Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Adam - alocasia odora
    Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 17:35
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 09:01
Pre dva dana sam povadio adame iz bašte. U jednu saksiju sam stavio 4 biljke da prezime, pa me zanimaju vaša iskustva na kakvom mestu ih je najbolje držati preko zime (Svetlost, temperatura, zalivanje...) Unapred hvala.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 16:42
ja ti ne znam samo znam da ih je ovdje kod nas teško naći.Barem ih ja nisam našla a krasni su mi sa onak veeelikim listovima
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 16:58
Pošto u kući više nemam mesta za biljke, adame sam odneo na posao, e tamo mogu da ih držim u kancelariji gde je zimi pretoplo, a ima još koje mesto i u hodniku gde je hladnije, ali ima dosta svetla. Inače taj deo smo pretvorili u zimovnik za cveće, svako je po nešto doneo od kuće da prezimi i sada izgleda kao botanička bašta. U proleće kada svi odnesu svoje biljke zgrada nam izgleda pusto.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 20:54
Ja imam jednog i to već jedno 4 godine. Preko zime ga stavim na stubište gdje nije baš pretoplo, tako oko nekih 20 stupnjeva je maksimalno, ali ima dovoljno svijetla. I tako prezimljava jer isto ne znam kud bi ga drugdje spremila.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:50
a zar uz Adama ne treba biti Eva
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 18:02
možda Adami vole samo Adame uz sebesmile96
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 18:09
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:11
Moj je bio visok skoro 2 metra. Vani je u vrtu.Prošle zime sam ga bila pokrila, a ove nisam. Sad su mu stapke zelene, a listovi su svi propali           Definitivno jedna od najljepših biljakaCryCry
Na vrh
Hara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 11:10
Adam, dakle, može prezimiti u vrtu, ako je pokriven ili sl., hm? Ovdje kod nas temp. zimi bude i ispod -10 stupnji...
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 23:19
nebi preporučil za duboki kontinent
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 13:56
vidimda volite adama , ali dali vam je kada cvao . ja sam ga inačeisto prije imala ali ove zime je ostao vani i smrznuo se ali moja mama ih isto ima i od nje sam ga uzela . meni je svake godine cvao , cvijet je zelene boje , i sliči na anturijum , samo se ne  otvara tako jako . traje nekoliko dana . inače može biti i na suncu i u hladovini , samo mu treba za velikih vručina dosta vode .i može mu sunce opaliti listove .      
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 13:56
Evo imene da vam se pridružim sa mojim prvim postom,
i ja imam adama ali ako mi netko može reci zašto mu žute listovi?
Preko ljeta je vani i lijepo napreduje a zimi mu listovi odlazeCry
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 16:02
zavisi gdje je smješten,zaljevanje,grijanje.Moj je na stepenicama ima dosta svjetla,centralno grijanje ,zaljevanje saka dva tjedna i nemam problema
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 18:54

Pupsy zimi adam voli u hladnije, i moj je prosle zime bio u toplpm i izgubio listive a ove u podrumu i opstali su mu svi

Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 23:56
moj je u hodniku nije jako toplo ali nije niti hladno jer nam hodnik nije zatvoren nego se grije cijeli stan.
Ja ga zaljevam sa vodom iz slavine a nedavno sam čula da mu to ne odgovaraErmm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 07:00
Niti jednoj biljci ne odgovara voda iz slavine... nekima vise nekima manje..
Vecini nece biti nista ali bolje je ako voda ostoji malo.... da se prilagodi temperaturi zraka i slegne se kamenac i slicne tvari
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 16:41
Hlor ili klor iz vode (vodovod) jako brzo ispari iz vode, zato treba vodu ostaviti nekoliko sati da odstoji u otvorenoj posudi. Na taj način hlor nestaje iz vode, a voda se zagreje na sobnu temperaturu kako biljke prilikom zalivanja ne bi preživele šok.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 01:15
da vam javim...moj upravo pushta sedmi list....Thumbs%20Up
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
damirG View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje damirG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 20:02
MOLIM DA MI NETKO OBJASNI OVU POJAVU KOD ADAMA,NAIME STVARNO MI SUPER RASTE,4 LIJEPA LISTA,NA SVIJETLU JE U HODNIKU REDOVNO GA ZALIJEVAM A TO ŠTO ME ZANIMA JE DA MI SE NA LISTOVIMA POJAVLJUJU VELIKE KAPI VODE,DALI JE TO NORMALNO I DALI MU DAJEM PREVIŠE VODE PA TAKO REAGIRA
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.