Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 16>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 19:44
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Mimar, sve moj ima, osim što ga zaista rijetko dohranjujem, znači učinit ću to odmah sutra, pa ćemo pričekati cvjetak, inače izgleda zdravo-teba mu malo oprati lišće, ali špricam ga često
 



Ima vrlo lepu lisnu masu i bas deluje zdravo, sto je najvaznije, ali bi mu cvet pasovao Wink. Probaj ga dohraniti sa malo vise kalijuma, recimo gnojivo 15:11:29, mislim da bi pomoglo.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 20:26
Mimar i ja pratim iz prikrajka i idem pokušati dohraniti. Mislim da je sada na pogonom mjestu. Veselilo bi me da za malo vremena mogu pokazati slike sa promjenama.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 20:32
Hvala mimar, riječanke su "poslušne" - 15:11:29smile186
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 01:14
...Triša,  nisam  imala  ,  za  sad,  slučaj  da  mi  izgubi  lišće   sobna  biljka  koja  se  vrati  u  kuću...
 
.....volim  dracene...imam 5  različitih  i  volila  bi  ih  priviknuti  na  ljetovanje.... 
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 14:00
moj je na poslu do kompa, zalijevam ga 2put tjedno, uživa u zračenju
carpe diem
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 20:32
evo dijela mog spatiphiluma u cvatu:


Na vrh
beti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 02:17
dakle, molim vas za pomoć...
imam spatifil, i super je bila biljka, cesto je i puno cvjetala, no sad, posljednjih tjedana nema nista, no to me ne brine, koliko me brine sto listovi zute i suse se (tamne), prvo ovi donji, manji, ali evo sad i jedan veliki list po rubovima zuti i tamni.
zemlja je dosta vlazna, mozda je to zbog zalijevanja, iako sad nisam tjedan dana zalijevao.
sto da radim da spasim cvijet? jako mi puno znaci.
mozda da presadim? da ne bude vise u toj zemlji? i u neku drugu, malo vecu teglu?

nadam se da netko ima dobar savjet jer zaista ne bih htio ostati bez te biljke.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 13:46
Normalno je da poneki list požuti, naročito oni stariji. Listovi još žute od suvog vazduha (orošavanje pomaže), od lošeg zalivanja, od blizine radijatora ali mogu i od neke bolesti. Nadam se da je kod tebe nešto od ovih prvih. Za svaki slučaj pogledaj poleđinu tog velikog lista (nije loše ponekad upotrebiti lupu, jer ima i onih jako sitnih) pa ako ništa ne primetiš onda nisu napasnici. Požutelo lišće odreži i baci.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 18:31
moji spatfiliumi ne cvatu al su zato lijepi primjerci imam onaj srednje visine s krupnim cvijetom i onaj niski al sad trenutno ne cvatu oni meni tamo u 1-2 mj ili kad ih iznesem van u 4-5 cvatu....:) toliko od mene pozdrav
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 12:24
Ja sam svoj dobila za valentinovo sa pupovima. Tako da uživam u cvatu. Ali u jako je malom cvijetnjaku, a baš je velik. Čula sam da se baš ne smije tresti dok cvijeta, a ne znam da li da ga presadim ili ostavim ovako dok ne odcvijeta??
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 12:28
Beti, kao što je mimar napisao/la, trebaš ga svakodnevno prskati, moj anturijum je isto tako dok ga nisam počela prskati. To su jako slične biljke pa ih skupa uspoređujem. Isto tako listovi ti mogu požutijeti ako je zemlja previše mokra. Svakodnevno je prskaj i kad ti se gornji sloj zemlje posuši, zalij ga ali ne prejako, umjereno.
Držim ti palčeve da se što prije oporavi.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 23:14
Sacekaj da precveta, mada jako dugo traje cvet, pa ga onda presadi. Za razliku od anturijuma on voli da ima prostora oko korena pa ga treba redovno presadjivati u barem za broj vecu saksiju. Onda bude krupniji i list i cvet.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 17:02
E ipak, ne znam sve, da li bi itko znao zašto pupoljak spatifilijuma crni. Pocrnio je tučak u jednom otvorenom cvijetu, a jedan pupoljak je skroz pocrnio, posmeđio, smežurao se i na kraju sam ga ja otkunula. Ima još tri pupoljka, oni su zdravi, ali me brine zašto su mi ova dva pocrnila???
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 13:23
Možda od prskanja. Jesi ih prskala po cvjetovima? Meni su tako pocrnili, pa sam ih s vremenom odrezala.
Biljka mi je bujna i lijepa, i često je prskam, ali ne cvjeta još/više...
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 23:05
Ha, vjerujem da mi je zbog toga. Već mi je majka to rekla, ali kasno kad sam već uništila dva cvijeta. Sad su mi ostala dva, ali ih više ne prskam, samo im vlažim listove.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 09:28
Procvjetali ponovo moji spatifilumi. Velika vrsta i mala vrsta. Sada vidim da se na vrhovima neki listovi suše. Da li netko zna što je tome uzrok?



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:04
Možda previše vode?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 12:20
Hvala Tanja, pokušat ću ga liječiti manjim zalijevanjem.smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 07:36
Tako je i moj na krajevima listova počeo smeđit. Znači zbog previše vode?
A baš pazim da ga puno ne zalijevam.
Neka se sve zeleni
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:36
moj sfatić također ima žuto-smeđe krajeve. ali kad smanjim zalijevanje (1tjedno) onda mi svene. sada ga zalijevam 2xtjedno umjereno. help!
carpe diem
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.