Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oleandar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oleandar

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 13:54
Donata, hvala na odgovoru!

Da li mozda znas, ili neko drugi, sta bi se desilo kada bi taj pupoljak odsekla?
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 18:03
Ništa osim kaj bi biljci dala malo više snage za razvoj korijenčića.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 22:02
Kika, odsekla sam pupoljak!
Hvala ti.
Poz.
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 22:06
 Roll Molim. I drugi puta. Tu smo da si pomažemo i djelimo savjete.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 17:59
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Donata, prekrasan mi je ovaj tvoj žućko. Da li se mogu predbilježiti za reznice?


Nema problema...smile186
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 19:57
Kika, ne znam dal' ces verovati, i meni je cudno, ali cini mi se kao da se na vecim zilama pojavilo puno malih zila, kojih juce nije bilo.

Da li je moguce? Tokom jedne noci! Posle odsecanja onog pupoljka!
Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 20:29
 Obožavam oleandre , mada nemam nijednog. Imali smo velikog u vrtu u ST. Ali ja obožavam sve mediteransko i pokušavam preselit u ZG. Najnoviji projekt je maslina. Ne očekujem plodove, dosta da znam da ih imam.  Mislim, nemam oleandar , ali ako se netko smiluje reznicom  YUPIIIII smile188 smile213

Ažurirao Hele - 26 Studeni 2007 u 20:29
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 22:35
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Kika, ne znam dal' ces verovati, i meni je cudno, ali cini mi se kao da se na vecim zilama pojavilo puno malih zila, kojih juce nije bilo.

Da li je moguce? Tokom jedne noci! Posle odsecanja onog pupoljka!
 
Malo mi je nevjerojatno da je to bio razlog. Mislim da se to samo poklopilo jedno s drugim. Ali je i činjenica da će se biljka sada lakše ukorijeniti i porasti.....a i činjenica je da su biljke nepredvidive.
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 11:59
Molim vas za malu pomoć oko mog oleandera. Kad je došla zima, stavila sam ga s balkona u boravak. Najednom je počeo tjerati grane i pupove. I cvao je u 12. mjesecu. Sve mi je jasno da je bio na pretoplom. Sad me zanima kako ga obrezati. Jasno mi je da ove "nove" grane nisu dobre. Da li da ih cijele odrežem ili... i kad?
 
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:37
Da li netko zna kako ili s cim spasiti bolesnog oleandera. Mislim da je pun usi, mali milion usi ima, listovi se lijepe, cak vec i malo vise, a ima i bijele "paucine". Stvarno jadno i bolesno izgleda. Moram dodati da je ogroman, sigurno 2 metra visok i obujan, skoro kao manja vocka. Moj problem je da ne volim kemikalije, iako mi se skoro cini da u ovom slucaju necu imati drugog izbora, ako ga uopce i uspijem spasiti. smile220
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:13
Stephanotis, ako nije previsok za tvoj ukus, ne trebaš ga orezati. Kad su topliji dani (iznad 0 stupnjeva) iznosi ga napolje i sigurno će ojačati.
 
Rena, mislim da ti je insekticid neizbježan i to podhitno.
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:28
Hvala Kika. Malo bi ga možda šišnula, čisto da dobije formu grmića. Big%20smile Jedva čekam da ga stavim na balkon i da uživa na suncu.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:50
Tongue ja bi listove za svoju punicu !LOL
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 10:00
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Tongue ja bi listove za svoju punicu !LOL
Fani, fani, fani!!!Wink
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 14:27
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=218
već postoji topic o oleanderima, da se ne dupliciramo? nemojte zlonamjerno shvatiti, molim vas !
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:12
Ivane, mislim da gresis. Ovo je pravo mesto za razgovor o oleanderu. Tamo gde nas saljes, tamo bi trebali postavljati fotografije.

I da objavim kako sam prije dve nedelje dobila i posijala seme divnog crvenog i roze oleandera Smile To su sad vec vrlo zgodni klijanci. Ako tako brzo budu napredovali kao sto su proklijali, bicu jako zadovoljnaTongue


Aglaja
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 06:55
nemojte zlonamjerno shvatiti, molim vas !
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 16:53
Ja živim u podravini i svoja 3 ogromna oleandera spremam  na tavan gdje bude zimi i -8 i ništa im nije malo zalijem da se ne posuši i to je to jer on u to vrijeme miruje pa mu i paše hladnije. Na proljeće kad ih iznesem van onda ih drastično pokratim u principu stare grane skroz odrežem a mlađe prošlogodišnje malo skratim tako da tjera puno mladih odozdola i brzo izrastu u prekrasne bujne grmove, a moja susjeda me gleda sa suzama u očima što iz velikih grmova radim male a na kraju njeni izgledaju 2 prazne grane a moji prekrasni i cijelu godinu u cvatu, žao mi je što nemam ni jednu sliku!
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 10:20
Ja prošli tjedan odnijela svoj oleander na balkon, da uživa na sunčeku...i jučer ga unijela natrag unutra da ne bi stvarno bilo Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:16
Ivane,nebumo te zlonamjerno shvatilismile78no  ipak je ovo dobro mjesto.Tamo bi trebale SAMO slike biti a ovdje rasprave.To što se malo tko drži toga,e to je druga stvarWink
Aj da ne zachatavam temu,bum nešto i onjima napisala.Kako ih nemam nemam ni kaj pisatiLOLLOL.Ozbiljno sad,oni su meni prekrasni no nemam ih,i mislim da ih skoro neću ni imati,jer nemam kuda preko zime sa njima.Ok je dok su mali,to bi još nekud utrpala,no veće nemam kuda i zato ih neću ni saditi.Divit ću se vašima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.