Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zašto moj kaktus ne cvate ?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zašto moj kaktus ne cvate ?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zašto moj kaktus ne cvate ?
    Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 10:34
evo slika

ima 4-5 godina a nije niti jednom procvao
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 10:35
OD prošle godine tera  pelcere a
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 20:19

Kaktusi obicno ne cvatu ili ako nisu dovoljno stari ili ako nisu prezimili na dovoljno niskoj temperaturi.

Kod tebe bice da je uzrok u nedovoljno niskoj temperaturi za zimovanja jerbo ova vrsta s fotke cvate ko luda :mrgreen:
Sljedece godine ga stavi u negrijanu sobu i bice cvetica kolko hoces.
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 14:29
HvalaSmile
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 13:09

IMAM ISTI OVAKAV KAKTUS VEĆ GODINAMA,A TEK JE OVE GODINE CVJETAO PO PRVI PUT.CVJETOVI SU VELIKI BIJELI,I PREDIVNO MIRIŠU AL TRAJU SMO NEKOLIKO SATI.

VIDIM DA JE TVOJ KAKTUS DUGULJAST ŠTO ZNAČI DA JE RASTAO NA SJENOVITOM MJESTU.
MOJ JE SAVJET JE DA GA DRŽIŠ NA OSUNČANOM MJESTU,NPR.NA PROZORU OD JUGA I MOŽDA TE JOŠ OVOGA LJETA RAZVESELI CVIJETOM!!SmileSmile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 15:10
Poslušala sam jednostavan savjet i nakon nekih 8-9 godina mi je prvi put procvjetao ( ista vrsta). A savjet je ne zaljevati ga cijelu zimu, a na temperaturi je kao i drugo cvijeće koje se sklanja u zaštitu od hladnoće ( pelargonije, muškatle....). Cvjeta obilno već drugu godinu, masom cvjetova koji su kratkotrajni ali prekrasni. I naravno kad ga krenem zaljevati prihranjujem ga hranjivom za kaktuse po uputstvu na bočici.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 16:05
SMRCKO,SLAZEM SE S TOBOM DA GA TREBA ZASTITITI OD HLADNOĆE,NO JA GA I ZIMI ZALIJEVAM I PREHRANJUJEM IAKO NE OBILNO KAO I LJETI. KAKTUSE ZIMI ČUVAM U KUT DNEVNOG BORAVKA,ZNAČI NA SOBNOJ TEMPERATURI.NEGDJE SAM PROČITALA VRLO VRIJEDAN SAVIJET: KAKTUSE ZALIJEVATI PO MALO KAD IM SE SUPSTRAT OSUŠI,A IDUĆE ZALIJEVANJE TEK KAD MU  SE U POTPUNOSTI SUPSTRAT OSUŠI.ZNAČI NESMIJE KONSTANTNO SUPSTRAT BITI VLAŽAN JER BI TO IZAZVALO TRULENJE ŽILA.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 16:14
Vilma piši malim slovima,ovako vičeš na nas,tako su mene naučili
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 16:17

mali kaktus, hvala na savjetu! u buduće pišem malim slovima

Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 12:55
Svoj kaktus stavi van na sunce i neka stoji vani cjelu godinu osim zimskih dana kad smrzava i sigurno će cvasti.Ovi ljepotani ne iznevjere nikog pa će obradovati i tebe prekrasnim cvijetom.smile183za DAVORA96
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 15:49

moj cvjet stoji cjelu godinu u kuhinji na južnom prozoru kojem se nikad ne spuštaju roletne držim se pravila da se ne zaljeva puno zimi ali mislim da je problem kako je dora rekla u nedovoljno niskoj temperaturi zimi

Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 15:51
smile57smile64 Hvala vam svima na savjetima!!!
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 20:32
Hvala mirjam
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 22:04
Prouči malo bukvar:Gajenje kaktusa.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 06:35
I ja mislim da bi bilo korisno. Kaktusi nisu sobne biljke, no, zbog naše klime, unosimo ih u zatvoreno, iako ima i onih koji podnose niske temperature. Svakako treba poštovati njihov ciklus, tj. omogućiti im mirovanje, prezimljavanje na hladnom uz obustavu zalijevanja. Kad to propustimo izgledaju kao udav i ne cvatu, ili su tanki i blijedi. Moje je iskustvo, a imala sam veliku zbirku kaktusa: prije mraza, poč. 10 mj. premjestiti kaktus u hladnu prostoriju gdje se ne smrzava (svjetlo nije bitno) i ne zalijevati do kraja veljače/poč. ožujka. Početi sa orošavanjem mlakom kišnicom (po potrebi presaditi u svježi supstrat za uzgoj kaktusa, ima gotovih ili ga sam načiniti). Kaktusi izgledaju smežurano i prašnjavo, orošavanjem im vraćamo vlagu, a potom počinjemo sa zalijevanjem, jednom tjedno najbolje destiliranom vodom ili kišnicom, jednu do dvije žlice, ovisno o veličini biljke, uz rub lončića, ne po biljci. Previše vode uzrokuje truljenje (najčešće u području korijenovog vrata), prebujan rast, te osjetljivost na bolesti. Kaktus izgubi svoj karakteristični oblik, a to ne želimo. Iznosimo ih van, najbolje za oblačnog dana i pomalo privikavamo na sunce (oko podneva po potrebi zasjeniti). Kaktusi za cvjetanje trebaju mnogo svjetlosti, ali prenaglo iznošenje na sunce uzrokuje opekline. Probaj tako, Davore, želim ti da te tvoj kaktus nagradi cvjetom za trud.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 00:00
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

I ja mislim da bi bilo korisno. Kaktusi nisu sobne biljke, no, zbog naše klime, unosimo ih u zatvoreno, iako ima i onih koji podnose niske temperature. Svakako treba poštovati njihov ciklus, tj. omogućiti im mirovanje, prezimljavanje na hladnom uz obustavu zalijevanja. Kad to propustimo izgledaju kao udav i ne cvatu, ili su tanki i blijedi. Moje je iskustvo, a imala sam veliku zbirku kaktusa: prije mraza, poč. 10 mj. premjestiti kaktus u hladnu prostoriju gdje se ne smrzava (svjetlo nije bitno) i ne zalijevati do kraja veljače/poč. ožujka. Početi sa orošavanjem mlakom kišnicom (po potrebi presaditi u svježi supstrat za uzgoj kaktusa, ima gotovih ili ga sam načiniti). Kaktusi izgledaju smežurano i prašnjavo, orošavanjem im vraćamo vlagu, a potom počinjemo sa zalijevanjem, jednom tjedno najbolje destiliranom vodom ili kišnicom, jednu do dvije žlice, ovisno o veličini biljke, uz rub lončića, ne po biljci. Previše vode uzrokuje truljenje (najčešće u području korijenovog vrata), prebujan rast, te osjetljivost na bolesti. Kaktus izgubi svoj karakteristični oblik, a to ne želimo. Iznosimo ih van, najbolje za oblačnog dana i pomalo privikavamo na sunce (oko podneva po potrebi zasjeniti). Kaktusi za cvjetanje trebaju mnogo svjetlosti, ali prenaglo iznošenje na sunce uzrokuje opekline. Probaj tako, Davore, želim ti da te tvoj kaktus nagradi cvjetom za trud.
Eto ovo je sva mudrost :)
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 15:22
ClapBravo Baka Bea, puno korisnih savjeta koje sa i sama iskusila.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:47

Moje mišljenje je jedino to da ga preko zime držim na hladnijem mjestu

Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:50
prije kad sam ga kupio bio je duguljast, a sad je sve deblji znači nije imo doviljno svjetlisti jer je vjerovatno uzgajan u plasteniku kad sam ga kupio on se gore krenio debljat jedino u čemu sam grješio u tome što ga preko zime nisam ostavljao na hladnijem mjestu.
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:51
kvala vam od srca svimasmile82
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.