Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoć sa nametnicima i stetnicima
    Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 02:49
 Imate li kakav savjet kako se riješiti puževa i gusjenica koje mi papaju listove zelja? Prirodni način...bez pužomora!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 19:29
Gusjenice/vjerovatno kupusov bijelac/moraš ukloniti ručno ili jakim mlazom vode.Puževe možeš spriječiti posipanjem pepela ili koristi sol ali malo dalje od biljke.Ipak bi ti preporučio Mesurol granulat.Posipaš ga dalje od biljaka tako da nema utjecaj na njih.Mesurol je mamac, stoga puž dolazi na miris koji se oslobađa.Nema efekt na biljku.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 19:41
ja sam svoje gusjenice
istrjebila tako sto sam ih svaku noc
kupila sa stapicem
i odmah ubijala   
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 21:36
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ja sam svoje gusjenice
istrjebila tako sto sam ih svaku noc
kupila sa stapicem
i odmah ubijala   



i sad to radim jer su mi na limunu, mandarini i naranđi smile43
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 00:02
 to mi je nemoguće jer preko tjedna sam u ZD, radim...vikendom sam u vrtu na otoku..
dakle ostaje ipak pužomor...ali imat ću i pepela kad se počne ložiti, ako do tad beštije sve ne pojedu...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 00:54
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Imate li kakav savjet kako se riješiti puževa i gusjenica koje mi papaju listove zelja? Prirodni način...bez pužomora!
Odrež plastičnu bocu na pola (2 l)zakopaj u zemlju da vrh odrezane boce bude u nivou zemlje,nalij u bocu pivo,ujutro imaš puževa za izvoz.Za gusjenice ne znam.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 01:02
 Mogu li ti "pijani" puževi u neki gulaš? smile96
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 10:09
Ima li netko savjet za mušice koje se javljaju na blitvi.Svake godine mi blitva izraste i nakon što ju prvi put ošišam i ona naraste malo veća napadnu je crne sitne mušice koje su iste kao i kod mahuna.Šta napraviti.Mahune pošpricam čim niknu a što ću sa blitvom?Mijenjala sam mjesto ali su mi sva zaražena tim mušicama.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:34
za puževe kažu da se ukopaju čaše u zemlju i da se natoči malo piva. ujutro će biti mrtvi-utopljeni ali sretni:)!
za gusjenice sam čitao da se malo soli razrijedi u vodi i da se tom otopinom šprica zelje.
za mušice neznam, namnoži milijun božjih ovčica i pusti ih u vrt:)!
inače ja sam vodio rat sa krticama, kako sam stavio sijeno na vrt namnožile su se gliste i krtice se nisu smirile dok ih nisu polovile. vise ih nema??? sve su mi izrovale..cijeli vrt
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:36
Ja puževe riješavam vapnom, posipam oko biljki i cvijeća i bježe ko ludi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:37
gdje ga nabavis
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 15:41
OuchI ja sam probala sa pivom. Prvi puta su upadali kao ludi. U jednu noć nabrojali smo stotinjak balavaca na gredici sa salatom. Kad sam probala drugi puta upao je samo jedan jedini puž. Ne znam jel to zbog lošeg piva ili su se izlukavili pa sam ih jednostavno posula vapnom. I to onim građevinskim , iz vreće. Sad čekam novu sezonu da vidim tko će prvi popustiti, oni ili ja.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 17:04

Ja sam probala sa pivom, ali ništa. Moji su alkići po rođenju izgleda. Pojeli mi svu salatu prošle godine.Angry Kažete pepeo i vapno. Probat ću. Pepela imam, a i vapno ću nabaviti. Ma pomiješat ću i jedno i drugo samo da se riješim beštija.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 17:23
Ako nista ne upali... navecer sa lampom i u akciju skupljanje...
 
Pozove se cijelo susjedstvo i da vidis, od pužena nece biti ni traga ni glasa .... a ostati ce samo salata i ugodno druzenje u sjecanju...
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:17
dok sam u gradskoj knjiznici kopao po knjigama o vrtovima slucajno sam vidio ulomak koji govori da se gredica npr salate odradi limom (metalom) ciji je vrh savinut za 90 stupnjeva prema van (od gredice) te ce to sprijeciti puzeve da uđu u gredicu.
cool zvuci;)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:21
joj ne znam bas... ta gamad je ne moguca gdje se sve moze popeti...
 
Meni u plasteniku, pod izbetonirat i na polica biljke  i tamo ih ima... gamad kako samo dođe i nanjuši hranu...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:24
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

dok sam u gradskoj knjiznici kopao po knjigama o vrtovima slucajno sam vidio ulomak koji govori da se gredica npr salate odradi limom (metalom) ciji je vrh savinut za 90 stupnjeva prema van (od gredice) te ce to sprijeciti puzeve da uđu u gredicu.
cool zvuci;)
 
Ma sve to super, ali banda izvire iz zemlje. počet ću saditi salatu u kući na kuhinjskom prozoru. Iako me nebi čudilo da i tamo izmigolje. Angry
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:57
onda posijte istu kulturu oko "glavne" gredice pa nek ovi "izvana" jedu taj zastitni zid, lampu u ruke i idemo:)!
ja nemam problema s njima, bude pokoji ali ga zamolim da ode.)!
bacim ga u sumu
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 19:02
Znači, malo opće kulture, lijepo ih zamolim i otići će? Wink
 
baš ću probati, nadam se da susjedi neće zvati hitnu kad me vide kako ljubazno molim puževe da se gone iz moje salateConfused
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 19:32
kazem nemam ih toliko da dizem paniku ali bih to mehanicki rjesavao ..dakle kantica, lampa i kasnije bi ih odnio daleko u sumu, zao bi mi bilo ubit bezveze...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.