Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 13:16
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

negdje sam pročitala da je za lisne uši efikasno u litar vode staviti 4-5 cigareta i ostaviti 24 sata, te ih s tim poprskati.....preporučljivo prskati samo vanjsko bilje. Ima li tko iskustva?
možeš raditi mješavinu koprive i pepela i čikova- ako špricaš povrče (pomaže kod zaraženog paradajza-isprobano) tada nije za jelo 4 dana
cviječe špricaj slobodno
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 21:56
Na paradajze i suncokret su mi se počele naseljavati male crne bubice, izgledaju ko crne točkice, oblažu peteljku nekako rađe nego list.
Jesu li to lisne uši?

Kako protiv toga bez insekticida? Help!!!!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:28
Lisne uši, spazila sam ih i ja na suncokretu - vidi BubaSanja dal ima i mrava, oni si ih uzgajaju.. Pameže osim onog što je Smrcko navela i sredstvo na bazi buhača, ili juha od pelina za prskanje, sredstvo od koprive ili duhana (namočiti cigaretu u vodi i time prskati).
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 10:50
Ima mrava svud okolo.

Budem za sad užicala od muža 5 cigareta pa ću ih potopiti do sutra i probati s tim, ne znam....jučer je mužu neki lik što radi u poljoprivrednoj ljekarni napunio glavu sa pričama o neštetnosti insekticida i herbicida, da su to gluposti oko brijanja po ekologiji itd. pa sad ispadam glupača, al dobro, još se nekako borim....

Unhappy

Ako sretnem koju bubamaru na gruntu, da ju prenesem do paradajza? Možda se bude htjela osladiti tim ušima.



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 00:01
U vrtu je bitno imati posijano posvud cvijeće - ono privlači korisne kukce, pa tako recimo cinije privlače bubamare Wink A o "neštetnosti" herbicida i fungicida....ma baš - čitala sam upute na fungicidu - otrovno za sve što postoji + zagađuje podzemne vode - znači ne razgrađuje se već se trujemo s tim u hrani.. a što se tiče herbicida - postoji podatak po kojem  je plodnost moškaraca u zadnjih 50 godine prepolovila radi - herbicida. Da su ta sredstva učinkovitija od prirodnih - istina, ali s kojim posljedicama za okolinu i nas....sve u svrhu brze zarade smile109
Iskreno, radije imam gubitke na vrtu radi ušiju nego da si sama trujem hranu koju jedem.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:40
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

svrhu brze zarade
Iskreno, radije imam gubitke na vrtu radi ušiju nego da si sama trujem hranu koju jedem.


Ista prica i kod mene, ali posto sam ovu godinu odlucio uzgojiti hrpu osjetljivih chilli papricica s prilicno skupim sjemenom nakon duge i bezuspjesne potrage po nasim ducanima s eBaya narucio Neem Oil.

Neem je zanimljiva biljka koja na istoku ima ljekovit status poput Aloe u ovim krajevima, a cesta je u u raznim prirodnim preparatima.

Ovisno o biljkama koristi se u raznim omjerima s vodom te se cesto dodaje i prirodan sapun zbog bolje " ljepljivosti".

Puno sam citao o njemu ali sam ostao iznenaden kad su sve usi s prilicno napadnutih biljaka nestale unutar par sati LOL
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 23:20
Andrej, ovo je korisno znati Smile Kupio si prerađenu biljku neem ili ju uzgajaš?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 01:24
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Andrej, ovo je korisno znati Smile Kupio si prerađenu biljku neem ili ju uzgajaš?


Kupio sam vec  gotovo ulje koje mirisom i izgledom prilicno podsjeca na bucino Big%20smile

Navodno se da i kod nas naci po ducanima s prirodnom kozmetikom ili zdravom hranom, ali nisam imao vremena traziti pa narucio s weba.

Inace je ulje jako zanimljivo i jako se upotrebljava cak i kod problema s kozom pa neka se nade LOL
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 09:53
Samo mali update: radi prevelike gužve nisam stigla pripremiti ništa od ovih preparata protiv lisnih ušiju, no nekim čudom one su same nestale. Svašta!


Btw. gdje potražiti sredstvo za prskanje na bazi buhača? Poljoprivredna ljekarna? Ima li to neko svoje ime?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 10:34
I kod mene su te uši po bašti.Napale su vočke i neko cvjeće,a mravi su u paketu sa njima.Ne rade njih mravi nego mravi se hrane mednom rosom koju proizvode ove uši.Ja sam probala prirodnim prpravcima i ništa nije pomoglo,samo se pogoršalo pa su te uši sa cvjeća prešle na vočke,i umjesto da sam prskala nekim hemijama još u februaru ja sam morala da prščem sad,i naravno ni jedna voćka koju sam poprskala nije za jelo.Agronom mi je rekao,ove godine se odrekni vočki sa stabala,al sačuvaj stabla.Jednu krušku su mi skoro osušile te bube,bila je rodila,savila se do zemlje od plodova,sve sam plodove obrala i bacila,ali sam spasila krušku.Krenuli su joj novi listići...Ja ne sijem povrće,sijem cvjeće i imam vočke,tako da sam sve prskala hemijom.Nije bilo druge,iduže godine ču obaviti prskanje na vrijeme.Ovo je haos šta su te uši uradile od mog cvjeća i vočki,dok sam ja spravljala razne prirodne pripravke one su širile sve više..I sad ih ima,po jasminu,po ružama,po višnjama užas.Oni cjede sokove na mladicama il mladim listovima voćaka i cvjeća i tako znaju da osuše do korijena cijelu biljku il stablo..Jednu jabuku su mu osušile predprošle godine,a ove godine breskva bi mogla da zaplati.Sva je nikakva...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 08:17
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

I kod mene su te uši po bašti.Napale su vočke i neko cvjeće,a mravi su u paketu sa njima.Ne rade njih mravi nego mravi se hrane mednom rosom koju proizvode ove uši.Ja sam probala prirodnim prpravcima i ništa nije pomoglo,samo se pogoršalo pa su te uši sa cvjeća prešle na vočke,i umjesto da sam prskala nekim hemijama još u februaru ja sam morala da prščem sad,i naravno ni jedna voćka koju sam poprskala nije za jelo.Agronom mi je rekao,ove godine se odrekni vočki sa stabala,al sačuvaj stabla.Jednu krušku su mi skoro osušile te bube,bila je rodila,savila se do zemlje od plodova,sve sam plodove obrala i bacila,ali sam spasila krušku.Krenuli su joj novi listići...Ja ne sijem povrće,sijem cvjeće i imam vočke,tako da sam sve prskala hemijom.Nije bilo druge,iduže godine ču obaviti prskanje na vrijeme.Ovo je haos šta su te uši uradile od mog cvjeća i vočki,dok sam ja spravljala razne prirodne pripravke one su širile sve više..I sad ih ima,po jasminu,po ružama,po višnjama užas.Oni cjede sokove na mladicama il mladim listovima voćaka i cvjeća i tako znaju da osuše do korijena cijelu biljku il stablo..Jednu jabuku su mu osušile predprošle godine,a ove godine breskva bi mogla da zaplati.Sva je nikakva... [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley6.gif" align="middle" />



Imam isti problem. Poprskala sam sa kalypsom, spasila sam mlade voćke, a na starima tak tak. Imaju više lisne mase pa to ide teže. Treba ponoviti.
Na vrh
ivo76 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivo76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 08:27
U mom vrtu prava je invazija crvenog pauka. Rajčica je uništena, a momci u crvenom napali su i zeleni fažol (grah). Pomagajte..! Kako ga suzbiti ..?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 10:20
Danas je izgleda dan borbe protiv štetočina. Odgovaram ti kao i u postu o napadu bolesti na paprike. Postoje djelotvorna sredstva protiv pauka, akaricidi, no kako je povrće već dozrelo za ubiranje, nekakvu kemiju ti ne bih sad preporučila ( u amaterskim vrtovima je i inače treba izbjegavati). Crveni pauk iako nije pravi pauk, nego grinja, brzo se razmnožava u suhoj i vrućoj sredini, pa me čudi takav jak napad, ne znam gdje živiš, ali kiše je bilo i previše. Ako se ipak radi o tom napasniku, kažu iskusni vtlari u raznim knjigama da ih odvraća špricanje običnom vodom. Vrijedi pokušati, pa javi rezultate. LP i dobrodošao.
Na vrh
ivo76 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivo76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 11:07

U Šibeniku sam. Pauk se razmnožio je kiše nije bilo oko dva mjeseca. Pokušat ću vodom. Hvala

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 15:32
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 08:26
Gospina trava,stvarno vrlo koristan tekst, sa sve slikama,odmah sam pronasla sve sto me je zanimalo...Thumbs%20Up
Na vrh
murtela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje murtela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 14:03
Može se staviti pužomor u staklenke(ja koristim one veće od kiselih krastavaca )  i rasporediti po krajevima vrta.staklenka mora biti nagnuta prema dolje da nebi ulazila voda.Tako vrt ostaje čist a puževi uđu u staklenku i tu ostanu.Držala sa to oko 3 mjeseca pa sam bacila.Nemam više problema,a ako se koji i pojavi pokupim ručno i tu je kraj. za sada je sve super.
Na vrh
uros View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje uros Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 15:04
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Imate li kakav savjet kako se riješiti puževa i gusjenica koje mi papaju listove zelja? Prirodni način...bez pužomora!
sto se tice puzeva,jednostavno ,ogradi zelje kamencicima i pospi pepelom drvenim i bice u redu.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 20:17
dobra ideja to za pepeo,ja ludim sa njima invazija ih ovih kisnih dana.hvala na savjetu i od mene.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:53
vece,mogu ja nekoliko rijeci ,prosim ljepo...

PUZEVE mozete uklonitin na dva nacina
1.u siru,i plicu posudu nalij pivo ,puzevi ga obozavaju
te to stavite uvrt
   2.okolo sadnica sipaj soli    
pepeose sipa odnosno mjesa u zmlju protiv crva
    biljne vasi koprivom
a ,prhut i biljne vasi rastopinom pepela od cigarete
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.