Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516>
Korisnik
Poruka
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 22:41
sad ponovi gradivo...Smile,zalijevaj tek kad vidis da su mu listovi mlohavi...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martincica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martincica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 22:47
koliko se često zalijevaju? meni isto neće cvjetati, samo jednom su bili cvjetovi i to prije par godina.. ja kad vidim da je zemlja suha zalijem ga malo..
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:54
Jako dugo traje cvijet.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:29
pa najbolje vidis kad listovi nisu cvrsti...nekako omlohave...neki vele da im pase kod tv-a,tj.uredaja koji zrace i da su onda sretni...
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 08:57
zbog čega mi se ovo događa na svakom listu ... a on napreduje .. sa novim listovima i cvijetovima??







a imam 5 spatifiliuma...dva od tih pet imaju cvijetove zelene boje, zašto to?

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 08:58
i znam da nije tema za noline, al isti problem je s njom



hvala unaprijed na odgovorima
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 14:59
joj pa nitko nije primjetio moje pitanjce vezano uz moje omiljene biljčice
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 10:16
 nevoli propuh  hranjivo svaki 14 dana  zaljevaj ga 2-3 puta tjedno.  ta zel cvijetovi joj traju dulje samo prije propadanja  polako mjenjaju boju u zel. imaš ih puno vrsta nek mogu narast do 1 m. voli prskanje . žuti listovi su  možda jer je biljka izložena izravnom  svjetlu premjesti ju u polusjenu. ovaj dr cvijet ti je slonovo stopalo predpostavljam isti slučaj voli polu sjenu
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 14:28
Iako je tema neaktivna već neko vrijeme, ono što je "palcica" pokazala na svojim spatifilumima i Nolini (suhi krajevi lista) su posljedica niske vlage zraka koja je objema biljkama potrebna, a naročito Spatifilumu.

Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
kenji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kenji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 20:27
Originalno poslano od člana Puffy Puffy napisao:

Iako je tema neaktivna već neko vrijeme, ono što je "palcica" pokazala na svojim spatifilumima i Nolini (suhi krajevi lista) su posljedica niske vlage zraka koja je objema biljkama potrebna, a naročito Spatifilumu.



Uz redovito oponašanje monsunske klime, nema problema s ovim biljkama :)

Je li tako, Puffy? :)
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 21:40
Tako je, redovito oponašam monsunske uvjete svojim biljkama.

Jedino to još moraš i uživo doživjeti :)

Na jednoj od naših slijedećih kava ;)

Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 14:31
Evo i moga



I mislim da nema potrebe za zabrinutoscu ako je neki od listova na vrhu promijenio boju. Ja svog imam vec godinama i uvijek se desi da je na njemu par listova sa malim ostecenjem,sve je to normalno dok je u tako malim kolicinama.
Na vrh
fsoulf View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fsoulf Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 14:48
Pozdrav, evo i ja imam pitanje... prosle sam godine dobila spatiffilum na poklom od stvarno drage osobe i ne bi da mi cvetić uvene, ali nikako mu nije dobro... stalno su mu listovi objeseni... imali su smede na krajevima, to sam rezala sada nedavno, sada ima neke fleke po sebi... presadila sam ga, dohranjivala, mijenjala mu mjesta, ali nista ne pomaze... moze koji savjet evo stavljam slikice prvo njega, a onda fleka koje su se pojavile na nekim listovima. Svaki savjet je dobrodosao... unaprijed hvala



Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 15:36
SolarWindKiss - prilično sam uvjeren da imaš Aglaonemu modestum, nikako ne Spatifiluma

fsoulf - Spatifilum ne voli često presađivanje i općenito prćkanje oko korijena. Moji odlično uspjevaju uz umjerenu svjetlost, ali često i vrlo obilno zalijevanje. Kod mene znaju plivati u vodi, lišće im je čvrsto i lijepo, i mislim da im to uopće ne smeta - dok god nema problema, a oni tjeraju tako puno novog lišća.


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 18:36
     moja novogodisnja dekoracija. jos malo cu je presaditi u vecu saksiju nadam se da ce i dalje napredovati  smile73
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 11:45
Moj spati je ogroman ali ne cvjeta već neko vrijeme.Morat ću ga presaditi,stara saksija mu je pretjesna..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 09:57
moj nije ogroman ali stalno cvjeta


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 11:49
htjela sam je presaditi u vecu saksiju ali sad cvjeta pa neznam dali smijemsmile64
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 17:31
Molim pomoć oko moje biljčice. Mislim da sam joj osigurala sve uvjete koje traži ali nešto očito ne valja. Listovi počinju normalno izlaziti a onda kao da podivljaju, izduže se. Zašto?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 18:01
fsoulf meni ove fleke na lišću izgledaju kao da su sfureni od hladnoće ili pak od sunca
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.