Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oleandar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oleandar

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 11:16
Stoji na suncu,jednom tjedno dobije prihranu jedino što nisam napravila,nisam stavila kreča u zemlju.Jel to kasno sada ili bolje na proljeće?Hvala na odgovoruSmile
Josipovac,Osijek
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 12:13
Krec mozes uvijek staviti i zaorati ga u zemlju. Ako ne nadjes pravi mozes ubaciti gips, jedna kafena kasicica na otprilike kilogram zemlje. Ako je zemlja kisela (kao sto bude kada ubacimo humus) onda olijander nece da cvjeta. Zemlja mora biti alkalna, kao sto je u prirodnom okruzenju. On ce prije podnijeti posnu zemlju nego kiselu. Od hranjivih elemenata ima problem sa usvajanjem zeljeza pa na taj element treba posebno obratiti paznju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 17:12
Zelena oaza moji 10 reznica pustilo korjenje u dva tjedna. Napomena u Dalmaciji sam
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 18:45
Aralija...znam, narocito kada se uberu dok biljka ima dosta vode. Vi u Dalmaciji mozete imati olijandere, kod nas je problem zima. Treba naci prostoriju koja se ne grije a gdje je temperatura 5-8 stepeni, a osvijetljena. To je jako tesko. Ja sam ih imala jako mnogo ali prosle zime su mi svi propali. Bili su ogromni i nisam imala gdje s njima kad je dosla zima.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 19:14
A da ih posadiš u zemlju i na jesen prije mrazeva ošišaš i zaštitiš bitno je oko korjena nailon( staviti kamenje na njega) da nema puno vlage a  stabljiku obnotaš nečim
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 22:43
Pokusavala sam svasta. Problem je u tome sto sada olijanderi formiraju cvjetove za sljedece ljeto pa kad ja olijander osisam, jako dugo cekam da procvjeta. Dok su bili mali i dok sam ih imala nekoliko i mogla sam, ali kada su izrasli preko dva metra i bili u ogromnim saksijama onda mi je bio problem naci im neku adekvatnu prostoriju. A kad prwezime na otvorenome onda ne budu tako lijepi. Olijanderi mogu niske temperature ali nekoliko sedmica, ne mogu bas da prezive kontinentalne zime. Isti je slucaj i sa bugenvilejom.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 22:48
E baš mi je žao. Stavi sličice balkona i vrta koji je vjerujem prekrasan u  temu moj vrt u slikama
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 23:07
Najgore od svega sto moj muz pati za olijanderima, hoce opet da ih nabavi, gleda ove slike od prosle godine i tuguje...Po olijanderima smo bili poznati u kraju, ljudi su nam donosili reznice iz raznih zemalja, imala sam kolekciju od bijele do tamno braon.Stavicu slike terase i dvorista, ovdje sam ih razbacala na mnogim temama. Imam ih dosta.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 23:16
Jedva čekamo sve na jednom mjestu
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 17:38




Ja sam se ove godine zaljubila u oliandere
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 23:18


Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 23:51

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 20:04
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 07:40
Moj i ove godine štrajka sa cvatnjom.Nema ni naznake pupovaCry
Josipovac,Osijek
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 12:42
morena, da li si ga orezivala?, ako nisi, dodaj mu prihranu za cvjetanje i vapnenca mu stavi u zemlju(žlicu gipsa pomiješaj sa zemljom ako nemaš što drugo), na sunce s njim i trebao bi cvjetati. Ako ga nisi orezivala, znači da mu nešto nedostaje za stvaranje cvijeta.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 21:39
EN koliki je tvoj oleander !!!! Pa gdje ti s njim po zimi ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 06:36
Moon,nikada ga nisam orezivala.Prihranjujem ga jednom tjedno i na suncu je cijeli dan.Hvala na savjetu,stavila sam malo gipsa,valjda će ga "natjerati" da procvjeta...

Josipovac,Osijek
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 12:32

Na kontinentu počnu da predstavaljaju problem kada narastu, dva ove veličine su mi izmrzla prošle zime u garazi, ovaj je preživeo ovu. jer je bila znatno blaža, nisam sigurna kako će proći narednu.

 
Riječani od Jagode su na bezbednom  još uvek zimuju sa egzotama u kući.
 
 
 
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 13:16
divni su sviClap
sad je vrijeme za nove reznice: kidati vrhove (mlade izboje tik uz stariju granu),
"pelcere" staviti u vodu (ja stavim u staklenku od zimnice) i spremiti negdje u hlad (sjenovito mjesto)
ostaviti tako dok ne potjeraju korijenčiće, obično ne uspiju sve reznice,
tada one koje su lijepo pustile bujno korijenje i imaju zdrav izgled lišća, posaditi svaku u posebnu teglu (može odmah u veću jer oleander kad se zakorijeni brzo raste--
(posudu s reznicama u vodi ostavite 3 mjeseca a možda i dulje, čak do kasne jeseni, samo povremeno nadolijte malo svježe vode), meni su neki preživjeli i zimu onako s korijenjem u vodi, čak do slijeećeg proljeća
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 23:35
morena...možda mu pomogne

mimar...divne fotke krasnih oleandra. Pa možeš velikoga orezati, taman ima formu za rezanje,. šteta da riskiraš da se smrzne

mari5510..ja njih direktno u zemlju sadim i bude super
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.