Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 37>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 06:13
zaljevala sam ga ,a mjesto gdje je posadit trebalo bi biti najmanje izloženo buri..bas me razocaro...ako pozivi ide u teglu i na zaklonjeno
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:03
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

zaljevala sam ga ,a mjesto gdje je posadit trebalo bi biti najmanje izloženo buri..bas me razocaro...ako pozivi ide u teglu i na zaklonjeno

nemoj da te to razočara.imala sam ja jednog koji je kilavio par godina.onda sam ga presadila na drugo mjesto i brzo je krenuo.očito je da mu mjesto ne odgovara.netko reće da treba humus.neznam kod mene je na mjestu gdje je nekada bio šljunak kad smo gradili kuću.poslije je tu navežena obična slavonska zemlja,koja je sve samo ne humus
nisam sigurna da mu treba zaklon.kod mene je veliki na najvećoj vjetrometini i propuhu i ništa mu ne fali.očito kad hoće- hoće
ako već sadiš u teglu neka bude duboka jer on ima jako duboki korjen.

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:17
moji mocvarsi od sunceee su zivi i ovu zimu zimuju unutra na prozoru zivi jesu jedan je vec malo potjerao dobio sam ih u 10 mjesecu pa ih nisam htio odmah u vrt , jer se nebi stigli zakorijenit ali s prvim zrakama sunca idu u vrt smile64
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 11:31
Treba im godina dvi da ojačaju korijen,odnosno podzemno stablo,s godinama grm postaje sve jači i veći.ajama,bura koja je vrlo suh vjetar i još nosi sol za cvjetni vrt je ravno elementarnoj nepogodi,u proljeće može potuno uništit mladice izboje ili cvjetove,a nanešena sol u tlu može vrlo nepovoljno utjecati na rast biljaka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 17:09
žao mi je ako bura i sol toliko šteti biljkama.vjerujem da to više radi sol.ona nije zdrava za ništa.imali smo nekakav plakat gdje je pisalo od prilike ovako-o soli moja tebe volim ja,
                                         šteta je prava što nisi zdrava

mislim da ovaj slogan govori sve
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 09:55
Moji hibiscusi su prezimili u teglama i sad ih trebam posaditi u vrt. Da li da ih posadim na mjesto gdje je cijeli dan sunce, ili je pak bolje da budu zaštićeni od jakog popodnevnog sunca?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 10:55
samo na direktno sunce
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 11:41
u redu, hvalaSmile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 10:28
evo da se i na ovoj temi oprostim s velikim močvarcem.
presađen je, odjeljen i sad je upola manji
lani je dao sigurno više od 500 cvijetova velikih kao tanjur.
u jednom trenutku je bilo 45 komada.mislim da je to baš ovaj dan



-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 14:29
ajama, zbilja je prelijep! smile89
Meni je niknuo samo jedan od svih što sam posijala, čak mu ni boju ne znam (ili je crven ili bijel), jer je iz mixa. Tek je razvio prvi par pravih listića i nekako mi jako sliće na običan vrtni hibi. Kad se počinju razlikovati? 
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 22:54
bas je fora ovaj hibiskus, to neki nas domaci? :) di se nabavi?
Na vrh
adenium0510 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium0510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 15:06
pitanje, koliko često se zalijeva močvarni hib.? ili mora stalno biti voda u podmetaču?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 15:53
močvarni hibiscus je biljka za vrt.tamo se zalijeva samo ako je jako suša i to s puno vode odjednom.
ukoliko je u posudi ona mora biti jako velika ako se hoće imati prava biljka
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 15:56
evo i mojega

Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:22
Evo mojih močvaraca... bit će ih još....











Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:10
Milice ovaj na drugoj slici je neobican ali lojep.tvoje sjeme mocvaraca posadila i svi niknuli sad cekam da malo ojacaju pa idu u zemlju
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:21
Ovi bijeli  a ni roza šatirani nisu prošle godine formirali sjeme... Ne znam da li će ove godine. ....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:37
Dea, malo pričekaj sa sadnjom u vrt dok malo osvježi da ti vrućina ne ubije mlade biljkice....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:40
Hvala na savjetu.mislim dado tad i budu taman za presadivanje sad su nekis 6 cm veliki
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 22:01
Procvjetao još jedan močvarko.....Malo je tamnije boje ali ne mogu na slici dobiti pravu boju.....

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.