Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 08:30
Taj špinat o kojemu govori CANDIDA je čini mi se onaj višegodišnji špinat.Zna li netko gdje ga se može nabaviti.Naime ja sam ga imala jedne godine jer sam dobila mladice i presadila ih,no moja mama mi je došla u goste i htjela napraviti  "dobro djelo" i očistila jedan mali dio vrta do čiste zemlje od nekih "grmića", a to je bio taj špinat.Niakda više nisam naišla na tu vrstu špinata pa ima li ga gdje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 13:56
mislim da se uši mogu riješiti da se u vodu stavi malo brašna ili kamene prašine i da se uši pošpricaju time. kad voda ispari sitni će prah začepiti oduške kukaca i uginut će.
 
ili namočiti koprivu ili čikove cigareta i time špricati
 
i to vam govori netko tko obožava kukce...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 00:07
Meni su ove godine nestale samo od sebe...valjda su bubamare napravile dobar posao, i ostali prirodni neprijatelji...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 20:36
Protiv crnih ušiju najlakše se boriti sadnjom kadifica u blizini.
 
Godinama sadim kadife po rubovima vrta i gredica i te crne uši već dugo, dugo nisam imala u vrtu.
 
A kad god nađem škarice prenesem ih na ruže ili voćke ako na njima primjetim lisne uši. Kažu da u jednu noć očiste na desetke listova.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 16:26
Hoya, što su škarice?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 22:15
...uholaži, bar ih mi tako zovemo...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2008 u 14:28
E, bravo griva, ja mislim da je to to !!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:55
negdje sam pročitala da je za lisne uši efikasno u litar vode staviti 4-5 cigareta i ostaviti 24 sata, te ih s tim poprskati.....preporučljivo prskati samo vanjsko bilje. Ima li tko iskustva?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 21:45
...Silvek, imam problem, donjela za tegle jesenas puno šumske zemlje i očekivano se namnožilo štošta.. preciznije ono što me malo brine je veliki broj sivo-crnih bubica veličine 1-2-3 mm koje kao da imaju krilca ali ne lete nego skaču a žive unutra zemlje, ponekad švrljaju po pvršini.... da li je moguće da su one bile te koje su pogrickale lišće mojoj zapelcanoj lavandi u pitarima?? ...nikad do sada nam baš ništa nije grizlo lavandu!!
..općenito sa bubama i drugim bolestima bilja nikada nismo imali problema osim sa mravima ( smeđe-crvenim ... jako agresivnim) i stonogama... imaš li kakav bio savjet kako se riješiti tih nemani?...


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 23:54
Te bubice su meni napale pred 2 godine rukolu, a baki kupusnjače - izgledaju kao biljne buhe, ja ih tako zovem jer skaču kao životinjske buheTongue - probaj sve posipati pepelom, to bi ih moglo odbitiWink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 15:16
More :))
Na vrh
BOSKO View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BOSKO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:54
Smile Bok ljudi, vidim da vas muče neki nametnici , dok sm bio klinac gledao sam baku kad bi posijala nešto u vrtu na tu bi gredicu zapiknula neki hrđavi komad željeza, vile, motiku i slično, to isto radim i ja danas u svojem vrtu i nemam problema s krticama, još vam može pomoći karabit stavite u krtovu rupu zalijete ga vodom i zasmrdi mu cijeli tunel kud prolazi. Tongue
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:48
ja sam primjetila da mi nesto napada rotkvicu i rukolu jer imaju rupice na  liscu..kako da se toga rijesim?ni ne znam sto je..da posipam pepelom?okolo ili na biljku?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 22:06
Možeš probati pepelom po biljci, pretpostavljam da su isti (ili slični) nametnici kao Grivini.
Na vrh
BOSKO View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BOSKO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 00:33
TongueTongue Djevojke ili gospođeSmile, baš vam hvala spasile ste me ovo s pepelom po rotkvicama uspijeva, probao sam po vašoj uputi jer i meni su rotkvice rupićaste, kako da vam se odužimWink.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 22:19
Drago mi je što je pomoglo! Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 22:43
....bome one moje nemani smanjile osjetno broj..... :) a za ostatak... neka ih je... trebaju i one živjet-.... :))

silveksmile78
Na vrh
BOSKO View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BOSKO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 22:54
I od mene Hvalasmile94
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:10
ja sam probala to s pepelom,al nisam vidjela puno uspjeha..probat cu opet..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
BOSKO View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BOSKO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:35
Možda ne posipavaš sa dobrim pepelom, Wink, mora biti iz NE. Krško, ili ti ja donesem iz svoje peći ako nisi predaleko od meneSmile, jer meni uspijeva.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,529 sekundi.