Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kišni ljiljan - Zephyranthes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kišni ljiljan - Zephyranthes

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kišni ljiljan - Zephyranthes
    Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 16:16
Pozdrav svim cvijetoljupcima!
Rado gledam vaš forum, uvijek pronađem korisne savjete za svoje biljkice.
Tražila sam topic o kišnim ljiljanima pa ga nisam pronašla.
Zna li netko kako ih što bolje održavati, imam ih u par teglica - većih i manjih (pošto sam u stanu i nemam vrt)pa me zanima kako da mi što duže cvatu jer su stvarno prekrasni...
Evo slike jednog malog procvjetalog
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 16:53
draga mikice prvi puta čujem za ovaj naziv kišni ljiljan probaj pod zephyrantes pa ćeš naći podatke koji te zanimaju
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 19:11
Hvala najljepša, nisam znala točan naziv, kod nas ih ovako zovu.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 13:52
Predivan ti je ovaj cvijet. smile71
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 17:41
Jel oni na jesen cvatu??
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 18:39
prekrasan je, Mikica
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 19:43
hvala, i meni su bas lijepi, steta sto cvijet ne traje dulje. cvatu preko ljeta sve do sredine jeseni.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 20:25
stvarno je jako lijep, a i teglica mu je za 5
znaš li botanički naziv?

moji imaju neki ljiljan, ali on ima skroz drugačiji list od običnih ljiljana, rastom tj. oblikom listova jako sliči na trstiku ili kukuruz, naravno ne izađe tako visok
on cvjeta krajem ljeta ili početkom jeseni i predivno miriše

ali, čini mi se da je skroz durgačiji i od ovog tvoga
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 20:34
rekli su mi ovdje da se zove zephyrantes, ima negdje tema i jos slika. ovi moji su mali, nekih 15-ak cm, mozda malo veci. inace kad procvatu cvijet je intenzivne boje a za dan-dva posvijetli i ocvate. ali skroz izlaze novi pupovi
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 20:47
Inace, zovu ih jos i Fairy lily i Zephyr lily ili samo rain lily ( kišni ljiljan)- jer u prirodi često cvatu nakon kiše.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 13:49
...novi stanovnik mojeg dvorišta...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 23:25
Slušaj ti, domovine kći, jel kod tebe kiša pala pa ti ovaj cvate ?
A baš sam mislila žicati, no kod mene nema kiše, dakle nšta od žicanja !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 07:05
Ma ni kod nas se baš nešto nije izkazala kiša, ali ljiljana ima...
...na placu po 10 kn!Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 07:13
ja sam lukovice dobila proljetos, posadila ih u teglu, čitala sam da voli užvu,
ali osim listova... ništa, nema cvjetova

je li do mene ili takva godina, ne znam
i neke druge nove  ljetne lukovice mi nisu cvate
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 07:14
p.s. lovro baš je lijep, miriše li?

a i na tom vašem vž placu svakakvih divotica ima, a cijene jako povoljne Wink
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 20:40
još ih nisam skroz prokužila..imam na dva mjesta u posudama po nekoliko, ali s drugima pomiješane..procvte kad se sjeti po jedan cvijet..ha ha taj bi se mogao nazvati narcis..umišljeni ljiljan nekad je moja mama imala u staroj vangli posađenu gomilu i stajali su na prolaznom mjestu blizu ulaznih vrata, često smo se na njih popikavali..a cvali su u hrpama..a istina da su bili jako gusto jedan na drugome lukovice..samo znam da su voljeli obilno zalijevnaje
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 23:11
Imam ga i ja, kupila na jesenjem sajmu cvijeća. Mali pitarić, nema cvijet, samo lišće. Mislila sam ga posaditi u vrt, a sad, čitajući, nisam sigurna gdje bi ga trebala posaditi
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 17:57
Imoj kišni ljiljan je svojim osjetilima osjetio kišu u zraku i obradovao me jednim cvjetnim pupom, jedva čekam da se otvori !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:44
Da li (nemam sliku) ona biljkica koja sad cvjeta, a izgleda kao žuti šafran, da li je to žuti kišni ljiljan ili ne...?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:44
Bez brige, brzo se razmnozava, samo ga treba sacuvati od niskih temperatura


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.