Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - STOP mačkama i psima u vrt!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


STOP mačkama i psima u vrt!!!

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Tanja65 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja65 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: STOP mačkama i psima u vrt!!!
    Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 15:48
Na koji način "zabraniti" psima i mačkama odlazak na gredicu sa najljepšim cvijećem. Volim pse imačke i slobodno se šeću po dvorištu, ali najdraže mjesto za igru ili izležavanje je na mojim cvjetnim gredicama kojima se ponosim. Normalno kada prođe stampedo, vrlo malo toga ostane čitavo. Čula sam za nekakvo cvijeće ili cvijet koji se baš ne sviđa kuć. ljubimcima. Zna li netko nešto više???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 19:28
Nikako!
Jedino ogradicama....
Najgore je da kad imaju neko omiljeno mjesto, bilo kojoj biljci u blizini nema spasa.
Ja samo povremeno brojim "žrtve"!
 
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 20:57
Negdje sam pročitala da se biljka zove Coleus canina.Neznam bi li vjerovala u to.Ja imam običaj kad iskopam i posijem nešto,položim na to metalnu mrežu na rupe promjera oko 2-3 cm.S obzirom da mačke vole friško iskopani rahli zahod uvijek im iskopam dio na skroz meni nevažnom mjestu.A postoje i sprejevi protiv mačaka i pasa.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Tanja65 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja65 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 20:15
Ma neki dan je bilo nesto na TV-u ali tada nisam slušala...
Na vrh
Tanja65 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja65 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 20:16
A za ovu biljku hvala, pronaći ću ...
Na vrh
Tanja65 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja65 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 20:19
PRONAŠLA!!!!!

COLEUS CANINA

Poznata je pod nazivom "pee-off plant" (u Europi) za mačke ili pod nazivom Scaredy Cat (u Americi). Ima okruglaste mesnate listiće s dlačicama, cvate sitnim plavkastim cvjetićima. prezimljuje vani i lako se ukorjenjuje, dosta se širi kad visoka stabljika padne na tlo onda pusti korjenje.

Ovo podcrtano je relativan pojam jer ima informacija da uspješno prezimljuje a na drugim stranicama da neuspješno prezimljuje. Treba probat i vidjet. Btw, ne znam kako na cucke djeluje biljka, ali na mačke govore da djeluje.

Zbunila si me sa nazivom kalina, pa je sve na početku otišlo u krivu stranu (na traženje biljke mislim), ali kad sam čuo da je žena na TV rekla "kanina", bilo je lako za pronaći
Na vrh
Tanja65 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja65 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 20:20
U emisiji "Plodovi zemlje" gospođa Kornelija je spominjala biljku "Koleus kalina" (ako sam dobro čula). Jednogodišnja biljka, zelenobijelo lišće i ljubičasti cvjetići. Rekla je da ima neugodan miris za kućne ljubimce (mačke i pse) i da se sadi na rubovima vrtova i cvjetnjaka, onda oni ne prilaze tim mjestima.
Da li netko zna nešto o toj biljci i gdje se može nabaviti?
Na vrh
mhadeljan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mhadeljan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 22:54
Lijep pozdrav svima!..
Trebam pomoć...zanima ako tko zna neke biljke,cijeće koje mogu posaditi da mi psi i mačke ne gaze po cvjetnjaku .... a i za druge životinje.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 23:47
Ja sam čula na TV za biljku "Coleus Canina" i tražila, tražila, raspitivala se i kupila. Posadila po cvjetnjaku. Za sada koliko vidim psi mi ne kopaju.
Danas sam posadila neko cvijeće i vidjet ću da li će ga izvaditi, to su prije radili. smile208
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 18:08
MACKE SE TERAJU LJUTOM ALEVOM PAPRIKOM!
 
samo se malo paprike uz pomoc sitnog sita raseje na zeljena mesta po zemlji, ili oko cveca po zemlji, i macke ce taj miris i ljutina paprike odbijati da njuskaju tuda.
 
to sam nedavno procitala.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 21:53
par put sam vidla da mi pas taman digne nogicu da popiški ružu,ja mu samo kažem NEEE i on odustane...nemam problema s tim,on zna da ne smije u biljke da piški ..
Na vrh
tinaj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 11:13
ok, trebam veliku pomoč..... mački obožavaju obavljat nuždu u mojim vrtovima, kamenjaru i ostalom!!!!!!!!!!!!!!! kaj da napravim, tjerala sam ih..plašila ali ništa....trebam vašu pomoč ko ima kakve ideje!!!!!!!! hvala!!!!!!!!!!
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 11:16
Mozda nekome pomogne ,ja svako proljece dobim male mace ,i sad ih treba naucit da ne obavljaju nuzdu po vrtu ,ubiti svugdje gdje je rahla zemlja.Posipavam papar mljeveni.Kao i kod nas ljudi ,kad ga pomirisimo pocnemo kihati tako i macke,jer one njuskom traze mjesto gdje ce obavit nuzdu .Sipam svaki 2-3 dan i nakon 2tj odustanu.Provjereno 100% Smile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 13:47
cvijetomanijak odličan savjet Clap
Na vrh
sagare22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 185
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sagare22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 11:20
Evo samo da se nadovežem na priču o papru, navodno je isti rezultat i s cimetom. Nisam probala ali vjerovatno hoću jer je susjeda povećala svoj svijet mačaka za 6 komada. Uf!
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 20:46
A šta napraviti sa starim mačkom koj više i nema njuha? Da pojasnim macan je 13g i nikad nije dirao cvijeće do ove zime. Zimus je pošašavio i sve povadio što je mogao a šta njie mogao to je zatrpao. Sjedi kraj mene kad nešta sadim, a čim odem on to lijepo izvadi i ostavi sastrane. Pokušala s biberom, ljitom paprikom, ali on očito to više ne njuši i ne smeta mu.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
NoNameBoy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NoNameBoy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 17:06
dali ova gore spomenuta biljka COLEUS CANINA djeluje
je netko probao
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 20:44
Probala sam ja.
Mačke ne dolaze, ali ne djeluje na pse (kod mene).
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
NoNameBoy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NoNameBoy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 21:52
hvala ti na odgovoru
moram se bacit onda u nabavku
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 19:31
Mačke se drogiraju mačijom metvicom. Ja ju imam i mačka je uvijek blizu nje.Confused

http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?width=795&height=500&imgId=402963


Pogledajte kako izgledaju omamljene mačke pod djelovanjem biljke zbog koje vide bijele miševe

Premda se ljudi smatraju superiornijim bićima koja na viši način percipiraju svijet oko sebe, čini se kao da je i mačkama katkad potreban bijeg od surove stvarnosti. One zato uživaju u mačjoj metvici, biljci halucinogenih svojstava. Ližu je, žvaču i udišu njezin opojni pelud. Zatim padaju u trans. Vide bijele miševe i bore se s nevidljivim protivnicima. Na kraju, zaneseno dremuckaju.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.