Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:06
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

 Fleke na listovima su od sunca,trazi svetlo mesto ali bez direktnih suncevih zraka.




do mog spatifiluma ne dolaze sunčeve zrake, pa uzrok fleka po listovima mora bit u nečem drugom............

a također su mi dva ''cvijeta'' pocrnila, ne znam u čem je kvaka, ovu biljku po prvi puta imam

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:18
Arwen,meni pocrne listovi(baš pocrne,ne ono smeđe) kad su blizu vratiju ili prozora.Dolazi do naglih promjena temperature i onda mi pocrne.Oni smeđi rubovi budu kad im je presuh zrak.no pocrne mi ne samo po rubu nego kako ih zahvati,po polovici lista.
Ne znam jel to i kod tebe no možda pomogne.
Frida,ja takve tegle dobijem kad kupim sprej i posprejam stare,bilo kakve bojeLOL
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 12:12
shasha vidiš, ideja ti je za 5, ali mislim da su one original takve...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 08:35
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

shasha vidiš, ideja ti je za 5, ali mislim da su one original takve...
 
Ne mogu da poverujem Tongue svi prvo vide moje saksije (ja se ubih da pokazem cvece Cry) e od sada idu samo one najobicnije,neupadljive Big%20smile
Naravno,sprej ili jos jeftinije, obicna farba za metal ,drvo... i plasticna saksija i...boje i nijanse po zelji i izboru...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 17:01
Mimar,sve mi vidimo,samo  ne komentiramo odmah sveLOL.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 14:08
stvarno je ogorman i prelijep...smile94

i mom se suse krajevi lista, a nikako da opet procvjeta
cvjetao je jedino kad sam ga dobila... odonda nista
imam ga vec drugu godinu
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 18:20
evo sličice oštećenog lišća mog spatifiluma
zanima me šta mislite što je uzrok i kako mu mogu pomoći (od sunca nije )?



Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:39
i mome se to dešava stalno u zadnje vrijeme
jučer sam mu pošišala još jedan takav (samo malo gori) list
i mene zanima zašto mu se ovo dešava
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 19:52
Vjerojatno suhi zrak i on voli da ga se orošava.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:10
Ja ne bih rekla da je ovo posledica nedovoljne vlaznosti vazduha, prije bih rekla da je visak vlage u zemlji ili je mozda ona bakterioza - crna pegavost.

Ako pati zbog prekomernog zalivanja, probaj ovako - zali ga tek kad mu se listovi malo obese, opuste. Kod mene je to, s obzirom na uslove u kojima ga drzim, na svakih nedelju dana, ali obilno.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 23:08
ja ga zalijem kad pitar postane lagan i zemlja na dodir suva
morala bih ga presadit pod hitno, al čekam još malo toplih dana da mu ne bude šok
a što se tiče vlage u zraku u stanu, najčešće je oko 40%, s tim da za burovnih dana pada na 20%


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:18
Bok, da se nadovežem na ovu temu.
Ja sam dobila mali pelcer, bila su samo dva lista, koji sam posadila još prošle godine.Na moju veliku žalost ništa se  ne događa.Mislim da samo stoji ili je koji milimetar narastao.Šta sam krivo napravila?
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 10:11
Mojj će procvjetati još malo. I to sve otkad sam ga stavila pored televizije smile231
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 11:41
Slažem se Aglajom.Po mom nestručnom i slabom iskustvu listovi požute od suhog zraka i suše a pocrne od prevelike vlažnosti,prvenstveno zemlje,i naglih promjena temperature i propuha.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 12:37
I moj spati imao je ovu crnu fleku...dosta sam listova odsjekla jer je baš bio,obolio..savjetovali su mi manje zalijevanje,a ja ga davila vodom,jer u upustvu koje je došlo u saksiji,pisalo je da voliiii puno vode i sunca...sad sam smanjila zalijevanje,orošavam ga češče i sad za sad je dobro nema novih crnih fleka...a ovakav je bio,sa tim flekama

Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 20:43
Moj je do jučer bi OK, onda samo odjednom


voda nije u pitanju , stalno ga zaljevam jednako.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 09:21
Teak i tvoj cvijet je jako veliki.Ja ne znam zašto je to tako, ali ispadne da sve što je problematično ja volim.Evo spatifil pa benjamin, orhideja...
Držim ti fige da se oporavi!!!Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 08:54
Mužić ti je darovao baš lijepu biljčicu, čuvaj je mazi i pazi, pa ćeš godinama u njoj uživati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 09:50
negdje sam pročitala da ova biljčica ne voli gnjojenje. ja sam kupila cvetal pa me sad zanima da li ju trebam gnjojiti ili ne, a ako da svako koliko. strah me da ju ne uništim koliko je vi često zalijevate i orošavate da se znam i ja uklopit.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 15:21
priručnici vele da se tokom cijele godine svakih 4-5 tjedana dodaje hranjivo za cvjetne biljke
zalijeva se tako često da se kompost ne isuši- knjiga veli svako 3-5 dana ( kod mene  je čak i malo veći razmak, ali ga imam od ove zime pa je valjda to razlog)
vlažnost zraka najmanje 50%, često rositi listove-posebo kad je zrak suh zbog grijanja

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.