Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šimšir - Buxus sempervirens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šimšir - Buxus sempervirens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 12:19
to je bodenabend-pokrivač tla na stablu
ruža%20stablašica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 12:24
tratinčice,ima nekoliko vrsta šimšira,ovaj moj jako sporo raste pa bi trebalo puno godina da naraste toliko da ga se može formirati u spiralu
-treba ga pustiti da naraste bar 30cm pa se onda šiša u spiralu,ja sam šišala tuje ali su još male i zadovoljna sam i to samo pomoću škara,vidi sliku gore
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 18:18

moj šimšir star godinu dana,prvi put malo šišan,toliko da sam ga poravnala

ŠIMŠIR
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 00:14
Baš si dobre forme napravila...jako mi se sviđa...
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 09:25
hvala frida
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 10:11
mandevila,  koji prekrasni detalji od šimšira!!!! predivno!
znaš li možda kao sami možemo zakorijeniti mladice šimšira, unaprijed hvala!
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:48
Na proljeće kad netko oreže šimšir uzmi vršne reznice dužine 10-15 cm, iskopaj plitke kanaliće negdje u sjeni, položi reznice u kanaliće jednu do druge, zaspi do polovice reznica zemljom i dobro ugazi nogom.Redovito zalijevaj, da je zemlje uvijek vlažna. Idućeg proljeća povadi zakorjenjene šimšire i posadi na stalno mjesto.
Na ovakav način sam zažilila svu moju živicu od šimšira.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:41
Tikvić draga,hvala na savjetu !smile78
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 08:30
vilmač,ja sam na jesen reznice sadila direktno u ove forme i primilo ih se oko 80% a kraj jedne gredice sam istovremeno posadila šimšir pa sam imala rezervu za nadomjestiti one koji se nisu primili,a samo sam ih popikala u dobro obrađenu zemlju i zaljevala,puno puta okopavala
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 14:00
Šimšir kod mame, visine oko 60 cm. Ne pamtim kad je zasađen, valda je star oko 50 i više godina.



Može mi netko reć, ako ga pošišam na visinu cca 30 cm, dal će iz već ogoljelih stabljika niknuti mladi listići? Hvala.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 20:28
Silvy možeš ga orezivati koliko i kako hoćeš opet će se obnoviti, ja sam već nekoliko puta radikalno rezala staru živicu od šimšira pa i debele ogranke, uvijekl se obnove s mladim izbojima
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 23:39
Mari,5510

hvala na savjetu, mislila sam orezivanje ostaviti za početak proljeća, a ne sada kada ga može okovati ledena kiša uz buru?!

Puno pozz smile71
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:48
ovo su moji šimširi spremni za šišanje .stari si 3 godine,
jako sporo rastu.mislila sam ih ravno obrezati,ali kad vidim ovo razmislit ću
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 15:11

Molim za pomoć. Koji su mjeseci napovoljniji za orezivanje šimšira? Imam šimšir koji je posađen jesenas. Malo je veći i već je okruglast, što znači da je već bio orezivan (takav je kupljen). Ja bi ga trebala sada prvi put orezivati. Bi li to mogla učiniti sada ili još treba čekati?

Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 08:31
Mirna,ne još u 5 mj.on je tek krenuo rasti
proljeće
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 12:08
upravo tako nek prvo potera mladice a onda na posao.... ne treba srlljati i požuriti.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 17:59
Hvala na oba odgovora.
Eto, kako sam bila imala sasvim krivo mišljenje. Smatrala sam baš da je upravo obrnuto, tj. da ga treba orezati prije nego što počne rasti! I sad sam zabrljala. Pošto nisam odmah dobila Vašu svesrdnu pomoć, ja sam ga orezala za vikend Cry !!!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 08:34
Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

moj šimšir star godinu dana,prvi put malo šišan,toliko da sam ga poravnala

ŠIMŠIR
Lijepo si to izmislilaClap
da nam malo pokažeš kako je danas?p da se divimo!
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 15:48
Slažem se, lijepo sam to i zamislila i izmislila! Ajd, ima ga dosta pa će jadničak valjda nadoknaditi. A i pokazala bi ga ali mi baš i ne ide s tim slikicama.
Priznajem da mi baš nije ni ispao lijepi okrugliUnhappy. Vidjela sam u jednom časopisu da okruglu formu dobiju koristeći polukružno izrezanu šablonu ali mi se ne čini baš praktično.
Koje tehnike korisitite da dobijete lijepi okrugli oblik?
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 08:01
tehnika,,mirna ruka i dobro oko;;Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.