaju.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 06:47
Pinus,više su nego lijepi,volim ovakve gužveTongue
Na vrh
babaos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babaos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 08:47
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Ne sekraj se Pinus. Vole oni malo gužve. Nekako rađe, nego da imaju previše mjesta. Kad pretjeraju, opet malo ženi zamuti vodu, kupi nove vaze i presadi.
Jako ti lijepo ovako izgledaju.


Vidi...o cvijeću neznam mnogo ali o boji,znakovima i o oblicima možemo razgovarati.Dakle.Može gužva ali po pravilima i bez improvizacije.Ako govorimo o tonovima najviše tri inače odlazi u šarenilo što je prečesto slućaj kod cvijeća.Isto je sa oblicima treba biti oprezan u gužvi.Šteta je remetiti percepciju zbog tih odnosa jer su elementi kompozicije u ovom slućeju odlični.
Na vrh
babaos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje babaos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 09:53
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Bravo, bravo Babaos. Samo naprijed, i ne moraš se držati samo čuvarkuća. Ima tema ovdje za svaku travku i stablo. Ja sam ti starija gđa i time sklona davanju savjeta. Hodi na teme "Dnevnik radova". Učinilo mi se da i ti imaš neke radove po dvorištu. Tamo ima jaaako dobrih ideja (ne i mojih, ja samo dijelim savjete)Wink



Hvala na savjetima trebaju mi.Dobra percepcija.Uglavnom to doživljavam ambientalno.I naravno da imam radova u prostoru.Čuvarkuče me jako zanimaju.Neznam to objasniti.A što se tiče godina i ja sam stariji gospodin ali u ovome sam tek početnik.

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,298 sekundi.