Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Thuja occidentalis "Smaragd"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Thuja occidentalis "Smaragd"

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 20:36
Ja bi odrezao ovako :



Peta nije obavezna . Čitao sam neke diplomske radove studenata koji su provodili istraživanje razmnožavanja reznica Thuje sa i bez pete. Zaključak je bio da nema bitne razlike u postotku uspješno ukorijenjenih reznica sa i bez pete. Ako pustiš petu odreži ju upravo onako kako si to učinila na zadnjoj slici. Reznice neka budu dugačke od 15 – 20 cm.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 21:40
Čitao sam neke rasprave i o upotrebi hormona prilikom razmnožavanja Thuje. Zaključak je bio isti. Nema bitne razlike u postotku uspješno ukorijenjenih reznica sa ili bez hormona. Internet je pun kontradiktornih podataka. Treba dobro plivati između takvih „savjeta“ . Ja nemam rasadnik i moje iskustvo nije veliko. Tako da ti preporučujem i hormon i reznice sa petom, jedno i drugo štetiti ne mogu , dapače postotak uspješno ukorijenjenih bi ipak morao biti veći.
Po meni je glavni problem kod razmnožavanja u ovo doba godine temperatura, svijetlo i starost reznica .
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 21:42
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 22:17
Pogledaj ove slike sa neta:





Izgleda da nema univerzalnog pravila. Svatko upotrebljava svoju fintu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 00:57
Napravila sam slično kao na ovim zadnjim slikama, pa što bu bu. Još je sve zeleno i izgleda dobro. Posude u kojima je mješavina zemlje i pjeska su umotane u termo bermude Big%20smile

Hvala na pomoćismilie_mil_025.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:56
Evo jedan zanimljiv članak u vezi primjene uglja, možda nekome bude zanimljivo. Možda može pomoći i kod  drveća.Nisam znala gdje da stavim link, pa ću tu.Smile

http://sumlist.sumari.hr/gootxt.asp?id=196305&s=12&s2=24


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 21:02
Recimo da je to tako kao što piše Ing. Vladislav Beltram.
Citiram:.... Gotovo dvostruki žetveni prinosi očituju se na oranicama sa ugljem kod svih usjeva....

Zašto onda uvozimo hranu a imamo tako jednostavna rješenja da podvojimo proizvodnju kod SVIH   usjeva ?

Ili još bolje: Zašto ne podijelimo to znanje cijelom Svijetu. Dvostruki žetveni prinosi kod SVIH usjeva rješavaju problem gladi za cijelo stoljeće unaprijed za cijeli planet.
Na vrh
katja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 21:14
Na koji razmak se sade Thuje Smaragd a da nakon nekoliko godina nema rupa između ograde?


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 22:13
Pogledaj si ovdje ako ti može pomoći.Smile

http://www.evergreenhedging.co.uk/comparison-tables.htm
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
katja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 08:12
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pogledaj si ovdje ako ti može pomoći.Smile

http://www.evergreenhedging.co.uk/comparison-tables.htm


Hvala ti na linku..

Na njemu je spomenuta druga vrsta thuje pa sada ne znam da li se to može odnositi i na thuju smaragd?
Na vrh
ornela.sikanjic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ornela.sikanjic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 15:09
Želim da Vam postavim par pitanja u vezi tuja-ukrasne trave
Počeli su da žute listovi tj iglice na tuji da li se smiju otklanjati tj rezati ili treba ostaviti.
Da li i kada u kojem periodu se vrši prehrana tuja i koje sredstvo se koristi za prehranu?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 00:24
Moje iskustvo je sljedeće.

Oko četinjače ubacim jednom godišnje zemlju za četinjače, i dodam u proljeće kad je kišnije vrijeme prihranu za četinjače i grmove ( šimširi....), takođe dodam gorku sol za četinjače kad dodajem ovo prvo đubrivo.

Žućenje može biti privremeno i da se biljka oporavi, meni se to desilo i na tisama, pačempresima i tuji.

Ako je pas mokrio po tuji može požutjeti, a mogu biti oštećenja od zime, jer šteta na četinjačama može biti vidljiva i mjesecima nakon stradavanja.

Takođe može biti i crveni pauk.
Da zaštitim tuju zimi je šricam crvenim uljem. A sada je možeš špricati sretstvom protiv pauka za ljetnje špricanje.

A oštećene dijelove bi uvijek odstranila, ako u njima nema života i ako su bolesni.

Možda se netko javi sa boljim savjetimaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lahor25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lahor25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 22:59
" border="">

Ima li ovome SPASA :((?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 06:22
ako je cijela biljka tako uništena onda nema....
ali ako ima još nesto malo zelenila onfa možda iako ne vjerujem bas da će se oporaviti
Na vrh
tuja2233 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tuja2233 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 13:52

Poštovani,
prvi put sam ovdje i trebam savjet iskusnih sa tujama.
Prošlu jesen sam ih posadio. Visine 1,2m. Od onda pa do ljeta ove godine bile su lijepe zelene. I sada je većina lijepa zelena i čini se da dobro podnose vrućine i što nema baš kiše. A i ja ih zalijevam obilno 1 tjedno ako baš nema kiše.
Ali njih nekoliko je nedavno požutio zbog velikih vrućina i nedostatka kiše. I na dodir su grančice i listovi nekako suhi, drugačiji na dodir od onih zelenih. Sve druge tuje su zelene i dobro izgledaju.

Zanima me samo da li će se one najesen oporaviti ili im nema spasa?
Ako im ima spasa, što točno da učinim? Neko sredstvo? Inače, posipao sam u proljeće preporučeno umjetno gnojivo. Sada u ljeti sam ih jako obilno zalijevao oko 5 puta.
Da li te požutjele zalijevati svaki dan obilno ..?

Vidite slike, molim.
Strelicama sam označio požutjele.
Na nekim zelenkastima se vide smeđi ili crni flekovi, to je od psećeg urina nažalost.. ima mnogo pasa lutalica i izluđuju me.(te fleke ima samo jedan manji dio uz pločnik kuda psi prolaze, ostali veći dio tuja koji je dalje je potpuno zelen)

HVALA
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 13:47
Originalno poslano od člana tuja2233 tuja2233 napisao:

Prošlu jesen sam ih posadio. Visine 1,2m.
Posadio si relativno velike tuje i nije dosta da ih zalijevaš samo jednom tjedno. Dok se ne ukorijene a tvoje se nisu još dobro ukorijenile trebaš    zalijevati često. Bolje je da ih u danima kada temperatura prelazi 30 C zalijevaš SVAKI dan nego jednom tjedno. Jednom kada se dobro ukorijene možeš na njih zaboraviti.
Originalno poslano od člana tuja2233 tuja2233 napisao:

Inače, posipao sam u proljeće preporučeno umjetno gnojivo.
Tuje ne trebaš prihranjivati možeš učiniti više štete nego koristi.
Originalno poslano od člana tuja2233 tuja2233 napisao:

Zanima me samo da li će se one najesen oporaviti ili im nema spasa?
   Kada se jednom posuši grana kod kakve četinjače nema više povratka. Suhe grane se neće više ozeleniti.
Originalno poslano od člana tuja2233 tuja2233 napisao:

Da li te požutjele zalijevati svaki dan obilno ..?
Zelene, ove koje ti se još nisu posušile zalijevaj svaki dan.
Kod tebe je jedan od problema bio što si sadio VELIKE tuje. Velike tuje su osjetljivije kod presađivanja. Površina lišća takvih tuja je velika i one brzo gube vlagu. Istovremeno korijen im je mali,obrezan i ne mogu same uzeti dovoljno vode iz okolice. Više vode gube kroz lišće nego što dobe kroz korijen.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 10:10
Preporuča se kod presađivanja četinjača i to da se redovno,ujutro i navečer, prskaju finom maglicom,da im se napravi kakva-takva zračna vlaga.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 19:19
Ovo su dobri savjetiThumbs%20Up.

 Još bi jedan problem dodala postoje neki kukci u zemlji koji znaju izgrist korjenje i voluharice. Bilo bi dobro dodati zasađenim biljkama pocinčane mreže(ako imat voluharice) i granule protiv napasnika u zemlji.

Takođe kod mene je dobro ispalo špricanje crvenim uljem zimi za crveno paukaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 00:22
Pinus ipak se nešto događa. Palo je danas 13 thuja smaragdica. Sad sam vlasnica oko 50 četinjača sa tim današnjim.smilie_mil_025.gif

Za neumjerenost u četinjačama si sve ti krivsmiley4392.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 10:39





Imam cetiri okrugle smaragdne thuje. Vrlo su zahvalne. Jedino su osjetljive na gljivicna oboljenja ali isprskam ih na proljece BELOL uljem i po neki put tokom ljeta, redovno ih sisam i lijepo napreduju. Thuje su inace zgodne za ljude koji nemaju bas vremena da provode u dvoristu jer vidim po komsiluku da dobro napreduju u svakom dvoristu. Cak su i ovu susu prezivjele.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.