Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Medinila - Medinilla magnifica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Medinila - Medinilla magnifica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 17:20
Ne znam ti pravo ni ja,dobila sam je krajem 1.mj.,jos uvijek ucim o njoj,ima malo vise zahtjeva,ali kad procvjeta predivna je,bum ti napisala njezine uvijete,jer ako ih
Ne bude imala,bolje da je ne uzimas,dosta se ljudi razocaralo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 23:17
Traži indirektnu svjetlost, temperatura ne smije pasti ispod 20 stupnjeva, SVAKI DAN, ALI BAŠ SVAKI se mora prskati i odozgo i odozdo po listovima posebice pupovi ako izlaze. Mora biti stalno vlažna, ja je svaki dan zalijem sa 1dcl destilirane vode. Kada medinilla procvjeta treba ju se stavit na nešto višlje mjesto i cvijetnjak mora biti jako težak kako ga cviijetovi nebi prevalili. Ne voli da ju se premješta, posebice u cvatnji. Gnoji se 2 puta mjesečno.
Moja tjera pupove, ali su joj nažalost otpala tri lista prije dva tjedna i to zato jer je samo jedan dan nisam poprskala.Ali sve u svemu, sad je dobro. Napokon mogu reći da sam joj skužila taktiku.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 07:36
TongueMedinila,prekrasna,imam uvjete,da živi kod mene,samo u potragu,tako je preljepa da mami poglede.smile71 Tanja,hvala na savjetima,dobro dođu.
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 12:31
Tanja,
 
hvala na detaljnim informacijama... bila sam u mbmu neki dan ali mi nisu bili  bas lijepi primjerci... vec su skoro svi odcvali, pa nisam htjela kupovati... sad mi je drago da nisam :) uzela sam nove dvije Orhidejice... predivne su :) uzivam u stanu s njima...
ma i one se stalno trebaju spricati... paziti kako se zaljevaju... kod mene super uspjevaju, bar za sada... i jeno od najdrazih svijeca su mi :))))) pa eto mozda nekom drugom prilikom uzmem i Medinilu... samo ti pisi kako tvoja napreduje :) mozda me potaknes da upotpunim svoju dunglu :))))
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 16:51
e, nebi to bilo to bez medinille. Svaki dan joj je pupić sve veći i veći, zapravo njih 3. Toliko je obilazim da sam joj već dosadna. Biljka je predivna, ni ja sama nisam vjerovala da može toliko jedna biljka dobit pažnje od mene dok je nisam dobila.
Hm, Marti kažeš da su već ocvale, to mi je čudno jer njihovo vrijeme za cvatnju je preko ljeta do jeseni.
Ali nema veze, ona će opet procvijetat-samo joj pružite jako jako puno ljubavi, vratit će vam trostruko više.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 13:32

:))) razmislit cu jos... i meni je bila prekrasna... idem na godisnji sad u trecem pa jos nisam sigurna kako da zaduzim mamu da mi obavi zaljevanje... toliko biljaka po stanu a sve imaju porebne zahtjeva :))

nadam se slikici kad vasa procvjeta pa da se skupa veselimo :)))
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:50
Nadam se i ja da će to biti jako brzo, budem poslala pupoljak pa da vidite kako napreduje...
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 17:00
Evo i mene i moga pupoljka, nije me bilo neko vrijeme, komp me malo zezao...akli da vas oduševim sa pupoljčićem koji jako sporo raste, ali raste!

I još dva na drugim listovima:
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 21:29
][/URL] Ovu ljepoticu dobila sam jučer kao rođendanski poklon od mm,predivna je i nadam se da će me obradovati svojim raskošnim cvijetom.Hvala vam na savjetima koje sam pročitala na ovoj stranici.smile71
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 12:37
Lijepo molim informaciju dali bih morala presaditi moju Medenillu? Napominjem da ima jedan malešni pup (nadam se cvijetni !!!!).Hvala unaprijed.smile143smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:10
Pa valjalo bi, jer voli puno mjesta. Recimo moja je bila u velikom cvjetnjaku a kad sam je presađivala našla sam je u još jednom manjem cvijetnjaku koji je bio sav izrezan, valjda za korijenje. Tako sam ga i presadila, nisam dirala mali cvijetnjak jer bi vjerovatno oštetila korijenje. Samo ga ti presadi bit će mu puno bolje i još jedan jako dobar savjet-nikako ga nemoj jako tresti....
Želim ti sve najbolje u odgoju ove prekrasne biljčice, ajde nam pošalji sliku pupića, zaninma me kako izgleda!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 20:28
  Evo moga pupića,siroče malo jedva sam ga prikazala.Nema
veze narast će on.smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 20:31

Tanja lijepo te molim što točno ne smijem tresti.Inače i moja ima dva cvijetnjaka pa ću te poslušati jer na mladima svijet ostaje.

smile79od bake Mirjam

*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 16:39
Pa cijelu biljku, probaj je sa što više nježnosti presaditi, i ostavi taj mali cvijetnjak samo ga presadi u nešto veće i daj joj uvijete (gore navedeni).
Biljka je prekrasna, možda joj otpadnu koji listići, ali ništa zato, tu fazu treba proći dok se ne navikne na novi dom.
Javljaj mi se sa novostima!!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 17:14
Hvala na pomoći ,svakako ću te obavijestiti kako napreduje moja ljepotica.
Poooooooozzzdrav!smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 23:37
draga tanja šta ti je to. ja u životu nisam vidjela takvu biljku, a da jesam mislim da bi bila moja makar ništa ne znala o njoj
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 11:10
cvjećarka, i ja sam se to pitala kad sam je dobila. Biljka me oduševila i dalje me oduševljava svojim rastom i pupanjem. Ako je gdje vidiš, nemoj žaliti ni novčića koji bi dala za nju. Malo je skuplja, ali je vrijedna svega. Još kad procvijeta, nećeš se moći maknuti od nje. Iskreno još nisam doživjela prvi cvijet od svoje medinille, ali kako napreduje mislim da ću uskoro. Probaj si uguglat slike medinille pa ćeš se uvjeriti kakve prekrasne cvjetove ima.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 17:55
Evo da se pohvalim i sa svojim pupićima;opet....


Lijepo napreduju.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 18:12
Evo moje ljepotice, joj samo da mi cvjetići uspiju....

"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 13:23
Jedva čekam da se ovo moje malo čudo otvori. Toliko me zanima kako izgleda.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,278 sekundi.