Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 14:35
Evo i mog primjerka.19.ožujka na kavi Ri-Zg sam dobila dvije grančice, stavila u vodu, kad su pustile korjenčeke posadila i evo danas  je već pravi...vidi se po listovima. Naravski od Brbe jeBig%20smile!
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:33
Znam i to da kad mu se listovi dodiruju da mogu početi smeđit. Tj kad se dodiruju sa zidom ili zavjesom itd. Znači mora imatiu dosta mjesta. A majka mi je rekla da može smeđiti od sunčevih zraka tako da sam ja svoj premjestila na svjetlo mjesto ali tamo gdje nema sunčevih zraka. I mogu reći da se oporavlja.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
beti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 16:45
Ja imam spatifil godinu dana i samo je u početku, par mjeseci cvjetao, prije par mjeseci su mu neki listovi dobili smeđu boju, osušli se (to vjerojatno jer sam par puta previše zalio). Odrezao sam ih i sad su listovi zeleni, zna potjerati nove listove, ali svi su obješeni i ne cvjeta uopće. Nisko, pri dnu se pojavilo nešto kao mali tučak i to je sve.
Ne znam što bi mogao biti problem.
Nakon što su mu se listovi osušili presađivao sam ga u veću teglu i sad se bojim da nije prevelika (iako je broj-dva veća od prijašnje) ili da sam krivo presadio.
Jel netko ima ideju kako pomoći i što da učinim s tim?
To mi je jako drag poklon i ne bih ga htio izgubiti.
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 15:15
Ovo je moj mezimac. Jako je bogat listom ali cvijeta nigdje!!! Ne znam zasto. Samo je jednom cvijetao i vise nikada poslije.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 15:24
ljep je...pokušaj mu dati malo prihrane..
ja svog znam često istuširati, zna mi cvijetati i po 3 puta godišnje...
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 16:38
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

ljep je...pokušaj mu dati malo prihrane..
ja svog znam često istuširati, zna mi cvijetati i po 3 puta godišnje...

I ja svog tusiram, prihranjivala sam ga prosle sedmice. Ali ne znam sta mu je sa cvijetanjem.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 11:10
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 14:25
Jedan od mojih opet  cvjeta  ali uvijek samo po jedan cvijet.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 14:25
Naš je još mali, jel smo mu mamu odnijeli na more. Ali stalno cvate.


Neka se sve zeleni
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 10:59
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 07:46
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 21:53
Šmrc, mene oni ne vole!!!
Listovi se samo objese i ništ z njih kam god ih metnula!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 18:37
Kako da podstaknem svoj Spathiphyllum da cvijeta, kupljen je prije 6 godina sa 3-4 cvijeta i poslije nikako nije dao niti jedan cvijetak?????? Prihranjujem ga i zalivam i tusiram ali nista!!!! A preeeebogat je sa listovima. Heeeeelp
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 08:45
evo i mojih spatifiliuma









Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 09:05
Palčica, predivni su ti, obožavam taj cvijet.
Black... možda je u prevelikoj vazi, pa više radi korijenje, a slabije cvjeta, jer čini mi se da zaista sve radiš kako treba.
Orošavanje, orošavanje, tuširanje, to je ono što mu treba, kao i uostalom svim našim kućnim biljkama, također zaljevanje u podložak, vrijedi probati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 10:03
palcica prekrasni cvijetići
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 10:06
Moj  spatifilum ponovo procvjetao ali  kao i do sada ,samo jedan cvijet....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 11:27
evo novi cvit na mom spathiphyllumu

izgleda mi kao da se belji   



Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 16:41
  evo moja malenkost....
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 17:19
Imate predivne primjerke svi. Svaka cast. Ja sam imala jedan i vjerojatno su ga previse zalili dok sam bila kod svojih i propao mi smile43
Inace je i cvao iako je bio mali i drzala sam ga na prozoru gdje nije bilo prejakog sunca. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.