Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - HOLLYHOCK  "Queeny Purple"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


HOLLYHOCK "Queeny Purple"

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: HOLLYHOCK "Queeny Purple"
    Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 13:46
  Zna li itko išta o ovom cvijetku?
 Upravo sam naručila sjeme sa e baya, a ne znam može li se uopće kod nas isporučiti smjeme bez problema sa carinom...nije bilo skupo pa sam odlučila probati...cvijet mi se svidio ali ne znam ništa o njemu i potpuno mi je nepoznat...
evo slike s neta

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 14:00
Hollyhock je vrtni sljez.

Sije se u lipnju a u rujnu se presađuje na željeno mjesto gdje će cvjetati slijedeće ljeto.
Višegodišnja je biljka koja se obično uzgaja kao dvogodišnja jer poslije druge godine znatno slabije cvjeta.
Vrtni sljez naraste između 100 i 200 cm. Odgovara mu  sunčani položaj, hranjivo tlo, ljeti treba obilno zalijevati.
To je općenito za vrtni sljez, ne znam da li ovaj prekrasan sa tvoje slike zahtijeva neke drugačije uvjete.


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 14:19
 Da, i mene je podsjetio na sljez, ali mi se oblik lista učinio drugačiji...ajd', ako izraste u takvog sa slike nemam ništa protiv...
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 00:42
Zaista cvijetovi podsjećaju na sljez,ja imam čak iste boje veliki grm visok sigurno dva metra.Zbunjuje me lišće jer nije tako nazubljeno na rubovima.
To je zaista zahvalan cvijet koji se lako uzgaja i razmnožava.Ako je netko zainteresiran za sjeme uskoro ću ga imati dovoljno i vrlo rado ću ga pokloniti.smile64
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 22:23
Frida, narastao sljez?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.