Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Thuja occidentalis "Smaragd"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Thuja occidentalis "Smaragd"

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 16:16
Ako misliš konkretno na sjeme Thuje occidentalis "Smaragd" njega ne možeš kupiti. Thuju occidentalis "Smaragd" možeš razmnožiti jedino vegetativno reznicama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 16:41
Evo ti linkova za nekoliko kvalitetnih rasadnika. Siguran sam da svi u svojoj ponudi imaju Thuju occidentalis "Smaragd".

Rasadnik Štrk
Rasadnik Hajderovac
Rasadnik Curek
Rasadnik Franjić
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 17:38
Danas sam vidjela u bauhausu thuje po 29,90 visine 80 cm .

Pitanje: na koji se razmak sadi ova thuja koju sam ja zapelcala?

Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:24
U Bauhausu si vjerojatno vidjela occidentalis ili occ. Columne.
A one koje si ti "zapelcala", napravila reznice... su Thuje Plicate.
Njih sadi slobodno na 1 m razmaka ako ne i više (ne znam kako stojiš sa prostorom u dvorištu).
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 07:31
kužim za thuje, samo sam htjela pomoći kolegi, hvala ti na brzom odgovoru za razmak, trideset metara moram ograditi thujom, pa da mi se primi i trideset sadnica dobro bu, bumo vidli
Na vrh
miroslav79 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Listopad 2010
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miroslav79 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 00:15
Hvala za savjete,nadam se dacu uspjeti naci te sadnice i naravno dacese uspijeti primiti
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 03:35
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 21:39
Imam pitanjce kad i kakvim omjerom se špricaju tuje sa crvenim uljem? I špricaju li se šimširi?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 23:32
Zašto bi špricala ? Preventivno ili su bolesne?
Ako si čitala moje stare postove tamo sam razmišljao o upotrebi crvenog ulja u suzbijanju jaja crvenog pauka.
Dobio sam savjet a i sam sam malo guglao i odustao od crvenog ulja. Herbosov program u šumarstvu , gdje spadaju i naše četinjače ne savijetuje Crveno ulje nego Bijelo ulje u fazi mirovanja za suzbijanje zimskih jaja štetnika,lisnih uši,borovog četnjaka i to 3-4%.Poslije tretiraj sa Baturadom protiv gusjenica štetnih leptira i ako pojavi veliki i mali Mrazovac ideš sa Kingom 0,2 litre po ha.
Crveno ulje nije fitotoksično možeš tretirati i sa njim ali je preporuka Bijelo ulje .

Za šimšir se nisam zanimao. Malo sam radoznao, baviš li se profesionalno proizvodnjom ukrasnog bilja?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 23:51
Pa dobro, pošto susjedi vide da se na mom vrtu kemija pitali su me da nisam agronom i kako otjerati mravce.LOL


E baš si me nasmijao, ja i profesionalac??LOL

Vrtlarstvo je moja genetska deformacija, svi u bližoj i daljnjoj familiji bez obzira na diplome se bave vrtlarstvom. Krv nije vodaWink

U biti imamo teren na kojem, u bolja vremena, planiramo napraviti kuću i stalno se nastaniti. Želimo ga uređivati i prije koliko možemo, za neke biljke trebaju godine da narastu do željene visine.Smile


Preventivno bi špricala, a imam crveno ulje kojim planiram zaštiti ono malo voćkica i ruže . Da se ne izlažem dodatnim troškovima primjenila bi ovo crveno, negdje sam čitala da članovi ga koriste i na Tuje.

U susjedstvu sam vidjela bolesne Tuje, pa me to zabrinulo.

Za Tise pretpostavljam da se ne trebaju već su otrov same od sebeSmile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 23:53
Da zaboravila sam napisati bojim se da ne napravim katastrofu i ne spalim sve. Da ispuniš sve uvjete za to ulje trebaš biti čarobnjak.Moj teren 50km daleko od mene, ne znam niti kad kiša pada tamoEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 12:16
Imam jedno pitanjce:da li smijem sad orezivati thuje? Kad sam htjela u 10 mjesecu napraviti za ovu godinu "završni friz" nije me baš poslužilo vrijeme, dosta su izrasle i trebalo bi ih malo skratiti ali se bojim da je s obirom na to da je već polovica studenog kasno Confused? Zna li netko?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 20:39
Pinus će ti dati najbolji odgovorWink

E ja sam danas pošpricala sve crvenim uljem, pa i tuju. Tko živ tko mrtavCry

Temperatura je bila 15 stupnjeva, i vjetrovito. Koristila sam maskuEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:00
Ivna nisi napisala koju tuju bi ti malo skratila ?
Ja orezujem npr. Thuju occidentalis „Golden Globe“ prvi puta krajem zime ili početkom proljeća. Drugi puta tokom sezone krajem Lipnja. Recimo Thuju occidentalis „Smaragd“ ne orezujem. Thuju occidentalis „Smaragd“ nije potrebno orezivati itd.......

Ako ne znaš o kojoj tuji se radi ne možeš niti odgovoriti na pitanje jeli tako ? Najbolje je da ti nju slikaš i postaviš slike sigurno će se netko naći da ti zna odgovoriti.

Smrčko koju masku si koristila ? Onu pravu vojničku ili kakvu krpicu ? Joj kak sam radoznal...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:16
Pa koritila sam ovako nešto.



A je li trebala neka jača maska?Shocked
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:20
ma ta je sasvim u redu...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:22
Ufff si me prepaosmile182
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 19:56
Pinus molim pomoćSmile

Nisam doblo napravila sa reznicama tuje. Što bi trebala napraviti i odsjeći ( što je višak) na ovakvim granama?




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 19:57

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 19:57
Ako sam dobro shvatila repić na peti mora se odsjeći, ovako???


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.