Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 19:40

To sam i ja radila dok ih je bilo malo, ali banda se nakotila tako da sad više nemam milosti. Ouch

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 09:24
Dok sam imao vrt puževa sam se rješavao običnom kuhinjskom solju.. navečer, po suhom vremenu bi posipao sol  oko gredice salate - debljine  kao obična špaga.. , dakle ne puno i rasipno i ujutro bi našao samo rastopljene puževe jer ih je sol izgrizla.  Gusjenice: otjerao mačke sa vrta i pustio ptičice da ih brste... Uostalom, čini mi se da ima ovdje na forumu recepata za prirodno uništavane tih napasnika, osim pepela i vapna..
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 09:53
kako je sol djelovala na tlo s obzirom da si kontinuirano stavljao? pretpostavljam bar svakih par dana (kisa vjetar..)
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 15:23
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Dok sam imao vrt puževa sam se rješavao običnom kuhinjskom solju.. navečer, po suhom vremenu bi posipao sol  oko gredice salate - debljine  kao obična špaga.. , dakle ne puno i rasipno i ujutro bi našao samo rastopljene puževe jer ih je sol izgrizla.  Gusjenice: otjerao mačke sa vrta i pustio ptičice da ih brste... Uostalom, čini mi se da ima ovdje na forumu recepata za prirodno uništavane tih napasnika, osim pepela i vapna..
 
Ja sam probala sa solju, ali otišlo mi cvijeće skupa sa puževima. ne znam možda sam pretjerala Confused
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 15:47
sol se rabi i za kupusnjace protiv k. bjelaca..razrijedi se malo u vodi te se pospricaju listovi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 19:16
Ja sam pročitala jednu dobru ideju kako odbiti kupusni bijelac: staviti između kupusa na tlo smrvljene ljuske jajeta (okrenute na bijelu stranu) - ženka kupusnog bjelca će misliti da je već druga ženka položila jaja pa ona neće tu polagati jajašca.
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 21:17
Pazite sa pivom ! Puzevi su pravi alkoholicari smile135

Ako koristite tu tehniku morate znati da cete namamiti puzeve u okrugu od 100 metara !!!!

Dakle posudicu s pivom bi trebali staviti u neki udaljeni kraj vrta, a ne pokraj povrca.
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 20:14
Hvala Pomme! ovo je jako koristan savjet Thumbs%20Up
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:29
Danas sam se neugodno iznenadila kad sam vidjela da su moje obožavano povrće napale crne lisne uši. Listovi su se savili, smežurali, i to samo mladi listvi špinata, oni veći su u redu. S blitvom još nije kritično, ali isto tako su mi napale kamilicu... Napominjiem da ima, naravno i puno mrava..
Ima li itko neki savjet ili neku manje toksičnu metodu suzbijanja toga ili da čupam sve van? Da, ima ona mogućnost s namočenim koprivama, ali meni su i koprive ušljive!!!!
Pomaže li piretrin, (ne znam kako se zovu proizvodi)? Ne bih htjela ništa sa sufiksom -cid ili -mor, ali ako nema druge...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:49
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=269&PID=59620#59620
 
imaš tu neke savjete pa pročitaj - možda pomognu
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 23:32
Mravi inače uzgajaju te crne uši i skupljanu nektar koji one luče, a posebno su ugroženi kamilica i blitva. I sama imam te iste probleme. Postoji bilje koje tjera mrave, a to su lavanda, paprat, mažuran i majčina dušica, probaj ih zasaditi u većem broju posvud po vrtu, a posebno ugrožena mjesta malčiraj lišćem paprati i rajčica.  Inače gdje su uši tu dođu i bubamare - odrasle i plave ličinke s žutim toškama koje ih masovno tamane. Ako je najezda strašna možeš ih probati očetkati s biljaka na papir i zbnječiti, čula sam da pomaže sapunica od deterđenta za pranje posuđa - to nanesi na uši i kasnije samo očistiš sve s biljaka, koprivin čaj djeluje relativno - negdje da, negdje ne...u svakom slučaju možeš probati, isto tako i s lužnatom otopinom - npr namočeni drveni pepeo.
Što se tiče kamilice osim ušiju napada ju i pepelnica dosta rano, zato provjeravaj listove da se zaraza ne prošiti na ostalo.
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 13:54
e, hvala ti!!! čula sam od susjeda da imaju najezdu na kelju, a ja imam još i na mahunama, a na bakonu na fuksijama. strašno! napasnicu jedni!! i sve to jer sam se toliko hvalila kak imam predivan špinat i ogroomne mahune... kazna za hvalisavostUnhappy
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 09:16
Sada sam i ja primijetila te gnjusne gmizavce na mojim mahunama iliti fažoletima.Sve živo ću probati jer jako volimo mahune i stvarno mi je žao da mi propadnu.Prošle godine je bilo sve ok. ali ove,valjda od blege zime i ove glupe kiše.
Na vrh
alterego View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alterego Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 16:50
U svezi ušiju, jedan savjet kojeg sam dobila od jednog iskusnog gospodina, koji cijeni prirodan vrt bez kemije. Moram priznati do sada nisam isprobala, ali ako se netko upusti u to, nek javlja rezultat.
Dakle trebalo bi napraviti mješavinu od mlijeka i vode, čini mi se da mlijeko čini 1/3 te mješavine, pa se tom smjesom pošpricaju uši. Ostaci tog mlijeka (vidjeli ste već, kak mlijeko zna biti gadno za očistiti kad se negdje osuši) pozatvaraju otvore na bubicama (jadne) i znate kakav je logičan slijed. Kažem još jednom, nisam sama isprobala, i da dobro isperite svoju špricu da mlijeko tamo ne bi proizvelo neželjene efekte.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:13
-kameno brašno, sitni kristalići im se zabiju u tijela i ubiju ih
- 1 glavicu češnjaka, nasjeckati, ostaviti minimalno 5 sati u 5 litara vode, procjeditit i prskati (djeluje i protiv gljivica)
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:18
http://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/3361-bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.html
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 12:41
...čaj od koprive i češnjaka, nek odstoji 12 h i prskati time!!
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 00:26
ne luče li uši neki vosak koji privlači mrave?
ja srećom nemam tih problema.
 
 
 
 
jer nemam ni povrća ove godine u vrtu haha
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 12:05
Da, uši luće neku tekućinu koju jedu mravi, zato ih zapravo mravi uzgajaju i premještaju po biljkama, a ako ih nježno pomiluju, one luče taj nektar kojim se hrane. Baš sam to gledala na nekom dokumentarcu i bilo mi je fascinantno to vidjeti.
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 14:11
ma znate kako riješit problem? posijat- posadit špinat koji raste u obliku grmića... ja sam imala onaj lisnati, raste kao blitva, ima duge fine tanke listove ali je bio tako ušljiv za poludit... i šprican i opet... na kraju sam ga počupala i posadila od susjede grmičasti, debeli listovi, manji, ali se jako razrastao i nema nikakvih problema, otporan, ma predivno...
a blitvu jednostavno ostavila, berem neušljive listove, a uši se ne šire...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.