Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šimšir - Buxus sempervirens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šimšir - Buxus sempervirens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 01:18
Slikaj pa stavi sliku da se vidi u čemu je problem.
Nismo agronomi, ali možda netko prepozna problem.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:28
pozdrav tebi katakrk,oprosti kaj ti nisam odgovorila, dugo nisam bila na toj temi a što se tiče tvog problema ne znam kad si ga šišala,ja ga kod nas na kontinentu šišam u 5 mj.a pošto je kod vas toplije mislim da se može šišati prije, jer kad se ošiša lupi ga sunce i vrhovi izgore.
 
I meni se to dogodilo ove godine jer sam zakasnila sa šišanjem i gornji se dio osušio ali je sad potjerao i ok je ali mu i vrijeme pogoduje jer svako malo pada kiša,evo stavit ću slike radi usporedbe,pozdrav!
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:34
šimšir
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:35
ovo je 40 dana kasnije
šimšir
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 21:27
bravoClap mandevila, ta ovo je zbilja nešta za svaku pohvalu i prezentacijuThumbs Up
Na vrh
katakrk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katakrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 23:36
pozdrav vama mandevila i hvala na odgovoru ali neznam jeli to od sunca jel smo šišali u 4mj.sada se oporavila i dosta istjerala.Ja bih željela ošišati da bude visoka možda oko 40 cm. pa neznam kada bi bilo najbolje.Vi imate prekrasno uređen vrt za divljenje i svu pohvalu.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 23:57
Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:


ovo je 40 dana kasnije
šimšir
Ovaj me prizor podsjeća na floraart.
Sutra je novi dan.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 09:14
katakrk hvala i drago mi je da se idrugima sviđa,ja sam susjedima orezala šimšir, jako stari na nekih 40 cm i ostale su gole šibe.To sam uradila na jesen i na prolijeće je potjerao,sad je 2. godina i jako je lijepi.
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 09:26
Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

ovo je 40 dana kasnije
šimšir
mandevila - ovo oduzima dah, svaka cast draga I uistinu za neke elitne vrtne magazine - EXTRA
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 14:15
Veoma si spretna u oblikovanju šimšira. Prizor s ružom stablašicom je divan. Kraljicu cvijeća okrunila si divnom živicom.
Sutra je novi dan.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 17:17
Mene nije bilo nekoliko dana i za to vrijeme su sve moje buksiće pojele gusjenice!
Istu stvar sam vidjela i u susjedstvu.
Na netu piše da su se pojavile neke nove azijske štetočine koje su stigle s uvoznim sadnicama iz Kine! Prema uputama, trebalo bi biljke odrezati i spaliti!?
Na vrh
lili42 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili42 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 19:17
I kod mene su se pojaville te gusjenice , jako brzo se šire 

It’s a kind of magic, one dream one soul, one prize!
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 19:40

Ja sam kriva jer ih nisam provjeravala iznutra. Izvana su izgledale lijepe, zelene, jedre i zdrave. Gojila sam ih posebnim gnojivom, a na kraju  kolovoza, trebali su dobiti novu frizuru.

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:40

I meni neke gusjenice jedu buxuse i to jako brzo!
Jel zna netko kako ih se riješiti?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 08:58
Može li netko postaviti koju sliku da znam što tražiti.  Molim vas.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 09:55

Zeleno-crne gusjenice dugačke oko 1,5-2 cm. Gledaj oko mjesta gdje su pogriženi listovi i sigurno buš ih našla, baš i nisu male.
Jučer nakon kaj sam ja ovo gore napisala su govorili na vijestima o njima.
Uvezene su iz Kine, kemija pomaže izgleda samo kad su male i žena veli da se trese grm dok ne ispadnu i onda ih se uništava ili spali ili da ih se proba isprati sa jakim mlazom vode  Confused i onda uništiti.
Ako mi ih nije skinula ona jučerašnja kiša sa grma onda sumnjam da bum ja uspjela.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 09:58
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 11:40
Hvala ti. Idem odmah provjeriti. Stvarno bi mi bilo žao da mi koji propadne. Do sada nisam ništa primjetila.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Mare11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2014
Lokacija: kontinent
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mare11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 12:07
žao mi je što nitko nije primjetio moj post od 01.svibnja gdje sam vas upozorila na Šimširov moljac. na kraju smo mi odustali od spašavanja živice jer su se toliko jako rasprostranili da smo je morali odrezati. tako i u cijelom gradu Karlovcu, svugdje ih ima i lude su skroz, sve su pojele!!
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2014 u 12:07

I meni je žao! Da sam na vrijeme uočila, možda bi ih spasila. Ovako smo sve izvadili i bacili dok su štetočine bile još u fazi gusjenica.

 

Te gusjenice vise kao božićni ukrasi! Promatrala sam vrapca koji je kljucnuo jednu takvu gusjenicu. Odletio je na prvu granu i to nešto prežvakavao. Bit će da mu nije bila ukusna jer se nije vratio po još, a nisam primijetila niti da je pozvao rođake i prijatelje na gozbu. Očito su bljak u svakom pogledu!

 

Brine me što je obližnja šljiva odjednom ostala bez listova! Samo prazne grane na kojima vise šljive. Vizualno nisam ništa uočila.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.