Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Agave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Agave

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
Poruka
ljubica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:18

Stvarno prelijepa i nezahtjevna biljka,

a cvijet još ljepši,- ko doživi da procvjeta, pogotovo kod nas na kontinentu.
Ako nekome treba imam puno mladih  zelenih, a pošto se bliži zima nemam kud sa njima moram ih ostaviti vani , pa ko voli  nek izvoli .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:03
Ljubice stavi u oglase, bolje ih podjeliti, nego da propadnu, ja isto imam nekoliko, ali ja sam ui Rijeci pa moje opstaju bez problema.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:19
moje iskustvo sa agavama se svodi:-režite donje listove brže će vam rasti i manje prostora zauzimati,dok režete listove imajte svakako rukavice jer sok iz listova je jaakko nadražujuć za kožu(iako rade od njega tekilu)nemojte čekat da list se osuši jer onda je problem ga odrezat jer je pun čvrstih niti(nekad su časne radile na otocima habite od toga ..nemoš vjerovat)
-preporučujem odrezat pikave vrhove koji isto tako imaju dozu "otrova" pa nimalo nije ugodno ako vas pikne,voli direktno sunce ali i vode,ova siva podnosi i minus dok šarena će se ipak smrznuti
-ali ipak što se tiče cvatnje nema teorije da vam procvate prije 30 god.moja eto nakon 38god (slika moje je pod vrt u slikama)
-Ako tko hoće mladice nek se javi jer ih ja eliminiram iz vrta 
Ali da ne mislite da ću ostati bez njih ..a ne ..već sam posadila ispod svog parkinga koji je nad obalnim pojasom ,tamo se ne hoda a bit će super 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:58
Dobila sam je na poklon...




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:26
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Dobila sam je na poklon...




Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:28
bokić-koliko je stara ova agava?-Imam ih i ja ali nisu tako velike.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:37
Moje su sve uništene,kao da je neka bolest došla na njih il se ta bolest zove MVS. Morat ću kod susjede opet žicati mladice.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 00:26
Obožavam Agave ne mogu to opisati kad bi mogla imala bi ih svagdje vani usađene, pa bome ko ih ima viška neka meni pošalje ,mjenjaću sesmile143
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 08:35
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Obožavam Agave ne mogu to opisati kad bi mogla imala bi ih svagdje vani usađene, pa bome ko ih ima viška neka meni pošalje ,mjenjaću sesmile143
 buš dobila od mene..pošalji adresu na pp
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 13:02
Ima li netko savjet, što s agavom posađenom u tegli kada se zaredaju kišni dani, da li je staviti pod krov, bojim se da mi ne istrune, imam jednu veliku i tri male.
Kada rezati agavi donje listove, duda-lave kažeš da ne treba čekati da se listovi posuše?
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 13:25
gledaj..u meksiku polja agava se čuvaju sa mašinkama(radi se od njih tekila)dakle oni doslovce ostave samo tri lista donje režu radi rakijice,i brže raste,ostavi je na kiši neće ona istrunuti bolje da ju kiša zaljeva nego ti sa vodovodnom,osušit će se,važno je da ne održavaš korijen stalno  vlažnim nego ga katkad dobro zaliješ pa kao i sve uostalom kaktuse samo ona neće tako lako istrunuti
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:19
Ovo je moja agava stara mislim možda 7 god.Prve 3 je bila u vazi a ostalo u vrtu

Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:39


Ovo je iz ptičje perspektive
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:40
i ja bih agavu smile58ako netko ima viška
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 17:05
Originalno poslano od člana adenium adenium napisao:



Ovo je iz ptičje perspektive
 
Presavrsena je...
Na vrh
amarilis.bl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amarilis.bl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 18:44
Adenium, da li svoju predivnu agavu preko zime unosis u kucu ili je ostavljas van. Nisam upucena  iz kojih si krajeva.. more ili ne
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:34
Prekrasna je i imaš sreće što može prezimiti vani.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 17:21
ovo je moja ima puno malih novih izboja ako netko zeli mogu dati, samo mi recite kako da vam dostavim......
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 17:30
lora prekrasna je, otkuda si

primjetila sam da imaš jako lijepo cvijeće, ali nisam vidjela da imaš svoju temu za vrt- bilo bi lijepo da ti je na jednom mjestu

smile99
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 17:36
iz Rijeke, ma sta ja znam ne da mi se otvarati posebnu temu pa se ukljucim prem<a potrebi Wink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.