Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvjetni spomenar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvjetni spomenar

 Odgovori Odgovori Stranica  123 32>
Korisnik
Poruka
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cvjetni spomenar
    Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:24
Već neko vrijeme planiram otvoriti svoju temu, al mi je dugo trebalo.

Zahvaljujući forumašicama dobra srca uspjela sam shvatiti i kako...duga priča...Wink

Imam poveliko dvorište i skupljam trajnice, grmlje i drveće...
Najviše volim clematise, karanfile, graničice i plamence....uz još podosta toga...

Nadam se da ćete uživati u mom vrtu.
Dobrodošli!


P.S. Potrajati će neko vrijeme dok ne stavim slike. LOL

smile113




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:27
Mi smo nestrpljivi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:28
Obečavajući početak! Jako lijepe biljke
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:29
Evo stavljam...Wink









Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:44
Monarda




Plamenac


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:53

E tako sad barem znam gdje ću te naći. A ovo Sve je prekrasno.

Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 10:58
Hvala Tija, nadam se da sam te barem malo razveselila!smile73
Evo server mi neće baš primiti svaku sliku, izgleda da je izbirljiv...ako ovako nastavim, neće danas biti ručka kod mene...Embarrassed

Plamenac




Hemerocalis izblizaWink


Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 11:56
prije svega dobro nam došla i dugo se družila s nama smile113, a cvijeće ti je za čistu peticu. posebno mi se sviđa bijeli plamenacsmile120
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 11:57
Hvala ti matilda!!
Imam i čisto bijelog, pokušat ću staviti sliku...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 11:58
Dobro došla i dugooooo ostala,cvijeće ti je prekrasno
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 13:19
draga moja, dobrodošla ! imaš jako lijepe cveteke.smile57
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 13:42
Hvala Vam Otok, Tija, matilda, Medvjed34, mladi kaktus i TaTjana 43 od srca na toploj dobrodošlici!smile79

Nešto je štekalo između čitača kartica i servera, stoga eto jedva stavljam slikicu bijelog plamenca.



Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 13:57
Ovo ovdje je šareni mix od ovog proljeća

plamenci niski i puzajući





Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 14:02
I karanfili


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 14:10
Dobrodošla u cvjetnu družinu.imaš predivno cviće  i dobro da si odlučila tu lipotu podjeliti sa namasmile57
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 14:43
smile227koja eksplozija boja! Plamenci prekrasni i visoki i niski, a tek hortenzije... pa klinčeki...
Šta ti je ovo žuto, na predzadnjoj seriji slika, desno od klematisa?
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 14:48
Hvala Mira i kat.reasmile78

Kat.rea-to je petoprsta-niska, inače ljekovita, kaže google

Petoprsta je ljekovita biljka koja sadrži tanine, pa se upotrebljava za liječenje upaljenih sluznica i kože, za zaustavljanje krvarenja i protiv proljeva. Unutarnjom primjenom ovog čaja liječe se bolesti želuca i crijeva, oboljela jetra, krvarenja iz nosa i preobilna menstruacija. Petoprsta ubrzava izmjenu tvari u organizmu, pa čisti krv i može se koristiti kod šećerne bolesti, te za olakšavanje tegoba usljed reume i gihta. Kupelji od petoprste su djelotvorne kod rana koje teško zacjeljuju, ozeblina, opekotina i hemoroida, a grgljanje pomaže kod parodontoze, upala grla i krajnika.


Priprema čaja: 1 do 2 velike žlice petoprste se preliju s 5 dcl vode, čaj se zakipi, pusti da polako vrije 15 minuta, zatim procijedi i pije kroz dan. Za vanjsku upotrebu čaj od petoprste se može razrijediti s istom količinom čaja od kamilice.


Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 17:46

Orhideja je savršeno sobno cvijeće za mene...još barem da imam više prozora na kojima bi ih držala....
Uglavnom nadam se da neće dugo ostati sama...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:23

Evo nama i tebe s lijepim slikicama, a i cvjećkicama. Veselim ti se!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:32
Originalno poslano od člana waterlily waterlily napisao:

Hvala Tija, nadam se da sam te barem malo razveselila!smile73

 
Naravno da jesi, mene ti razveseli svaki novi član naše cvijetne družine. Dok stigneš fotkaj vrt iz šireg kuta da možemo smjestiti te krasne biljčice i u prostor.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.