Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353637
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2018 u 20:52
Često se dogodi da neki niknu jako brzo a druge se mora dosta čekati da niknu. Događalo se da sam neke već izvadila i presadila a tada su ostali tek stidljivo provirivali....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2019 u 08:34
milice, samo da jos pitam, kako ih sadis na stalno mjesto, po jedan taj sto izraste iz sjemena ili po vise komada?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2019 u 17:11
Aco, do sada sam uvijek sadila samo po jedan na stalno mjesto a onda sam počela saditi i po dva zato što imam malo prostora pa sam htjela da mi ne propadnu, uglavnom sam to radi prostora a i zanimljivo je vidjeti da iz jednog "grma" cvjeta više boja. Neke sam iz posude gdje su rasli iz sjemena prenijela u vrt (dvorište) jedne godine a onda slijedeće godine uz taj dodala još jedan iz navedenog razloga što nemam puno mjesta a imala sam različite boje. Takvi mi nisu još počeli cvjetati, mislim da će ove godine jer ne cvjetaju prve godine kada su posijani.
Ovog proljeće sam dobila još novih boja (sjeme), posijala sam pa ako mi niknu, prenijet ću ih uz ove postojeće koji su još relativno mali, nisu bujni, malo izbojaka (grana) imaju pa neće smetati ako ih bude više na broju....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2019 u 19:43
Ok, hvala za info. Pitao sam zato jer nemam bas puno informacija o uzgoju iz sjemena iz prve ruke, i jos manje iskustva, a kako znam da to raste u grm, nisam bio siguran da li se to iz jedne biljke stvori grm, ili ih treba vise stavit na isto mjesto.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2019 u 20:56
Aco, ne stvori se odmah grm. Prve godine kad se preseli u vrt, bude samo taj. Po zimi se stabljika osuši i u proljeće potjera novi, može biti dvije ili više novih grana i tako slijedeće godine opet nekoliko više i tako se stvori grm. Moji najstariji imaju sada 8 do 10 grana, sada još suhih a čekam da izrastu nove a ove ću onda odrezati. Ostavila sam ih dok mi ne izrastu novi jer bi se moglo dogoditi da ih pokosim ako mi nije označeno gdje su a stare grane mi to pokazuju. Svi mi rastu u travnjaku pa se mladi ne razlikuju od trave kada tek počinju izvirivati....

Ako te još nešto bude zanimalo, samo pitaj, rado ću odgovoriti, naravno, ako budem znala odgovor.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2019 u 15:01
Milice od svih posijanih za sada mi niće samo niski crveni.nadam se da će i drugi.posijala sam 10 vrsta od tebe
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2019 u 21:30
ajama, nadam se da će izrasti jer što sam ti poslala bilo je sve svježe sjeme. Neki izvire jako brzo a neke treba dugo čekati... Samo ne pretjerati sa polijevanjem... Meni su neki izvirili ali mislim da sam ih uništila velikom vlagom....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2019 u 08:24
Ne vole vlagu sigurno, al vole dosta topline. Kad sam svoje sad sijao, namocio sam zemlju i tada stavio sjemenke te ih prekrio prozirnom folijom, sada su vec dosta narasli, mislim da ih nisam ni jednom vise zaljevao, a stoje na juznom prozoru. Tri sam komada koja su prva niknula presadio svakog posebno u male tegle, te ih stavio u podrum i bili su stali sa rastom, uzeo sam vrecice, navukao na tegle i stavio isto na prozor, sada su poceli natrag sa rastom.
Na vrh
Marly View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2019
Lokacija: Kastav
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2019 u 23:40
Niknulo mi je nekoliko biljčica hibiskusa u istoj posudi pa me zanima da li je bolje da ih rasadim svaku u posebnu vazicu ili da čekam da još malo porastu pa u vrt...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2019 u 23:02
ja bih pustila da porastu i zajedno stavila u zemlju.bolji su kad imaju nekoliko strukova

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Marly View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2019
Lokacija: Kastav
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2019 u 23:16
Hvala...??
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2019 u 06:41
Napokon su mi uspjeli hibiskusi iz sjemena, I to su najvise narasli oni cije sam sjeme stavio odma vani u vrtu. Sad me zanima na jesen, dal da ih tako ostavim ili da ih posisam, jer tako radim sa jednim starim kojeg imam, skratim ga nekoliko cm od zemlje I tako prezimljava, a neznam kako sad sa ovim mladima.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2019 u 16:57
Pošišaj ih na desetak cm i zaštiti nečim da se ne smrznu jer nisu još dobro ukorjenjene
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353637
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.