Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čajne gljive
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čajne gljive

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čajne gljive
    Objavljeno: 30 Siječanj 2015 u 20:43
evge, imam ja viška čajnih gljiva koje ti mogu poslati.

Prije nekoliko dana sam na gljivu, koja je nekoliko godina bila zasušena i izgledala kao guma, nasula običnu vodu i ona je oživila.


dosta gljiva se samo odvojilo dok sam ju prala


čaj, kojeg sam stavila u bocu, u isto vrijeme kada sam ju zasušila, postao je pravi pjenušac, posebnog i zanimljivog okusa

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
evge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje evge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2015 u 12:36
Ima li tko viška gljivu?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 00:28
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:57
Misliš na čaj? Da bar jesi bliže, ne bih imala ništa protiv da mi dođeš svaki dan...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:49
Prelijepa boja,a si blize osla bih ti na sok
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 22:52




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 22:51




Evo mog Kombucha napitka...     
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 21:34
Ne Pustilka, ne pije se taj čaj vruć pošto fermentira....Nipošto ne smije biti vruć i ne smije se uopće grijati jer bi se ubile sve korisne bakterije koje žive u tom čaju .....Okus je fin, reski, vuče na nešto kao šampanjac od jabuka....MM kaže da je njemu okus, nešto kao Traubisoda...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 19:49
Monstera da li se taj caj pije vruc?ako se pije vruc normalno da se covjek oznoji od caja
kakav je ukus ?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 18:45
Danas smo popili svoju drugu turu Kombucha čaja i moram vam reći, što duže i više ga pijemo, sve više nam se pije...Fenomenalan je i stvarno zarazan i energičan. Ako sam negdje dobro pročitala, čaj zapravo sve naslage masnoće pretvara u energiju,a štetne tvari izbacuje iz tijela....Danas sam doživjela prvu reakciju....nakon konzumiranja čaja bilo mi je užasno vruće, ali to kratko traje, poslije toga sam se samo osjećala bolje....Kod MM su bile isto takve neke slične reakcije, ali možda malo slabije izražene nego kod mene....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 21:41
Nisam ni ja baš ljubitelj mlijeka, nije da ga ne volim, nego sam još kao mala bila naučila na čaj i tako je ostalo do danas. Uvjek radije biram čaj nego mlijeko.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 21:39
imala sam i kefirnu gljivu ali to je na mlijeku i nije mi se svidjela.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 21:36
Ma draga tko bi uopće išta spomenuo kad ljudi rijetko i da znaju za ovu gljivu. Dok sam je tako nekom spomenula, svi su se čudili i rekli kako znaju samo za onu kefirnu, mliječni gljivu, a za ovu ili nisu uopće čuli ili su rijetko čuli.....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 17:51
vidim da nitko nije spomenuo da gljiva kombucha nastaje u prokislom vinu od samo jedne vrste grožđa.porijeklom je sa kavkaza.
još jedna zanimljivost- ako manju gljivu stavite u veću posudu ona će u nekoliko dana stvoriti tanku opnicu i pokriti tekućinu od ruba do ruba
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 11:11
O baš super je onda to gljivasto stvorenje! Moram se malo i našaliti, ali ovo je stvarno super!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 11:06
može i nakon 4-5 god. kada zasuši postane kao od gume, naliješ joj čaj i ona opet oživi.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 10:04
Eee da, reci mi još nešto..Što kad se gljiva zasuši, može li se ona ponovno revitalizirati ili ne?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 09:41
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Kako su dobri ovi savjeti! [IMG]smileys/emot143.gif" align="middle" />   Što više čitam ovo sve mi se više sviđa. SlavujVk Hvala ti puno, ovo sve mi je uistinu jako važno i potrudit ću se koliko god budem mogla da moja gljiva opstane. [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley27.gif" align="middle" />
ako ti treba kakav savjet -pitaj. ja ju imam od2006. godine.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 09:38
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

da i ja nešto pitam... Dobra prijateljica mi je pisala o toj gljivi, pokušavam je i ja naći iz prostog razloga što sam na puno lijekova alergična, pa da si probam pomoći prirodno...
Učinak joj je čišćenje toksina i sl. Ima li to efekta i na povišenu masnoću?
neću puno pisati o njezinoj ljekovitosti jer nisam stručna. spomenula sam samo mršavljenje i jačanje krvi jer u. tome imam iskustva.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 08:46
Kako su dobri ovi savjeti!    Što više čitam ovo sve mi se više sviđa. SlavujVk Hvala ti puno, ovo sve mi je uistinu jako važno i potrudit ću se koliko god budem mogla da moja gljiva opstane.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.