Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - cvijeće koje dobro podnosi sušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


cvijeće koje dobro podnosi sušu

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: cvijeće koje dobro podnosi sušu
    Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 01:49
 Volila bih kad biste nabrojali imena ( a i sličice nisu naodmet) cvijeća koje dobro podnosi sušu i vrućinu. ( ne mislim ga sad baš skroz bez vode ostaviti, ali imam problem ljeti na otoku - suša, a gusterna mala)
Npr.  - pelargonije   ( to imam i jako su izdržljive )
       
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:11
prkos :)
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:56
Jastučasti zvjezdan
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=56&PN=23

ima ga u više boje i visina, a izgleda prekrasno kad se razraste. Ja svog nikad ne zaljevam izuzev kad pada kiša.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 11:55
 TOOOO! Ima još?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 15:13
razne vrste kaktusa i agava, zatim Yucca....
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 16:14

imam agavu ogromnu..na žalost posadjena iza kućice skroz straga u dvorištu i uopće se ne vidi, a ogromna je....

više bih volila cvjetajuće, onako živih boja da to s mora kad se gleda bude smile227
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 16:48
Ruže. Imam ih posađene na otoku i vodu dobiju kad pada kiša i eventualno 1 mjesec ljeti kad sam tamo.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 17:01
 imam i ja ruže...ove godine sam ih malo zanemarila , nisam ih orezala u lipnju nego tek u kolovozu i sad su bile baš jadne i sirtomašne...trebala bih ih idući vikend porezati....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 17:24
Nemoj ih sada porezati. Poreži ih u proljeće, neposredno prije nego krenu. Nisam sigurna, ali mislim da je to u Dalmaciji tamo negdje u 2. mjesecu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 18:17
Sad sam se sjetila da ja ni kane ne zaljevam ništa posebno , tu i tamo kad im koja kap padne.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 21:53
 vidiš, kane....one su onako više biljke, mogle bi biti dobre negdje u pozadini Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 21:58
Ja ne znam(ne mogu vjerovati kaj sam sad reklasmile181)
Ima puno toga ali dosta toga zavisi od mjesta di ćeš saditi.Šta imaš u blizini.Recimo hoće li to šta uz ogradu biti ili kuću,garažu...imaš li kakvo drvo pa bi uz ,ili ispod,njega posadila..u"pitar" ili samo u zemlju....jel sve trebaju za sunčani položaj ili i za hladovinu...????
Eto zato ništ ne znam
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 22:13
morat cu usllikati taj prostor...uglavnom je sve na suncu..ima jedna malena kruškica i ispod nje će biti cvijeća ( bar po mojoj zamisli)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 22:15
To Frida.Uslikaj pa da  znamo šta di sadimoWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 23:02
slika ce stici tek iza drugog vikenda...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 01:39
 Premjestila sam ovu raspravu na "planiranje i uređenje vrta" i stavila sam sliku prostora ...
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 22:52
imam jedan clanak iz "Jutarnjeg" gdje su bas navedene biljke pogodne za kamenjar i malo vode pa ako nadjem odma stavljam
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 20:06
upamtite ime ove biljke--CHATARANTHUS-iliti -VINKA- to vam je ona ljetnica što ima cvijet sličan cvijetu vodenike(nedirak,lijepi dečko,impatiens ) ali ima pomalo kožaste listove.Podnosi najjače sunce i sušu (naravno ne u nedogled) Ipak jedno upozorenje-nemojte ju saditi prije polovine šestog mjeseca (na kontinentu) zato što joj treba vrlo visoka temperatura tla za dobar rast.Ukoliko sadite dok je tlo hladno bilkjka ne napreduje i boluje.Uglavnom tko je probao oduševljen je.
tkošto
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 20:28
Taj cvijet sam prvi put posadila prije tri godine. Oduševljenju nije bilo kraja. Dvije godine je nisam mogla dobiti, ali čini se da se je sad udomaćila i da ćemo je moći nabaviti svake godine. Toplo preporučam svakome Thumbs%20Up
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 22:56
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Taj cvijet sam prvi put posadila prije tri godine. Oduševljenju nije bilo kraja. Dvije godine je nisam mogla dobiti, ali čini se da se je sad udomaćila i da ćemo je moći nabaviti svake godine. Toplo preporučam svakome Thumbs%20Up
 
ja svake godine proizvedem oko 10000  vinki a potražnja je iz godine u godinu sve veća.
tkošto
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.