Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Medinila - Medinilla magnifica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Medinila - Medinilla magnifica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Medinila - Medinilla magnifica
    Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 08:48
Prekrasna biljka što je vidljivo i iz naziva (magnifica) koja potječe iz tropskih krajeva točnije sa Filipina. U svom prirodnom staništu, prašumi, raste kao visok grm s velikim kožnatim listovima velikim i do tridesetak centimetara. Iz zaperaka listova izrastaju veliki grozdasti cvjetovi. Prirodno doba cvatnje je u periodu od ožujka do kolovoza. Tokom cvatnje može vam biti gost u kući no ona je najsretnija u stakleniku ili tropskom prozoru. treba je smjestiti na svijetlo mjesto, bez direktnog sunca i pružiti joj puno prostora.

Od ožujka do kolovoza temperatura treba biti 20, 22 stupnja pa na više, treba obilno zalijevati mlakom, omekšalom vodom, osigurati visoku vlagu zraka i obilno gnojiti gnojivom bez vapna.

Ako vam preživi do jeseni, od listopada do veljače joj treba osigurati mirovanje na 15-17 stupnjeva, štedljivo zalijevati i ne gnojiti dok se ne pokažu cvjetni pupovi. Treba je presaditi rano u proljeće. Obrezati do starog drva svake dvije godine. Zbog suhog zraka napadaju je štetnici i zaostaje u rastu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 22:26
Prekrasna je i jako teška za uzgoj. Uspjela sam je sačuvati svega 2 tjedna.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:58
Stvarno predivna i neobicna biljka... i na žalost do sdada jos nisam imao iskustva sa njom... ali nadam se ne zadugo :o))
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 01:16
Wow predivna je smile79
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 16:06
smile227prekrasna je,prvi put ju vidim!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 20:26
u zadnje vrijeme je sve češće viđam u prodaji u Baumaxu i Pevecu, budu zaista lijepi primjerci
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 18:55
ovu biljku sam prije par dana vidjela u pevecu i nisam ju se usudila kupit,prekrasna je ali nije za mene.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 19:43
a zasto ne???
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 19:51
iskreno stvarno nemam mjesta za nju a ona je velika,s održavanjem i njegom biljaka nemam problema,ni jedna mi nije komplicirana,ja i biljke se sve dogovorimo.Jedino mi ih svekrva sredi kad me nema 3tj.čak i one najednostavnijesmile191
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 00:09
Jednom davno, davno sam ugledala taj cvijet i zaljubila se na prvi pogled, nažalost nisam se ni usudila pitati koliko košta.
Ima li ga možda netko? Je li ga teško držati u našem podneblju?
Na vrh
mimmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 11:44
Nije teška za uzgajati.Potrebno je redovno orošavanje i prihrana.Voli vlažnu zemlju ali ne i višak vode u posudici.Smjestiti je na svijetlo mjesto.
Na vrh
ivančicaž View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančicaž Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 15:15
Isto tako voli i toplinu, ne smije biti na hladnoći....
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:54

Tek sam ju dobila a već idu novi listići, jedva čekam da procvjeta....
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 13:45
E sad vas molim jako puno za pomoć.
Sa medinille su mi ispala dva lista, ne znam što bi to bilo.
Ima sve potrebne uvjete, indirektnu sunčevu svjetlost, prskam je svaki dan odozdo i odozgo po listovima, ima zdjelicu s vodom i i humusnu zemlju sa malo mahovine,
Je li to normalno da odpadnu listovi, da li bi mi itko znao pomoći??
Unaprijed hvala.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 11:52
predivna biljkaThumbs%20Up
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 17:37
Da li itko zna u čemu je kvaka, otpao mi je još jedan list, javite se....
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 20:01
Evo morala sam stavit slikicu ak ne za nikog drugod barem za moju dušu...he he
Aaaaaaa....kak sam sretna tjera 6 listića, ovo su samo dva, alijoš 4..
Jej jupi, bravo ja!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 20:01
Ili je to pupoljak??
Hm, sad sam zbunjena...Da li itko zna?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 00:11
Hajde ljudi, nabavite si ovu biljku, prekrasna je, a nećete požaliti kad je kupite. Vjerujte panji toliku pažnju, dok sam u sobi gdje je i ona stalno je gledam, prekrasna je.....
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 12:14
:))) vec 2 godine sanjam  toj biljci... ne znam kamo da je stavim :( koliko dugo cvjeta? sve vise me privlaci.... :))) mislim da ovaj tjedan idem u mbm pa cu bacit pogled na biljkice, ako naletim mozda bude moja... :)))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.