Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 96>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 22:50
iako im je cvijet jako lijep ja mu se ne radujem jer ih nemam viška i baš me rastuži svaki cvijet od čuvarkuće :) lijep ti je kamenjar gricka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 16:35
Jako lijepo Gricka, ali šteta što cvijetaju. Valjda će ipak nešto ostati!

Evo i mojih čuvarkuća,



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 09:01
Hvala Kamenjar. Baš su lijepe tvoje čuvarkuće Tikvić. Ma nema veze što cvjetaju, narasti će nove, one se vro brzo razmnožavaju. U uvijek su nanovo lijepe.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 00:34
Tikvic draga , ma gdje si samo nasla ovakav divan kamen ? Prekrasno si to slozila !
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 15:23
tikvić stvarno predivna kombinacija, lijepo se istiću pokraj crvenih ružeClapThumbs%20Up
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 14:58
Krasna kombinacija!
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 22:38
Hvala drage moje.Draga Gute ako ičeg ima u Hercegovini onda je to kamen.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 18:47
Ne mogu a da ne primijetim ovu krasnu tikvićevu kombinaciju sukulenata sa ružom. A i sam kamen je fantazija !

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Pinus, čini mi se da bi tvoj crni ljepotan mogao biti Sedum "Purple Emperor", vidjela sam neki dan istog takvog u Botaničkom vrtu, samo što je tvoj ljepše oblikovan, najvjerojatnije zato kaj je u tegli


Saro hvala, malo sam guglao i to je to. Pogledajte ga danas. Prerastao je 50 cm. teglu, čuvarkuće se više ne vide . Kombinacija se nije dobro pokazala.

Na vrh
Arnold View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arnold Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 11:18
Evo, jedno pitanje!
 
Da možete imali biste kolekciju od
 
1. 10 čuvarkuća
2. 100 čuvarkuća
ili
3. 1.000 čuvarkuća
 
 
Moj je odgovor: 3
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 12:07
Danas dok sam zalijevala svoje sukulente zaključila sam da su definitivno na prvom mjestu mojih "ljubavi" prema biljkama.
Uživam gledati vaše, pogotovo u raznim kombinacijama.
Tikvić Thumbs%20UpBig%20smile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:02
baka i ja se slažem sa tobom,ja ni nemam nikakvih biljki osim sukulenata ali mislim i kad na jesen krenem sa sadnjom da će moja ljubav prema sukulentima biti NR 1
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 14:35
Pedeseta strana,a ja sam prvi put tu!!!???
Neoprostivo.Moram dati neki doprinos.
 
 
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 08:11
moze li ko poslati malo svojih cudesa :D
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 13:11
Nažalost,moji su udaljeni 2 sata katamaranom.Ovaj vikend ne idem.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 20:28
super su vam,neznam al mene čuvarkuće ne vole ,a ja njih baš jako volim..kilave su mi i nikkave..i ja se niakko ne slažem sa teorijom da čuvarkuće ne vole vodu..moje su se većinom posušile bez vode ,a one dvije obične koje imam tek reda radi i zaljevam svako veče su mi super...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 21:16
Moja iskustva su slična tvojima, kamenjaru. Čuvarkuće ljepše izgledaju ako se redovito zalijevaju. Uvjet je da voda nesmetano otječe i sve je u redu.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 21:22
Napokon nisam jedina koja zalijeva čuvarkuće i to ljeti dosta često
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 22:16
I ja ih zaljevam ( kad imam dovoljno vode u burencadimaWink), definitivno se vidi razlika u ljepoti i veličini
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 10:20
ja imam nekoliko čuvarkuća posađenih na balkonu u vazi sa pelargonijama, zaljevam ih svako veče i super su, nije mi se niti jedna posušila, a one u kamenjaru ispod balkona koje ne mogu zaljevati, nisu baš u nekom stanju sad po ovim vrućinama.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 15:55
a eto,ja nisam smjela ekspermentirati jer sam se bojala da ne sagnjile,zaljevala sam ih 2 put tjedno..nego imam pitanje za one koji već duže vremena imaju čuvarkuće...ako bi u 10 misecu  sadila čuvarkuće u garten,mogu li mi opstat preko zime ,računam na kiše koje dolaze tad
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.