Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 37>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 20:32
Ej cure nemojte se prepucavti poslušat ću obje jer imam dva he,he, he i nikog neću optuživat u pričuvi su dvije sjemenčice.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 21:20
smile182uh dobro, sad mogu mirno spavati smile156
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:17
Društvo moje drago,Što više čitam to sve manje znam.Gospodin Denis Bojčić ima hibije tropske,pa do maće a vi ovdje pričato o močvarcima.Rado bi imala hibiscus u svom vrtu ( Slavonija) i sada nemam pojma koji to treba biti i gdje uopće kupujete sjeme.Dolazi vrijeme da sjeme treba kupiti za ovu godinu i još malo pa će se sijati,a gdje kupiti.Može li me netko uputiti?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 20:05
E ti hibići od gdin Bojčića sigurno ti neće preživjeti u Slavoniji vani, to su hibići koji trebaju tooooplo i ljeti i zimi , moji su sad u toplini dnevnog boravka iako je vani + 15. a ovi močvarci su sasvim nešto drugo, ma ne zamaraj se i ja sam bila u zabludi, oni nisu uopće slični tropskima (osim po obliku cvijeta koji je kod močvaraca veći)Evo ove godine nabavila sam močvarce zahvaljujući našim forumašima, jedan je cvijetao i to prekrasnim cvijetom, sad su nestali valjda će se pojaviti na proljeće, imam i par sjemenkica koji su mi opet poslali naši forumaši pa ih sijem kad malo zatopli, ako te baš zanima močvarac u oglasima na ovim strnicama potraži sjeme, neka dobra dušica će ti se javiti, ja nemam jer moji se cvijetovi nisu osjemenili. Još nešto tropski hibić je drvenasta biljka i ima se godinama uz adekvatnu njegu, i oni su preljepi imam ih nekoliko i slikice su n str. kao i močvarca ali na ovom forumu možeš ih pronaći u vrtovim npr Free, Beboline pa pogledaj razliku
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 20:26
Osim močvarca , vani u vrtu možeš imati i vrtni hibiskus
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 21:08
Tako je moon ali vidim da joj je za oko zapeo močvarac, ali i ti je možeš lijepo uputiti u uzgoj kao i mene uostalom Wink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:41
Imam ja ovaj u vrtu ali koliko sam vidjela vaši močvarci su prekrasni.Kod Bojića postoji vrsta koje on zove domaći hibiskusi,pa sijanci a na netu sam našla i Sirijski,pa me sve to lijepo sludilo.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 15:33
OSica što tvom fali prekrasan je a sirijski hibić je onaj što ti je moon rekla vrtni koji može se oblikovat kao stabalce ili pustit ga u grm i on podnosi kontinentalne klime, a što se tiče gdin Bojčića i njegovih hibića oni su svi tropski i na kontinentu zahtjevaju unos u kuću ali najbolje je da kontaktiraš našu forumašicu Ninubjelouv,na pp( naći ćeš je u oglasima ) ona je hibiskusar usko povezana s gdin. Bojčićom i ona će ti vjerujem vrlo rado dti savjet.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 17:55
Hvala Aralija
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 23:23



Društvo moje drago, pa ovo vam je sirijski hibi! Ima ga u u nekoliko nijansi, od bijele, tamnije ili svjetlije roze, do lila, plave ili ljubičaste..a odnedavno sam vidila i neku novu vrstu, boja je nešto približno crvenoj, htjela sam ih nabaviti..no cijena sjemena im je paprena...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 23:29
Zaboravila sam reći i ja imam ovakav, mlada sadnica i već cvate. Mislim da ću ga oblikovati u kuglasti grm, jer ih je lako formirati kako želite..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:





Društvo moje drago,Što više čitam to sve manje znam.Gospodin Denis Bojčić ima hibije tropske,pa do maće a vi ovdje pričato o močvarcima.Rado bi imala hibiscus u svom vrtu ( Slavonija) i sada nemam pojma koji to treba biti i gdje uopće kupujete sjeme.Dolazi vrijeme da sjeme treba kupiti za ovu godinu i još malo pa će se sijati,a gdje kupiti.Može li me netko uputiti?


Imaš na aukcije.hr ili njuškalo.hr, a ima i na Ebay-u...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 07:59
ej društvo imamo temu o vrtnom hibiskusu (klik) 
tamo nastavite raspravu, ovdje ću sve što nije o močvarcu brisati...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 08:56
Pčelice7,ja se ispričavam ali ovi nazivi stvaraju zabunu.Monstera kaže Sirijski hibiscus ti kažeš vrtni hibiscus.Po meni to je sve jedna tema pod nazivom hibiscus i onda se može i vidjeti u ćemu je razlika i o čemu se radi.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 09:36
Osica, točan je i jedan i drugi naziv za ovaj tvoj hibi. Usput ispričavam se i neću ovdje više brbljati o hibiju koji ne spada u ovu temu...



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 09:43
Evo Osice još nešto ako će ti to pomoći...Močvarni hibiskus raste grmoliko, cvijet mu je promjera oko 22-25cm. Preko zime nestaje, odumire ( ponaša se kao božuri) da bi se u kasno proljeće opet pojavio.

Ovo što ti imaš je Sirijski ili vrtni hibi, drvenast je i zimootporan...Oprostite sad stvarno neću više...

    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 12:39
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 12:45
Dado,krasan ti je ovaj močvarko!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 10:49
Dado 84 prekrasan je tvoj hibiskus i ja dalje šutim......
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:40
Dado, krasan primjerak mocvarca. Je li to u plasteniku, ili je slika od ljeta?Ne znam da li mocvarac odumire zimi ako je u toplom, ili ne?
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.