Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
Korisnik
Poruka
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 16:10
evo moj spatić....

ovo je na tušitanju....


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 09:06
Nichll, lep primerak. Kod tusiranja pripazi da ne kvasis cvet, pre ce ti propasti. Inace, spatifilum  spada u dobre preciscivace vazduha, pa moze da stoji cak i u spavacoj sobi.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Neva View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 14:36
Da se ne kvasi? Ja sam bas citala kako je naznaceno da vole vlagu i kako bi ih trebalo spricati cesto sto i cinim...?
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 14:44
listove bi trebalo špricati..tuširati...ali za cvijet nisam sigurna....
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:21
Mimar Wink je u pravu , kada prskash potrudi se da zashtitish cvetak, pocrnece i vrlo brzo uvenuti
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 13:03
...od  jednog  malog  sad  imam  veliki  i  mali  spaty  ali  mi  ne  cvjetaju???
 
...da  li  ih  prihranjujete kad  vam  cvjetaju?!
 
....bili  su  mi  na  taraci  do  Božića  (  južna Hr  )  ali  ipak  ne  vole  puno  kiše... idealno  bi  bilo  ispod  trijema  kojeg  nemam...podnose  i  do  +8   C... 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 20:37
Manči isti slučaj je i kod mene. Dugo je imam predivna je, ali ne cvjeta . Na svjetlu je, ne direktno na suncu, ne dohranjujem je često, po zimi ništa, zaljevam kad je suha, ali cvijeta nema.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 21:43
Je li moguće da je muškić?Wink
 
O toj biljci znam da voli puno svjetla, ali ne i sunce i da cvate od ožujka do listopada.Voli da je se zalije svaki drugi dan, a kada ocvate da se zalijevanje smanji. Obožava prskanje lišća i postojanu temperaturu okoline.
I kod mene ne cvate...Wink
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 21:53
Ne Sarice nisam napisala, ali ovo ljeto mi je dao jedan cvjetić i to je bilo sve. No čekam i dalje, što mogu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 22:08
Moj je cvao pred 4 godine i od onda ništa. Nedavno sam ga, po vašim savjetima, preselila kraj tv-a i počeo je mlade listiće puštat, a za cvijet ćemo vidjet.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 17:09
...moji  nisu  muški,  kad  sam  je  kupila  imala  je  cvijetove  LOL....
 
....rasadila  sam  je  u  dvije  i  obe  su  kraj  TV -a  po  zimi,  isto  dava nove  listove  ali  cvetje  ne !?
 
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 18:04
Ja imam dva,jedan sa sitnim listom drugi sa krupnim.Taj manji neprestano je cvjetao ,a veliki svake prestupne godineLOL.Manji je bio u kupatilu na prozoru sa dosta svijetlosti,veliki u dnevnoj sobi isto pored prozora sa dosta svjetlosti.Onda me je naljutio pa sam mu dodala prihranu za cvjetajuce i prihranu za zelene biljke,skinula gornji sloj zemlje,dodala novi,i procvjetaooo jee.Imao je par predivnih cvjetova.I na zimu i na ljeto je cvjetao.Ali od ljetos opet bojkotuje,ja sam jesenas mali stavila zajedno sa velikim u istu saksiju i mali već  cvjeta a veliki šuti..Znači, čudnna biljkaConfused
Trebaju prehranu,  vode čim listovi kolonu,dosta indirektne svjetlosti.Vole prskanje listova ali ako dođe sunce na prskan list list izgori i pocrni.Ne vole prskanje dok cvjetaju jer i cvjet pocrni i brzo uvene..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 18:16

Imam ga i ja i već pet godina nisam vidjela cvijet, a kako mi je draga osoba poklonila bila sam strpljiva.

Ovdje na forumu sam pročitala za šefleru, pa sam tako obje na ljeto stavila van na terasu. I taman kad sam ga htjela baciti, spatifilum je pokazao cvjetove. A ove godine nisam ni prihranjivala ... Pa zaista je neobičan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 18:41
Slikat ću ga sutra, krasan je, ali možda bi ga stvarno trebala dohraniti - nisam ništa od 9.mj. dohranjivala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 13:00
moj će cvijetati po drugi puta ove zime.....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 15:50
Trisa, dodj mu malo prehrane. Da bi cvetao ne mora da stoji pored tv-a  (ni jedan od moja 4, koliko ih imam i svi cvetaju redovno, ne stoji uz taj famozni tv Smile) ali mora da ima dovoljno svetlosti, a sumnjam da su bas televizori pored samog prozora. Da se ne ponavljamo, ne na direktnom suncu, ko ima uslova preko leta moze u polusenovitom mestu sa eventualno malo sunca u ranim i vecernjim satima, redovno zalivanje, ponekad prehraniti, ne premale saksije i obradovace vas. Verujte, nimalo nije ni zahtevan, ni cudan Tongue.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 17:26
Mimar, sve moj ima, osim što ga zaista rijetko dohranjujem, znači učinit ću to odmah sutra, pa ćemo pričekati cvjetak, inače izgleda zdravo-teba mu malo oprati lišće, ali špricam ga često
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 10:26
...ljeti  može  slobodno  vanka,  u  hladu,  zaštičen  od  vjetra i  prevelike  kiše...na  moje  dođe  i  kasno  predvečernje  sunce  i  to  im  ne  smeta....
...kod  mene  im  je  problem  vjetar  što  sam  već  pisala  kod  marante...
 
...inače  sad  mi  je  želja  pronači  sobne-tropske  biljke  koje  će  uspjevati  na taraci  barem  veći  dio  godine...to  bi  bio  pokus  za  2010.... 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 11:11
Je manči, to je super prijedlog. Mene jedino ljuti kad te biljke, koje su mi cjelo ljeto vani unesem u kuću, one izgube lišće, promjena im smeta i zato strogo želim odjeliti "sobne biljke", koje će mi uvijek biti u kući, od onih nazovimo iz "dvorišnih".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 12:57
Samo da se nadovežem u vezi sobnih biljaka. Čak i ove biljke koje slove kao sobne vole jako biti od proljeća vani u polusjeni gdje nakon kratkog perioda privikavanja naprosto živnu (primjera radi navest ću neke koje mi trenutno padaju na pamet, šeflera, spatifilum, razni fikusi, sanseverije, pojedine vrste orhideja, dracene i dr.)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.