Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 141516
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 12:20
kad nisam bila u mogućnosti redovito ga prskati, stavila sam prema savjetu drugih, ispod njegovog tanjurića još jedan puno veći podložak s vodom i kamenjem. Čini se da mu to jako godi Approve.
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 20:45
inače spathifilum (kak se to pišesmile208) voli biti kraj kompa,televizora ili aparata koji zrače.Probaj ga staviti kod kompa,svjetlost mu nije bitna,kod mene na poslu doslovno divlja (okružena kompjuterima) a nije kraj prozora
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 07:36
S obzirom na to da smo okruženi silnim računalima što u uredu, a što kod kuće trebala bi nam mala prašuma spatifilasmile188
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 21:58
Prekrasan spatifilum - mirni ljiljan ... imala sam ga...Dohrana jednom u dva tjedna...osiguraj joj dobro otjecanje vode....

Informacije sa net.hr

Mirni ljiljan, peperomija, difenbahija i sobni filodendron imaju sposobnost upijanja štetnih zračenja. Držite ih kraj televizijskih i računalnih ekrana. Više zračenja – biljka bujnija.


Neke biljke imaju sposobnost upijanja štetnih zračenja koja emitiraju električni uređaji. Na listi biljaka koje je dobro postaviti kraj računala ili televizora su peperomija, mirni ljiljan (Spathiphyllum Wallisii), difenbahija (Diffenbachia) i sobni filodendron.
Zrak se oko računala ili televizora ionizira zbog fluorescentnog zaslona i visokonaponskog dijela ekrana. Ove biljke ga upijaju i pretvaraju u kemijsku energiju koju koriste za metaboličke procese i rast, jednako kao što koriste energiju dobivenu fotosintezom.

Što je zračenja više, biljka će biti bujnija i imat će više cvjetova.

Možda ti ovo pomogne u odabiru mjesta...smile103

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 16:13
evo moja! Smile
imam ga prvi put. odvojila sam gomolj na poslu u nadi da će uspjeti iako me bilo strah jer je imao 2 cvijeta na sebi.
Oba su se osušila, ali za sada moj spatifil lijepo napreduje.
ovo je upravo izrastao još jedan novi list - konačno
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 141516
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.