Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Agave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Agave

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
Poruka
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 09:58
hvala Temzismile79
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 14:25


Da malo podignemo temu,moja nova ljepotica

Agave albopilosa
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 14:28


Agave titanota
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 16:15
OoOoOo. Lijepa titanota!!!¨
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 17:11
Camellia, lijepe agave. Vauuu  albopilosa !!!  Još uvijek  pravi raritet u našim zbirkama. Dali je Bešlićeva ?

Sijao sam početkom godine sjeme a. victoriae reginae a proklijalo su ove agave ispod:Confused

Gledam po netu slike malih sijanca agava i malo mi sliče male sijance  a. albopilosa ? Veliki osmijeh mislim da je to ipak mala vjerojatnost ? LOL

 


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 17:20
Pinus to su kao ova moja.Očito je došlo go greške u pakiranju sjemena.Uvijek si korak ispred mene,ha,ha,ha.Ako mene pitaš bolje je da su niknule albopilose jer sam vidjela na ebayu da su vel.teglice 5,5 cm 10 E bez poštarine.Meni nisu niknule aloe polyphyle,niti jedna.Zato,bravo majstore. .I zaboravih,iz Bauhausa je 7,90 kn,za nepovjerovati.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 18:21
Pinus svaka čast, koliko ti je niknulo slatkih malih albopilosica!!! Zlatne ruke imaš!!!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 19:16
Doista, Pinus, svaka čast!
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 12:18

Camellia, mislim da nisam te sreće pa da mi pošalju nešto što je skuplje od plaćanog. Pretpostavljam da su mi iz cactusplaza poslali sjeme agave a. striata ili a. stricta. Gledam po netu i vidim da su sve tri vrste kao male mlade agavice dosta slične. Ali vrag si ga znaj ne bi bilo slabo da se zalomi albopilosa LOL  

Cure hvala na pohvalama.

 Ove sezone mi agave nisu tjerale mlade izboje . Dali je uzrok tome prehladno ljeto ili previše kišovita sezona tko bi ga znao. Prošle sezone agave parviflora je formirala tri a ovu sezonu niti jednu novu agavu ?

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2014 u 16:56
Pinus koja ljepotica.Sad si i mene zainteresirao.Imaš pravo,kad su male jako su slične sve tri.Pošto imam i jednu i drugu sa podmladkom,odmah sam išla pogledati,kod mene mlade nisu plave boje nego jako svijetlo zelene.Stricta je kupljena kod Bešlića kao mala biljka i onda je bila iste boje.Zato se toplo nadam da je albopilosa.Ako ne bude,sigurno je neću baciti,ali ću biti malo razočarana.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 11:33
Pinuse. Pa ne može, svake godine tri da odradi. Kud bi ti sa svima????
Eksotika je kul
Na vrh
Tratinčica250 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratinčica250 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 14:43
I ja posjedujem agavu već 20 godina. Meni je to prekrasan kaktus i veoma zahvalan. Osim skidanja starih listova ne morqam se ništa o njoj brinuti.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 23:12
Evo jedne od mojih agava posađenih u vrt. Ne čini mi se da je kišovito ljeto nanijelo veću štetu već povećoj agavi. Oko nje ima i mladih kojima sam se jako obradovala (slika je jako loša jer je slikano slabim mobitelom).
Sutra je novi dan.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 18:48
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Evo jedne od mojih agava posađenih u vrt. Ne čini mi se da je kišovito ljeto nanijelo veću štetu već povećoj agavi. Oko nje ima i mladih kojima sam se jako obradovala (slika je jako loša jer je slikano slabim mobitelom).
Prekrasna agava!
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 07:04
u prirodnom okruženju  su ipak najljepše Clap
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 12:06
Prekrasna agava u prekrasnom vrtu...eh kad bi nas barem obradovala sa još slikica tvojeg divnog vrta...vjerujem da se tu skriva još mnogo lijepih biljkica!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 18:21
sve pohvale vašim agavamaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 21:30
Moje dvije, još malene... rado bih znala kako im je naziv.







Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 22:49
Prva je čini mi se agava variegata.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 23:47
Agave americane    druga 
a  prva agave americane variegata 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.