Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Agave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Agave

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2007 u 13:35
Čestitke za ulazak u klub 500.smile55
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 18:32
Evo i moje                               
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 20:46
Tvoja je zaista prekrasna.
 
Nadam se da će biti i moje dvije , koje sam izvadila kraj ove velike "mame"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 22:44
AGAVA  STRICTA    Slika je sa neta
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 00:25
Kako se sije agava? ja imam neka sjemenja agave.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 11:59
To jedino ako hoćeš eksperimentirati, jer kraj svake agave ima toliko mladunčadi, da je jednostavnije samo uzet i presaditi. Ali ako želiš izazov probaj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 12:07
Imam sjeme agave koje nema kod nas tako da bi ipak probala.
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 13:09
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Kako se sije agava? ja imam neka sjemenja agave.
Od koje agave imaš sjeme?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 15:34
Agave victoria reginae i jos neke samo da nadjem imena...

Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 11:40
  Većina ljudi kad čuje za agave pomisli na agave americane. Još uvijek većina ljudi sadi samo njih. Na ovoj stranici možete upoznati i ostale vrste agava, a oni što žive u Dalmaciji većinu mogu posaditi i vani. Kod nas u Hrvatskoj je ponuda ovakvih biljaka nažalost preslabahttp://www.rarepalmseeds.com/archive.shtml#agave
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 09:14
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Agave victoria reginae i jos neke samo da nadjem imena...



Predivna je i teško nabavljiva. Jedino kod stručnih uzgajivača. Vrijedi se za nju malo i potruditi. Jesi li ju već posijala ?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 16:45
Da, jedan covjek mi je nadavao 8tj mjenjali smo se) predivnih stvari, egzoticnih biljaka , ma svasta nesto. a nisam je stigla jos posijati,stalno neka kisa pada,ovo,ono....probala sam za probu sijati sjeme katusa indijska smokva-i nice bez problema!
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 22:41

Danas mi je teta u rasadniku rekla da ako želim da mi agava procvjeta, treba uklanjat mladice ispod. Nakon ča ocvjeta, agava će ponovo imat mlade.

Provat za znat.Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 22:45
Bravo Roža, moje su još sve tu u Rijeci jako miće, pa moren eksperimentirati, ali u morskoj vikendici imam velike, ke još nikada nisu cvale, pa ću probat.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 23:06
Agava (americana) cvate samo jednom u svom životnom vijeku. Nakon toga odumire kao i čuvarkuće.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 11:48
Agava hvala na linku!
ima stvarno predivnih...
a najviše mi se sviđaju ove dvije:
i ako usput se nadje ako mogu užicat onu šarenu agavu...
Originalno poslano od člana agava agava napisao:

Evo i moje                               
smile143
stvarno mi je osobito ljepa...
pa ako ima nekog da se želi riješiti viška eto mene tu....smile160
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 19:30
konačno sam vidjela cvijet agave uživo,vjerujte božanstveno





snimljena prije tjedan dana u Povljani
sutra je novi dan
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:12
Da, divan je....kod nas su agave vrlo česte....raširile su se po stijenama i rastu na divlje.....
Puno godina treba da bi agava procvjetala....različiti su vremenski periodi.... od vrste do vrste...od 5, 10, 15....god treba da bi procvjetala i zatim nestala....srećom, iz korijena udaraju mlade....
...za vrt bi željela nabaviti neku agavu malo neobičniju i manje  veličine....
 Koji rasadnik ima u ponudi više vrsta agava...???  
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 12:17

Eto da se pohvali i da ujedno zahvalim fridi na pošiljci šarene agavice....

eto i slikice!

a da nebude sama ukr... ups nabavio sam i ovu.... Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 19:09
Baš su slatke, imaju one nešto i ja ih baš volim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.