Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranč Vallis Aurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranč Vallis Aurea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 37>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ranč Vallis Aurea
    Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 16:45
Evo da vam konačno predstavim naš ranč koji se zove Vallis Autrea tj. zlatna dolina.....naravno naša Slavonija.....ranč smo počeli graditi prošle godine....na području ranča nalazi se bašća, kućica i veliiiki travnjak na kojem ćemo nagodinu imati ovćice a ako Bog da i konje tj. ponije...

Evo počet će mo s pogledom na ranč sa jedinog dostupnog puta do njega....


Zatim jedan pogled u područje kućice.....na slici se vidi i česma koja je remek djelo moga tate....



I na kraju bašća iz koje se svaki dan iznosi po nekoliko kilograma povrća.....volimo ju zvati "Božja bašća" zato što je sve ekološki i prirodni materijali...o tome ćemo u sljedećim postovima.....




Eto toliko za ovaj post, ima još puno slika i zanimljivih stvari i detalja...da ćujem komentare...bašća me najviše zanima Pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 20:53


Evo ovo je skoro sve što koristimo u bašći....kišnica iz bureta i PRIRODNI kompost...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 20:59


A evo i tog velikog travnjaka gledanog sa jedne strane ograde do druge....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 11:18
Evo još jedan detalj sa travnjaka a to je drvored....posađene su šljive, jabuka i vinogradske breskve...


Inače šljive su žute pa ako netko zna sortu neka napiše...evo slika nezrelog ploda...

ž

I hvala svima na posjeti.....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 12:50
moram priznati da sam u ovoj šetnji rančem zaista uživala. što se tiče sorte šljiva, ovdje u Zagorju zovu "belice".
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 13:05
baš lijepo antune! trud vam se isplatio,ranč je čudo,povrća ko u priči,samo još malo cvjetnog šarenila ispred kućice i dojam će biti potpun Smile
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 13:16
Čim sam vidjela ulaz na ranč i one daske s nazivom iznad ulaza pomislila sam da stižem negdje u ona davna vremena kad su kaubojski filmovi bili na vrhuncu popularnosti i to u srce divljeg zapada. I onda još da bi dojam bio potpun tu su i rogovi na rančerskoj kućici ( bizonovi naravno Big%20smile ). Još k tome prostrani travnjak i drvena ograda, stvarno još samo fale konjići.
Povrtnjak je sriktan da je milina, čistam je šteta brat iz njega povrće da se ne pošemeri red koji tu vlada. Ako stvarno ne koristite kemiju, kapa do poda za bujnost i zdravlje povrća ( meni to nikako ne uspijeva ).
Fenomenalan ranč Antune! Bravo za Zlatnu dolinu u rajskoj Slavoniji!

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 14:30
livada i voćnjak su
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 17:05
Hvala... hvala tatjana....bit će još puno slika i nadam se da ćeš pratiti temu i dalje...vilmač...bit će.. ....horti...nadam se da ćeš i ti jednom navratiti pa da prošetamo.....i antonija....najljepše hvala...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 17:14
Pa stvarno nemam riječi -ovako sam uvijk nešto željela imati --baš ti zavidim ..Legendo baš uživaj
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 17:39
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Hvala... hvala tatjana....bit će još puno slika i nadam se da ćeš pratiti temu i dalje...vilmač...bit će.. ....horti...nadam se da ćeš i ti jednom navratiti pa da prošetamo.....i antonija....najljepše hvala...

naravno da ću pratiti, ne sumnjaj!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 18:29
Evo ovo je divovska bundeva, Cucurbita maxima....kupljena je na internetu....usporedite veličinu sa cvijetovima nevena...




Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 21:25
Srdačan pozdrav šaljem iz Rijeke ravno na tvoj ranč, već vidim da ću tu biti često, jer mi je baš po mom guštu.
Eko povrće - mljac.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 10:17
Hvala na svemu, pogotovo na pozdravima iz Rijeke.....drago mi je što vam se sviđa.....A evo za anči i jedne ukrasne tikvice.....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 10:25
Obožavam i ukrasne tikvice , u jesen tikvicama napunim mog dječaka s kolicima ispred kuče . smile159
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 10:45
Bravo Antune, dječače naš!! Sve čestitke tvojoj vrijednoj obitelji i tebi!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 13:00
smile39-bože takvu nisa nikad vidjela bundevu 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 13:31
Anči baš sam sad šetao tvojim vrtom i dječaku bi baš dobro stojale tikvice, anaida hvala......niho..... ......
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 13:36
I mani se dopao tvoj ranč,bundeve i tikvice su ti lijepe iako ne znam kakva je tu razlika osim u veličini,cviječe je prekrasno,a još kad dođu životinje bit će uživancijaClap
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 13:53
Razliku ne znam ni ja sam ali ovo malo nazivam tikvice a ovo okruglo i veliko bundeve , hvala na POSJETI....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.