Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čeri/šeri rajčica - Lycopersicon lycopersicum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čeri/šeri rajčica - Lycopersicon lycopersicum

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čeri/šeri rajčica - Lycopersicon lycopersicum
    Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 07:39
Poštovana ekipo znalaca, dobro vam jutro!Molila bi vas da me uputite di da nabavim sjeme ili sadnice mini rajčica (svih vrsta) jer ih obožavam, a na e-bay se baš ne snalazim. Ako baš moram na e-bay molila bi da mi pošaljete link pa ću valjda nekako... e da, da li se sjeme uopće šalje?Hvala vam!
[IMG]http://i31.tinypic.com/k154t1.jpg" />
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 17:55
Renn,kasniš,nije sad vrijeme za sijanje paradajza,to se radi u veljači ili ožujku.Jedino ako si na jugu,onda se može sijati za kasnojesensku berbu.Inače,sjemena ima kod svih koji se time bave,npr Thompson-Morgan,klijavost je odlična,sjeme dođe bez problema,plaća se karticom,ili na Ebayu gdje se plaća Paypalom.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 06:26
Draga rein, veeeelika ti hvala!Tongue
[IMG]http://i31.tinypic.com/k154t1.jpg" />
Na vrh
cukorrek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cukorrek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 18:33

Sasvim slučajno sam proljetos nabasala na jedan "flanac", raste u tegli, pun je rajčica i nije viši od 7 cm. Imam i slikicu ali je moram naučiti postaviti na forumu.

Na vrh
cukorrek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cukorrek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 19:38

Uspjelo postavljanje, ovo je slika iz 6. mj.

Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 13:49
Originalno poslano od člana cukorrek cukorrek napisao:

Uspjelo postavljanje, ovo je slika iz 6. mj.



MicroTom, uzgajam vec trecu generaciju ove sezone:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=266&PN=5

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 16:58
Pošto nema posebne teme za ovu vrstu tzv. balkonskog ili čeri (mini) paradajza, bilo bi dobro da ovde pišemo o njemu.
 
Ja planiram da ga sadim i gajim na terasi u žardinjeri ove godine.
 
Molim sve one koji imaju neko iskustvo u gajenju ove vrste paradajza da doprinesu temi. 
 
Wink 
-------------------------------------------------------------------
Ja imam semenke ove vrste Lycopersicon lycopersicum,
i o njemu piše sledeće:
 
Balkonski paradajz ''Vilma'': 
- dekorativna biljka niskog rasta, može se gajiti i u balkonskim žardinjerama. Plod je mali, težine 15-20 g, okruglog oblika, veoma ukusan.
- plodonosi od VII-IX meseca.
- sadi se na razmak od 30x30 cm.
 
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 10:07
Ja sam prije neki dan posijala žutu,kruškoliku vrstu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 15:35
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Ja sam prije neki dan posijala žutu,kruškoliku vrstu.
 
super Smile 
 
hoćeš li javiti šta se dešava? jako me zanima kada će ti iznići.
 
ja moje semenke još nisam posejala. ali sam dala nekoliko semenki prijatelju, pa ih je on već posejao.
ako meni ne izniknu moje, nadam se da ce biti 3 sadnice za mene od njega Embarrassed 
 
p.s. meni su crveni lepši, a interesuje me zašto si zasadila baš žutu vrstu? da li je ukusniji?
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:32
Da obnovim ovu temu nemogu izdržati pošto sam i ja htjela mini rajćice ,slućajno sam proljetos našla Balcony yellow F1 žute boje.Sad su nekih 10-15cm.a cvjeta drugi ili treći grozd.Meni su posadjene u plasteniku jer više nemam praznih cvjetara.Posijana je 1.02.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 23:36
TongueGordana102 imam ti stare sortecherry rajčica od amisham ako si čula za njih, imam jedno 11 i više sorti ali sam pola posijal i9mam neku koja ima na
stabljici i crvene i žute i naranđaste plodove, nijehibrid imam divlju žutu Bolvian wildtomate, amish yellow,, žuta cherry, crni koktel, ruski mini-zlatno grožđe, sweet 100, yellow pear, ramalliete,  ,žuta kruškica i crvena kruškica.Sad prvi puta sijem neke od tih, navodno da im je aroma nebeska, pa da vidimo kad dođe vrijeme;D
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 16:32
wizardice nisam čula za ove od amishama ,ja imam osim ovih što si mi ti poslala žutu yelou balkoni, uno, marmande, ihibrid logistika f1.A ova ruski mini -zlatno groždje (ako to nije ruski šljivar a mislim da nije koji si mi poslala )MOŽE i taj ah da imala sam kruškice njih nebi više .
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 16:36
Ako tebi nešto treba PITAJ ,a ja ću pogledati i u POTRAŽNJA ovdje ,pa ako budem imala javim.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 16:50
Originalno poslano od člana Gordana102 Gordana102 napisao:

Ako tebi nešto treba PITAJ ,a ja ću pogledati i u POTRAŽNJA ovdje ,pa ako budem imala javim.
Čujemo se na jesen kad stignu friške sjemenke, pa se javi, Ok?!
A hibride ti ja sigurno nisam dala jer ih ne želim u svojoj blizini a nekmoli na mom povrtnjaku.smile60
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 17:09
nisam ni napisala da je hibrid od tebe
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 17:18
Originalno poslano od člana Gordana102 Gordana102 napisao:

wizardice nisam čula za ove od amishama ,ja imam osim ovih što si mi ti poslala žutu yelou balkoni, uno, marmande, ihibrid logistika f1.A ova ruski mini -zlatno groždje (ako to nije ruski šljivar a mislim da nije koji si mi poslala )MOŽE i taj ah da imala sam kruškice njih nebi više .
SmileMa po ovom tvom pisanju sam mislila, no nije bitnoTongue
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 11:02
renn  ,
 
čeri-mini paradajz se može nabaviti i na našim prostorima.
to seme proizvodi Semenarna.
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 14:00
šeri s balkona:)


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 14:01
mini ima prve plodove:)


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 11:39
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.